2019 Girls Heats

FINALS

Simplot Games Meet                                               Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 1
                          Simplot Games 2019 - 2/14/2019 to 2/16/2019
                                 Meet Program - Simplot Games

Event  10   Girls 800 Meter Run -
Lane         Name                               Year School
Section   1 of  3   Finals
  1          Longfellow, Shaunti                  11 Rock Springs, Rock Springs, WY
  2          White, Amy                           12 Shelley Track Club, Shelley, ID
  3          Hunt, Hannah                         12 Syracuse Track Club, Westpoint, UT
  4          Edwards, Madison                     12 Mountain West Track Club, Missoula, MT
  5          Ainsworth, Kenia                     10 Lone Peak Track, Highland, UT
  6          Webb, Maisy                          12 Sport of the Gods, Redmond, WA
  7          Holiday, Kelli                       12 Holiday, Kelli, Ten Sleep, WY
  8          Lundahl, Laura                       11 Lone Peak Track, Highland, UT
  9          Provo, Madi                          12 Hellgate Distance, Missoula, MT
Section   2 of  3   Finals
  1          Gibson, Willa                        12 CHEETAHS UTAH, WEST VALLEY CITY, UT
  2          Rookstool, Ashley                    12 Skyhawk Track, Salem, UT
  3          Hartshorn, Amelia                    10 Bozeman Distance Project, Bozeman, MT
  4          Boyle, Bridget                       12 Bozeman Distance Project, Bozeman, MT
  5          Hedquist, Sydney                     10 Davis Track Club, Kaysville, UT
  6          Moser, Angela                        12 Moser, Angela, Saskatoon, SK
  7          Beus, Abby                           10 O-Town Tigers, Ogden, UT
  8          Carroll, Piper                       12 Broncs Track Club, Sheridan, WY
  9          Timmons, Presley                     12 Evergreen Storm Track Club, Vancouver, 
Section   3 of  3   Finals
  1          Mackrell, Janae                      12 Maribyrnong, Tarneit, Vic
  2          Fuller, Breila                       12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
  3          King, Shannon                        11 RISE, BROOMFIELD, CO
  4          Langstrom, Emma                      11 MAC Track, SHERWOOD PARK, AB
  5          Preigh, Marlena                      12 RISE, BROOMFIELD, CO
  6          Hebert, Brynn                        10 Leduc Track, Leduc, AB
  7          Rasmussen, Abby                      12 Olympus A, Salt Lake City, UT
  8          Towns, Tracy                         12 Towns, Tracy, Winnipeg, MB
  9          Templeman, Annabeth                  10 Springville Track Club, Springville, UT

Event  6   Girls 200 Meter Dash -
Lane         Name                               Year School
Section   1 of  3   Finals
  1          Paulding, Nyah                       11 CATC, OAkland, CA
  2          Bedard, Aylssa                       11 Rock Springs, Rock Springs, WY
  3          Williams, Hailey                     11 Williams, Hailey, Delta Junction, AK
  4          Johnson, Kaiya                       11 Nor Cal Elite TC, Richmond, CA
  5          Gibbs, Jazlynn                       10 CATC, OAkland, CA
  6          Ford, Lauryn                         12 Ford, Lauryn, Kent, WA
Section   2 of  3   Finals
  1          Coats, Aryel                         11 Tri-Valley Flyers, Antioch, CA
  2          Williams, Lily                       11 Williams, Lily, Centennial, CO
  3          Cardall, Brittany                    12 Gold Medal Athletics, lehi, UT
  4          Banahene, Felicia                    12 Academy Of Speed, Fullerton, CA
  5          Devers, Jasmine                      12 Idaho Dash Track Club, Boise, ID
  6          Innes, Charlotte                     10 Calgary Warriors Track Club, Calgary, A
Section   3 of  3   Finals...(Event  6   Girls 200 Meter Dash -)
  1          Alexander, Sophia                    12 CATC, OAkland, CA
  2          Shorter, Taylor                      11 Academy Of Speed, Fullerton, CA
  3          White, Brianna                       11 Bishop Loughlin, Brooklyn, NY
  4          Holiday, Sydney                      11 Holiday, Sydney, Broomfield, CO
  5          Frost, Jazmyne                       12 Frost, Jazmyne, Hawthorne, CA
  6          Okoro, Chinyere                      12 Nor Cal Elite TC, Richmond, CA

Event  12   Girls 1600 Meter Run -
Simplot Games Meet                                               Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 1
                          Simplot Games 2019 - 2/14/2019 to 2/16/2019
                                 Meet Program - Simplot Games

Lane         Name                               Year School
Section   1 of  3   Finals
  1          Gray, Bonita                         10 O-Town Tigers, Ogden, UT
  2          Klamm, Shaelynn                      12 Bolts Track Club - CCSD#1, Gillette, WY
  3          Nettesheim, Lily                     12 American Fork XC Club, American Fork, U
  4          Blakey, Bethany                      10 Springville Track Club, Springville, UT
  5          Shuler, Hannah                       10 Rock Springs, Rock Springs, WY
  6          Orison, Lucy                          9 Orison, Lucy, Kaysville, UT
  7          Park, Ella                           12 Springville Track Club, Springville, UT
  8          Teeples, Rebecca                     12 American Fork XC Club, American Fork, U
  9          Thomas, Abigail                      10 Maribyrnong, Tarneit, Vic
 10          Hess, Hailey                         12 American Fork XC Club, American Fork, U
 11          Gilbreth, Grace                      10 Bozeman Distance Project, Bozeman, MT
 12          Christy, Chloe                        9 Christy, Chloe, Kaysville, UT
Section   2 of  3   Finals
  1          Moss, Jessica                         9 Moss, Jessica, Idaho Falls, ID
  2          Owens, Erin                          11 Winnipeg Optimist Athletics, Winnipeg, 
  3          Bartholomew, Tegan                   11 RISE, BROOMFIELD, CO
  4          Sumsion, Heidi                       10 Springville Track Club, Springville, UT
  5          Harbertson, Makena                   11 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
  6          Hartnett, Kylie                       9 Helena Vigilante Runners, Helena, MT
  7          Hall, Kinsey                         11 RISE, BROOMFIELD, CO
  8          Shock, Danielle                      11 American Fork XC Club, American Fork, U
  9          Edwards, Makenna                     12 Mountain West Track Club, Missoula, MT
 10          Moore, Avery                          9 Moore, Avery, South Jordan, UT
 11          Wilcox, Lizzy                        12 T-BIRDS TRACK CLUB, Provo, UT
 12          Puglisi, Bianca                      11 Maribyrnong, Tarneit, Vic
Section   3 of  3   Finals
  1          Trom, Terra                          11 Bozeman Distance Project, Bozeman, MT
  2          Sybrowsky, Eliza                     12 T-BIRDS TRACK CLUB, Provo, UT
  3          Christian, Michelle                  12 Woods Cross, Woods Cross, UT
  4          Moore, Alex                          11 Bozeman Distance Project, Bozeman, MT
  5          Steiner, Ariana                      12 SKY VIEW BOBCATS, Richmond, UT
  6          Ferrell, Elisabeth                   10 Ferrell, Elisabeth, Kaysville, UT
  7          Bennett, Carley                      12 Bennett, Carley
  8          Roe, Taylor                          12 Roe, Taylor, Lake Stevens, WA
  9          Hansen, Carlee                       10 Woods Cross, Woods Cross, UT
 10          Smith, Riley                         10 Cody Track Club, Cody, WY
 11          Halladay, Lexy                       11 Team Idaho 2019, Boise, ID
 12          Murphy, Laurie                       12 Bountiful Track Club, Bountiful, UT

Event  8   Girls 400 Meter Dash -
Lane         Name                               Year School
Section   1 of  3   Finals
  1          Patterson, Janee'                    12 Bishop Loughlin, Brooklyn, NY
  2          Crossland, Maude                     10 Park City Track Club, Park City, UT
  3          Wimmer, Jade                         11 Velocitas Track Club, Centerfield, UT
  4          Yeager, Kezley                       11 Bolts Track Club - CCSD#1, Gillette, WY
  5          Williams, Monika                     12 Angel Flight Track Club, Denver, CO
  6          Russell, Mindy                       11 Russell, Mindy, Kinnear, WY
Section   2 of  3   Finals
  1          Cheney, Aubree                       12 Gold Medal Athletics, lehi, UT
  2          Richter, Alison                      10 Lone Peak Track, Highland, UT
  3          Derrick-Bain, Brinesha                9 Bishop Loughlin, Brooklyn, NY
  4          Palmer, Adia                         11 Bishop Loughlin, Brooklyn, NY
  5          Ramirez, Jenae                       12 Rock Springs, Rock Springs, WY
  6          Dabb, Larissa                        12 Gold Medal Athletics, lehi, UT
Section   3 of  3   Finals
  1          Taylor, Christina                    12 Southern California Elite, Altadena, CA
  2          Hatcher, Arissa                      10 Academy Of Speed, Fullerton, CA
  3          York, Jasie                          12 Gold Medal Athletics, lehi, UT
  4          Nielson, Adi                         10 Gold Medal Athletics, lehi, UT
  5          Dragovich, Reese                     10 Valor Christian, Highlands Ranch, CO
  6          Williams, Lily                       11 Williams, Lily, Centennial, CO

Event  25   Girls 4x800 Meter Relay -
Lane         Relay                                    
Section   1 of  2   Timed Finals
  1       A  Bountiful Track Club
  2       A  Ram Trackclub
  3       B  Davis Track Club
  4       A  Viking Track Club
  5       A  University of Calgary Athletic
  6       A  Davis Track Club
  7       A  Shelley Track Club
  8       A  Olympus A
Section   2 of  2   Timed Finals
  1       A  REAL TRAINING COLORADO
  2       A  Springville Track Club
  3       A  Lone Peak Track
  4       A  O-Town Tigers
  5       A  MAC Track
  6       B  REAL TRAINING COLORADO

Event  2   Girls 60 Meter Dash -
Lane         Name                               Year School
Section   1 of  3   Finals
  1          Provencal, Casia                      9 Angel Flight Track Club, Denver, CO
  2          Kuntz, Samiah                        11 Spokane Speed Academy, Spokane, WA
  3          McMullen, Sadie                      11 Valor Christian, Highlands Ranch, CO
  4          Walton, Skyler                       12 Spokane Speed Academy, Spokane, WA
  5          Ford, Lauryn                         12 Ford, Lauryn, Kent, WA
  6          Herring, Nadia                       11 Flying AJ's Track Club, GIG HARBOR, WA
Section   2 of  3   Finals
  1          Eagle, Jessica                       12 Eagle, Jessica, Menlo Park, CA
  2          Williams, Hailey                     11 Williams, Hailey, Delta Junction, AK
  3          Gibbs, Jazlynn                       10 CATC, OAkland, CA
  4          Johnson, Kaiya                       11 Nor Cal Elite TC, Richmond, CA
  5          Hickey, Alysah                       12 Step UR Game UP, Tualatin, OR
  6          Henderson, Cassidy                   12 Utah Sprint Academy, Sandy, UT
Section   3 of  3   Finals...(Event  2   Girls 60 Meter Dash -)
  1          Frost, Jazmyne                       12 Frost, Jazmyne, Hawthorne, CA
  2          Wilson, Alisha                       12 Wilson, Alisha, Maple Valley, WA
  3          Okoro, Chinyere                      12 Nor Cal Elite TC, Richmond, CA
  4          Provencal, Maya                      12 Angel Flight Track Club, Denver, CO
  5          Holiday, Sydney                      11 Holiday, Sydney, Broomfield, CO
  6          Alexander, Sophia                    12 CATC, OAkland, CA

Event  19   Girls 1600 Sprint Medley -
Lane         Relay                                    
Section   1 of  2   Finals
  1       A  Uintah
  2       A  Broncs Track Club
  3       A  Bountiful Track Club
  4       A  Rock Springs
  5       A  Maribyrnong
  6       A  Idaho Dash Track Club
Section   2 of  2   Finals
  1       A  Davis Track Club
  2       A  Cody Track Club
  3       A  Gold Medal Athletics
  4       A  Blazin Bruin
  5       A  Bear River
  6       A  Bishop Loughlin

Event  4   Girls 60 Meter Hurdles -
Lane         Name                               Year School
Section   1 of  3   Finals
  1          Simmons, Caitlin                     11 AMATA, Centennial, CO
  2          Valero, Verona                       10 Calgary Warriors Track Club, Calgary, A
  3          Kirry, Lillian                       11 Kirry, Lillian, Chewelah, WA
  4          Van Tol, Amaia                       12 Idaho Dash Track Club, Boise, ID
  5          Atkinson, Asjah                      10 Atkinson, Asjah, Carson, CA
  6          Richins, Kaitlyn                     10 Layton Track and XC Club, Layton, UT
Section   2 of  3   Finals
  1          Heggen, Lauren                       11 Mountain West Track Club, Missoula, MT
  2          Provencal, Maya                      12 Angel Flight Track Club, Denver, CO
  3          Grimes, Destiny                      12 Valor Christian, Highlands Ranch, CO
  4          Gatzke, Natasha                      11 Calgary Warriors Track Club, Calgary, A
  5          Allen, Delaysia                      12 Southern California Elite, Altadena, CA
  6          Chandler, Lauryn                     12 Kitsap Fliers, Silverdale,, WA
Section   3 of  3   Finals
  1          Waters, Lizzie                       12 Valor Christian, Highlands Ranch, CO
  2          Brady, Alaina                        11 Brady, Alaina, Maple Valley, WA
  3          Shearer, Jazlynn                     12 Unattached - San Jose, San Jose, CA
  4          Witt, Bella                          10 Codeblack Elite, Woodland Hills, CA
  5          Shorter, Taylor                      11 Academy Of Speed, Fullerton, CA
  6          Zink, Madilyn                        11 Indian Track Club, Pocatello, ID

Event  21   Girls 4x200 Meter Relay -
Lane         Relay                                    
Section   1 of  2   Finals
  1       A  Success Academy Hawks
  2       A  Lone Peak Track
  3       A  Rock Springs
  4       A  CATC
  5       A  Gold Medal Athletics
  6       A  Spokane Speed Academy
Section   2 of  2   Finals...
  1       A  Angel Flight Track Club
  2       A  Blazin Bruin
  3       A  Academy Of Speed
  4       A  Valor Christian
  5       A  Nor Cal Elite TC
  6       A  Southern California Elite
 
Event  14   Girls 3200 Meter Run -
Lane         Name                               Year School
Section   1 of  1   Finals
  1          Munro, Katie                         11 Hellgate Distance, Missoula, MT
  2          Swanberg, Madeline                   12 Hellgate Distance, Missoula, MT
  3          Brown, Sylvia                        11 Broncs Track Club, Sheridan, WY
  4          Hull, Ellie                          10 Bozeman Distance Project, Bozeman, MT
  5          Thomas, Kate                         11 Olympus A, Salt Lake City, UT
  6          Moore, Riley                         10 Bozeman Distance Project, Bozeman, MT
  7          Lundgreen, Ellie                     12 Davis Track Club, Kaysville, UT
  8          McKown, Mya                          12 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
  9          Harris, Shanee                       12 Box Elder, brigham city utah, UT
 10          McCormick, Natalie                   10 Bozeman Distance Project, Bozeman, MT
 11          Branch, Karli                        12 Branch, Karli, Draper, UT
 12          Shults, Anna                         12 RISE, BROOMFIELD, CO
 13          Stratton, Ember                      12 Hellgate Distance, Missoula, MT
 14          Thompson, Trisha                     10 Bountiful Track Club, Bountiful, UT
 15          Thorvaldson, Sydney                  10 Laramie TRACC Club, Laramie, WY

Event  23   Girls 4x400 Meter Relay -
Lane         Relay                                    
Section   1 of  2   Finals
  1       B  Idaho Dash Track Club
  2       A  Idaho Dash Track Club
  3       A  Bolts Track Club - CCSD#1
  4       A  Broncs Track Club
  5       A  Kitsap Fliers
  6       A  AMATA
Section   2 of  2   Finals
  1       A  Mountain West Track Club
  2       A  Lone Peak Track
  3       A  Blazin Bruin
  4       A  Bishop Loughlin
  5       A  Success Academy Hawks
  6       B  Blazin Bruin

Event  61   Girls 4x200 Meter Relay - All Idaho Relay
Lane         Relay                                    
Section   1 of  1   Timed Finals
  1       B  Team Idaho 2019
  2       B  Idaho Dash Track Club
  3       A  Idaho Dash Track Club
  4       A  Team Idaho 2019
  5       A  Ram Trackclub
  6       A  Indian Track Club

Event  63   Women 1600 Meter Run - Freshman 1600
Lane         Name                               Year School
Section   1 of  1   Timed Finals
  1          Hess, Sadie                           9 American Fork XC Club, American Fork, U
  2          Kohler, Hannah                        9 Kohler, Hannah, Idaho Falls, ID
  3          Baird, Hazel                          9 American Fork XC Club, American Fork, U
  4          Patterson, Ava                        9 New Western Glory, Pocatello, ID
  5          Powell, Ashton                        9 Cody Track Club, Cody, WY
  6          Jensen, Natalie                       9 American Fork XC Club, American Fork, U
  7          Hopkins, Kailey                       9 American Fork XC Club, American Fork, U
  8          Oveson, Jaroldeen                     9 T-BIRDS TRACK CLUB, Provo, UT