Girls 800 Meter Run Prelim

  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:37 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
  Girls 800 Meter Run -
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Couch, Julia              11 Couch, Julia,Lake T  2:10.78    2:18.11q  2
  2 Nelson, Ada               12 Nelson , Ada,Cody,   2:15.48    2:18.45q  2
  3 dunn, libby               12 Leduc Track,Edmonto  2:20.09    2:18.59q  2
  4 Lahanas, Zoe              12 Clayton Vall,Concor  2:12.57    2:20.27q  3
  5 Siegrist, Sage            10 Western Slop,Grand   2:23.99    2:20.89q  2
  6 Alder, Lily               10 T-birds xc,Orem, UT  2:08.72    2:21.24q  1
  7 Renzello, Hailey          12 Pocatello Th,Pocate  2:24.14    2:21.25q  3
  8 Maclean, Mary             10 Leduc Track,Edmonto  2:24.16    2:21.50q  1
  9 Drebert, Meadow           12 Leduc Track,Edmonto  2:13.32    2:22.25q  1
 10 Glazier, Kenidee          10 Glazier, Ken,Kanab,  2:24.88    2:22.43q  1
 11 Bugnet, Brecklyn          11 Bugnet, Brec,Farr W  2:23.15    2:22.54q  1
 12 Orme, Audrey              10 Orme, Audrey,BOISE,  2:18.00    2:23.05q  2
 13 Draney, Belle             12 'Merican Man,Meridi  2:25.00    2:23.39q  2
 14 Heywood, Brighton         12 'Merican Man,Meridi  2:21.00    2:23.88q  1
 15 Gerhart, Lindsey          10 Herriman,Herriman,   2:23.04    2:24.55q  3
 16 Capener, Jocelyn          12 Evanston Red,Evanst  2:25.87    2:24.64q  3
 17 Jourdon, Sofia            11 Olympus,Salt Lake C  2:20.00    2:26.14q  1
 18 Embley, Maddie            11 Orem XC & T&,OREM,   2:27.06    2:27.07q  1
 19 Jensen, Kendra            11 Campbell  Co,Gillet  2:31.72    2:27.16q  4
 20 Navarrete-Lamas, Aldana   12 Timpanogos,Orem, UT  2:17.50    2:27.33q  3
 21 Kunz, Kennedy             12 Kunz, Kenned,Idaho   2:17.77    2:27.69q  1
 22 Davidson, Cassidy         12 Davidson, Ca,Vail,   2:21.08    2:27.95q  2
 23 Doherty, Megan            12 Thunder Basi,Gillet  2:32.41    2:28.02q  4
 24 Chitwood, Audrey          12 YMCA Team Id,Boise,  2:18.93    2:28.62q  3
 25 Murdock, Isabelle         10 Green River,GREEN R  2:43.08    2:29.48q  6
 26 Tindal, Kimani            10 Long Beach B,Long b  2:35.56    2:29.50q  5
 27 Lemon, Audrey             11 Valhalla Tra,Center  2:25.62    2:29.59q  2
 28 Boulton, Makayla          12 T-birds xc,Orem, UT  2:24.73    2:30.08   3
 29 Schabron, MacKenna        10 LHS TRACC Cl,Larami  2:29.12    2:30.28   3
 30 Smith, Emma               12 Cheyenne Eas,Cheyen  2:30.24    2:30.77   3
 31 Garside, Gabbi            10 Orem XC & T&,OREM,   2:32.77    2:31.63   4
 32 Clem, Faith               12 Campbell  Co,Gillet  2:33.64    2:31.93   4
 33 Gholson, Kadence          10 Highland,Salt Lake   2:31.32    2:32.16   3
 34 Rodriguez, Elisa          11 Long Beach B,Long b  2:20.99    2:32.54   3
 35 Strand, Bethany           12 Kelly Walsh,Casper,  2:33.57    2:32.71   4
 36 Howell, Sarah             12 Timpanogos,Orem, UT  2:31.11    2:32.87   2
 37 Olson, Jocelyn            12 Western Slop,Grand   2:28.42    2:33.00   3
 38 Hallenberg, Alexis        11 Lake Tahoe T,Inclin  2:24.16    2:33.13   2
 39 Meilstrup, Siena          12 Timpanogos,Orem, UT  2:35.33    2:33.25   5
 40 Ronnau, Ynes              12 Cheyenne Eas,Cheyen  2:30.25    2:33.71   1
 41 Blakey, Jocee             12 Blakey, Joce,Spring  2:30.00    2:34.13   2
 42 Jeppesen, Margaret        11 Valhalla Tra,Center  2:30.00    2:34.20   3
 43 Miller, Alexa             11 Broncs Track,Sherid  2:31.66    2:34.36   4
 44 DeWine, Averi             12 Campbell  Co,Gillet  2:35.01    2:34.39   5
 45 Trimble, Liv               9 Orem XC & T&,OREM,   2:29.00    2:34.43   2
 46 Eliason, Allie            12 Valhalla Tra,Center  2:35.00    2:34.45   5
 47 Dahlstrom, Josi           12 Ram TC,Pocatello, I  2:25.25    2:34.67   3
 48 Willie, Rachel            10 Willie, Rach,Smithf  2:29.40    2:34.96   2
 49 Bradshaw, Alyssa          11 Bradshaw, Al,Burley  2:28.03    2:35.01   2
 50 Watson, Samantha          10 Idaho Dash T,BOISE,  2:28.00    2:35.11   1
 51 Racines, Adalyn            9 Cheyenne Cen,Cheyen  2:42.70    2:35.13   6
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:37 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
 52 Murdock, Madison          12 Green River,GREEN R  2:39.00    2:35.14   5
 53 Parke, Lyndsey            11 Valhalla Tra,Center  2:34.37    2:35.25   4
  ....Girls 800 Meter Run -
 54 Mitchell, Grace           11 Valhalla Tra,Center  2:34.00    2:35.56   4
 55 Edmunds, Hope             12 Edmunds, Hop,Sandy,  2:28.00    2:35.58   3
 56 Lloyd, Camryn             12 Timpanogos,Orem, UT  2:32.55    2:36.27   4
 57 Grossman, Grace           10 Western Slop,Grand   2:27.89    2:36.50   2
 58 Burnett, Isabella         10 Burnett, Isa,Kimber  2:38.74    2:36.72   5
 59 Jasso, Nevaeh             11 Stoic Runnin,Caldwe  2:33.00    2:37.56   4
 60 Woodruff, Izzie            9 Orem XC & T&,OREM,   2:34.00    2:37.75   4
 61 Schlekeway, Emelyn        12 Thunder Basi,Gillet  2:36.48    2:37.76   5
 61 Vasquez, Gabriela         10 Beaumont Cou,Beaumo  2:25.54    2:37.76   1
 63 Delaney, Eleanor          12 Olympus,Salt Lake C  2:35.00    2:37.93   4
 64 Maes, Aubrielle           12 Rock Springs,Rock S  2:44.78    2:38.60   6
 65 Tapia, Jasmine            11 Evanston Red,Evanst  2:37.96    2:38.81   5
 66 Gooden, Shae              11 Mountain Wes,Missou             2:38.84   4
 67 Axtman, Zoe               12 Bozeman Trac,Bozema  2:39.49    2:39.30   5
 68 Griffin, Anjelle          10 Long Beach B,Long b  2:40.33    2:39.65   6
 69 Bliss, Anna                9 Bliss, Anna,Lindon,  2:35.00    2:39.84   4
 70 Wright, Reagan            12 Layton Track,Layton  2:40.00    2:40.59   5
 71 Erickson, Aralyn          12 Mountain Vie,Mounta  2:32.00    2:40.78   4
 72 Munns, Kylee               9 Orchard Athl,Boise,  2:53.42    2:42.10   7
 73 Crawford, Elle            10 Orem XC & T&,OREM,   2:35.12    2:42.62   5
 74 Tingey, Burklee            9 Ram TC,Pocatello, I  2:35.00    2:42.83   5
 75 Slaugh, Kate              12 Uintah,Vernal, UT    2:39.00    2:42.90   5
 76 Turner, Ashlyn            12 Valhalla Tra,Center  2:44.00    2:42.95   6
 77 Scown, Eliza              11 Scown, Eliza,Tooele  2:40.00    2:43.07   6
 78 Stubbs, Afton             12 Timpanogos,Orem, UT  2:47.65    2:43.40   6
 79 Olsen, Rosalie             9 Orem XC & T&,OREM,   2:45.00    2:44.53   6
 80 Eckland, Hadley            9 Broncs Track,Sherid  2:29.24    2:44.96   1
 81 Gehring, Eliza            12 Valhalla Tra,Center  2:45.00    2:45.95   6
 82 Mohr, Solveig             11 Mohr, Solvei,Helena  2:29.00    2:47.23   1
 83 Stubbs, Eliza             11 Ram TC,Pocatello, I  2:48.42    2:47.37   6
 84 Kay, Anya                 12 Kay, Anya,Rexburg,   2:50.00    2:47.48   7
 85 Curtis, Yllka              9 Jaguars Trac,West J  2:50.00    2:48.48   7
 86 Bastian, Brynlee          12 Bastian, Bry,Malad   2:35.00    2:48.51   5
 87 Dixon, Ellie              12 Dixon, Ellie,Rexbur  2:50.00    2:49.63   7
 88 Mortenson, Ryleigh        10 Natrona Fill,CASPER  2:52.00    2:50.46   7
 89 Gleason, Kambri           12 Uintah,Vernal, UT    2:38.00    2:50.72   5
 90 Gressley, Tyler           12 Eastern Oreg,La Gra  2:52.22    2:51.04   7
 91 Crummett, Rachel          10 Davis Track,Kaysvil  3:00.00    2:51.72   7
 92 Yates, Belle              10 Farmtown Tra,Farmin  3:00.00    2:51.82   7
 93 Pieper, Clara             10 Star Valley,Afton,   2:51.28    2:51.90   7
 94 Keller, Kera              12 Woods Cross,Woods C  2:55.00    2:52.27   7
 95 Cranney, Bree              9 Star Valley,Afton,   2:51.69    2:52.91   7
 96 Pettit, Adaline           10 Uintah,Vernal, UT    2:57.00    2:53.17   7
 97 Peters, Lexi              10 Timpanogos,Orem, UT  2:44.97    2:54.26   6
 98 Layne, Katelyn            10 Layne, Katel,Kimber  2:42.63    2:56.04   6
 99 Hays, Maris               11 Idaho Dash T,BOISE,  2:45.00    2:56.40   6
100 Forbes, Brianna           11 Davis Track,Kaysvil  2:53.00    2:56.42   7
101 Lester, Kira              11 Natrona Fill,CASPER  2:55.55    2:58.42   7
102 Andrzejek, Ella           11 Convent & St,San Fr  3:05.00    2:59.36   8
103 Nelson, Jenna             12 Layton Track,Layton  3:03.22    2:59.89   8
104 Gallagher, Grace          12 Convent & St,San Fr  3:05.00    3:01.41   8
105 Nightengale, Ella          9 Nightengale,,Shelle  2:57.10    3:02.09   7
106 Limmer, Trinity           11 Natrona Fill,CASPER  3:10.00    3:02.15   8
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:37 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
107 Wheeler, Mallory          11 Wheeler , Ma,Kaysvi  3:06.17    3:04.50   8
108 Bond, Oaklee              12 Davis Track,Kaysvil  3:13.00    3:05.85   8
109 Reed, Emily               12 Davis Track,Kaysvil  3:03.00    3:05.97   8
  ....Girls 800 Meter Run -
110 Packer, Dani              12 Pocatello Th,Pocate  3:08.00    3:07.47   8
111 Bell, Aydrian              9 Uintah,Vernal, UT    2:51.00    3:09.51   8
112 Labanda, Maria            10 Labanda, Mar,Rexbur  3:25.66    3:24.53   8
113 Palfreyman, Tymbre        12 Salem Hills,salem,   4:01.00    3:27.99   8
114 Steed, Aven                9 Salem Hills,salem,   4:01.00    3:30.89   8
115 Cranney, Ella             10 Star Valley,Afton,   3:21.74    3:37.05   8