Girls 1600 Meter Run Prelim

 Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  11:15 AM  1/28/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
  Girls 1600 Meter Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 De Smet, Annika           10 De Smet, Ann,Winnip  4:54.10    5:00.80q  2
  2 Sacaner, Lara             12 Maribyrnong,Maribyr  5:05.00    5:06.94q  3
  3 Trimble, Ava              12 Orem XC & T&,OREM,   4:59.56    5:08.71q  1
  4 Favero, Adria              9 Olympus,Salt Lake C  5:04.00    5:08.77q  1
  5 Cullen, Charlotte         12 Cullen, Char,Spokan  4:53.70    5:09.51q  1
  6 Taylor, Paisley           11 YMCA Team Id,Boise,  5:01.00    5:10.07q  2
  7 Boltz, Natalia            12 American For,AMERIC  5:09.56    5:10.11q  2
  8 Stratton, Tori            12 American For,AMERIC  5:06.64    5:10.68q  1
  9 Roberts, Nelah            12 Grizz Track,Idaho F  4:58.06    5:14.40q  3
 10 Jensen, Skye               9 American For,AMERIC  5:11.28    5:14.47q  1
 11 Whitford, Haley           11 American For,AMERIC  5:18.02    5:16.83q  1
 12 Wayment, Nicole           11 Bonneville H,Ogden,  5:22.51    5:19.27q  1
 13 Woolf, Maci               11 Herriman,Herriman,   5:21.53    5:20.42q  3
 14 Larsen, Kate              12 Davis Track,Kaysvil  5:18.00    5:20.76q  3
 15 Hansen, Katie             11 Woods Cross,Woods C  5:12.00    5:20.99q  2
 16 Preston, Isabel            9 Riverton,Riverton,   5:25.47    5:21.51q  1
 17 Kleinman, Alyssa          12 American For,AMERIC  5:20.58    5:21.55q  1
 18 Herrera, Cynthia          12 Canyon TC (C,Canyon  5:22.31    5:23.73q  3
 19 Ballard, Hadlie           11 Ballard, Had,NORTH   5:11.23    5:25.21q  3
 20 Siddoway, Skye            11 Farmtown Tra,Farmin  5:28.30    5:25.41q  1
 21 Walton, Molly             12 Timpanogos,Orem, UT  5:20.11    5:25.44q  3
 22 Gross, Ashley             11 Natrona Fill,CASPER  5:22.22    5:25.74q  2
 23 Stacey, Keira             12 Valhalla Tra,Center  5:21.57    5:25.81q  1
 24 Egnew, Naomi              12 Valhalla Tra,Center  5:28.00    5:25.96q  3
 25 Johnson, Sonya             9 Western Slop,Grand   5:25.00    5:26.13q  1
 26 Dangerfield, Ellie        11 Dangerfield,,Stansb  5:19.98    5:26.55q  2
 27 Fehlauer, Alyssa          11 Broncs Track,Sherid  5:34.56    5:26.62q  4
 28 Wilkinson, Kambrie        12 Salem Hills,salem,   5:25.00    5:29.07q  2
 29 Blackham, Kaitlyn         12 O-Town Tiger,Ogden,  5:30.00    5:29.88q  3
 30 Abernethy, Karina         12 Convent & St,San Fr  6:00.00    5:29.90q  7
 31 Steiger, Sophie           10 American For,AMERIC  5:15.96    5:29.93q  1
 32 Rhoads, Paige             12 Rhoads, Paig,Draper  5:04.66    5:30.24q  2
 33 Hofmeister, Emma          12 Cheyenne Cen,Cheyen  5:20.85    5:30.30q  2
 34 Douglass, Kassidie        11 Box Elder Hi,Brigha  5:40.00    5:30.35q  4
 35 Crosby, Rachel            12 Herriman,Herriman,   5:15.06    5:30.70q  3
 36 Bowen, Kensie             12 Herriman,Herriman,   5:22.95    5:31.08q  3
 37 Hoenes, Claire            11 Hoenes, Clai,South   5:30.21    5:31.14   4
 38 Sorter, Avery             12 Herriman,Herriman,   5:33.44    5:32.03   4
 39 Knudsen, Kimbrie          12 Ram TC,Pocatello, I  5:27.92    5:32.96   2
 40 Gurrini, Olivia            9 D1 Elite,Loveland,   5:40.00    5:33.04   5
 41 Giraldo, Kieran            9 LHS TRACC Cl,Larami  5:30.12    5:33.25   2
 42 Tapia, Zena               11 Worland High,Worlan  5:36.71    5:34.75   4
 43 Bruening, Zanna           11 Bruening, Za,South   5:35.00    5:36.03   4
 44 Earl, Klarisa              9 Earl, Klaris,Ammon,  5:29.40    5:36.93   1
 45 Crawford, Alix            12 Orem XC & T&,OREM,   5:39.14    5:37.73   4
 46 Jackson, Hailey           11 RAD Training,Pocate  5:41.00    5:38.29   5
 47 Bennett, Skylar           12 Clayton Vall,Concor  5:22.57    5:38.74   2
 48 Bahr, Sophie               9 American For,AMERIC  5:42.33    5:38.84   5
 49 Rose, Sofia                9 Cheyenne Cen,Cheyen  5:42.81    5:39.03   7
 50 Spencer, Bella             9 Spencer, Bel,Montev  5:25.06    5:39.48   3
 51 Cheney, Kaylee            12 T-birds xc,Orem, UT  5:35.15    5:39.57   4
 52 Atwater, Hailey            9 Atwater, Hai,West H  5:25.81    5:39.93   2
 53 Bushman, Kennadee         12 American For,AMERIC  5:44.47    5:40.01   6
 54 Smith, Shay                9 American For,AMERIC  5:41.65    5:40.28   5
 55 Nielson, Kynzie           11 FIRTH,Shelley, ID    5:30.01    5:41.60   1
 56 Kindig, Reese             10 Kindig, Rees,Boise,  5:33.22    5:41.66   4
 57 Prete, Hallie              9 Evanston Red,Evanst  5:52.95    5:42.22   6
 58 Carlile, Katelyn          12 Timpanogos,Orem, UT  5:30.23    5:42.47   4
 59 Sargent, Ava              10 Sargent, Ava,Coalvi  5:29.00    5:42.67   3
 60 Swann, Kiana              12 Riverton (WY,Rivert  5:41.42    5:43.46   5
 61 Gwilliam, Brynlee         11 Gwilliam, Br,Rexbur  5:30.00    5:43.88   2
 62 Shakespear, Chelsea       11 Shakespear,,Hyde Pa  5:47.00    5:44.12   6
 63 Sawyer, Sydni             12 Cheyenne Eas,Cheyen  5:33.22    5:44.31   4
 64 Roesler, Libbie           10 LHS TRACC Cl,Larami  5:32.11    5:44.74   4
 65 Knowles, Lily              9 Knowles, Lil,Paradi  5:50.10    5:45.26   6
 66 Bushman, Kayla            10 American For,AMERIC  5:41.32    5:46.17   5
 67 Aston, Tai                12 Farmtown Tra,Farmin  5:47.84    5:46.49   6
 68 Olsen, Lydia              11 Orem XC & T&,OREM,   5:41.39    5:48.36   5
 69 Sugden, Adelaide          11 Mountain Wes,Missou  5:48.33    5:48.42   6
 70 Jensen, Jaycee            10 Jensen, Jayc,Idaho   5:55.00    5:48.69   6
 71 Ferrier, Lundi            11 Ferrier, Lun,Ogden,  5:41.05    5:50.09   5
 72 Knudsen, Brynli            9 Ram TC,Pocatello, I  6:00.00    5:50.36   5
 73 Geddes, Clara              9 O-Town Tiger,Ogden,  5:40.16    5:50.41   5
 74 Broderick, Addison        10 Viking Track,Pleasa  5:32.63    5:50.64   4
 75 Montano, Ella             10 Cheyenne Cen,Cheyen  5:56.32    5:50.99   7
 76 Massey, Alexa             10 Viking Track,Pleasa  5:54.40    5:52.06   6
 77 Clayton, Alyssa            9 Valhalla Tra,Center  5:42.11    5:52.09   5
 78 Jensen, Mara               9 American For,AMERIC  5:58.81    5:52.63   7
 79 Stanley, Juliet           11 Davis Track,Kaysvil  6:03.00    5:53.84   8
 80 Benson, Sophie            12 Ram TC,Pocatello, I  5:58.55    5:53.91   7
 81 Jackson, Janyja            9 Club Sugar,Sugar Ci  5:53.00    5:54.55   6
 82 Graff, Amanda             12 Graff, Amand,Seattl  5:45.00    5:56.64   6
 83 Carbajal, Kayla           11 Beaumont Cou,Beaumo  5:44.47    5:56.83   6
 84 Reimers, Brooklynn         9 Broncs Track,Sherid  6:01.70    5:56.84   8
 85 Sullivan, Olivia          10 Trojan Track,Rigby,  5:40.00    5:57.01   5
 86 Galbraith, Brilee         10 Galbraith ,,Idaho f  6:05.67    5:57.10   8
 87 Thomas, Regan             10 Spokane Spee,Spokan  5:38.30    5:57.20   4
 88 Reese, Brooklyn           12 Reese, Brook,Iona,   6:05.00    5:57.24   8
 89 Diedrich, Elle            10 Western Slop,Grand   5:28.78    5:57.72   2
 90 Bach, Kaitlyn             11 Star Valley,Afton,   5:50.58    5:57.89   6
 91 Sanford, Paige             9 Ram TC,Pocatello, I  6:15.00    5:58.26   9
 92 Cram, Isabella             9 Davis Track,Kaysvil  5:27.00    5:59.13   1
 93 Woolford, Mackenzie       10 Woolford, Ma,Maplet  5:43.92    5:59.29   5
 94 Nielson, Allie             9 FIRTH,Shelley, ID    5:55.00    5:59.35   7
 95 Adams-Case, Malea          9 Cheyenne Cen,Cheyen  6:14.29    5:59.36   9
 96 Dunn, Hayden              10 Beaumont Cou,Beaumo  5:44.01    5:59.98   5
 97 York, Emma                11 Pinedale Hig,Pineda  5:43.49    6:00.19   5
 98 Tucker, Makenzie           9 Ram TC,Pocatello, I  6:15.00    6:00.21   9
 99 Cook, Brianna             10 Viking Track,Pleasa  5:59.21    6:00.25   7
100 Day, Eliza                11 Evanston Red,Evanst  5:56.33    6:00.43   7
101 Steadman, Sydney           9 Steadman, Sy,Herrim  5:59.98    6:01.06   7
102 Scott, Ashley             11 Preston Trac,Presto  6:00.00    6:01.10   7
103 Marx, Abby                10 Woods Cross,Woods C  6:06.00    6:01.16   8
104 Piccolo, Katie            10 American For,AMERIC  6:00.28    6:01.51   7
105 Bendoski, Hallie          11 Viking Track,Pleasa  5:59.33    6:01.74   7
106 Van Orman, Eva            11 Valhalla Tra,Center  6:03.00    6:01.81   8
107 Golightly, Jayde          12 Western Slop,Grand   5:44.44    6:01.95   5
108 Wilding, BraeLynn         10 YMCA Team Id,Boise,  6:06.43    6:02.07   9
109 Hansen, Akaydia           10 RAD Training,Pocate  6:01.42    6:02.10   8
110 Montgomery, Allison       11 Davis Track,Kaysvil  6:01.00    6:03.44   8
111 Tanner, Lucy              10 American For,AMERIC  5:50.63    6:03.46   6
112 Fisher, Emma              10 Fisher, Emma,Rexbur  5:50.00    6:03.88   6
113 Tapia, Ava                 9 Worland High,Worlan  6:00.86    6:04.23   8
114 Drake, Emelia             10 Drake, Emeli,Rexbur  6:00.00    6:04.81   7
115 Dearden, Arianne          12 Mountain Vie,Mounta  5:58.00    6:05.73   7
116 Pope, Allison              9 Orem XC & T&,OREM,   6:12.00    6:05.81   9
117 Payan, Angie              10 Woods Cross,Woods C  6:10.00    6:06.44   9
118 Neal, Stacey              11 Neal, Stacey,Rockla  5:58.51    6:07.25   7
119 Benson, Macy               9 Ram TC,Pocatello, I  6:08.24    6:07.60   9
120 Rollins, Jordan           11 Layton Track,Layton  6:11.12    6:08.36   9
121 Hart, Adelyn              10 Timpanogos,Orem, UT  6:11.85    6:08.74   9
122 Hernandez, Seidy          11 Viking Track,Pleasa  6:02.10    6:09.48   8
123 Anderson, Abigail         11 Club Sugar,Sugar Ci  6:02.00    6:09.96   8
124 Westover, Violet          12 Orem XC & T&,OREM,   6:05.70    6:10.51   8
125 Griffin, Audrey           12 Farmtown Tra,Farmin  6:19.45    6:10.61  10
126 Schwartz, Sarah           11 SFHS,Spanish Fork,   6:20.15    6:10.66  10
127 Lundell, Maylin           10 Lundell, May,Farr W  6:07.00    6:13.95   9
128 Felix, Caroline            9 Springville,Springv  6:25.00    6:14.27  10
129 Johnson, Sage             11 Viking Track,Pleasa  6:06.16    6:14.33   8
130 Daniel, Ava               11 Daniel, Ava,Idaho f  6:30.00    6:14.45  10
131 Allred, Laeklan           12 Orem XC & T&,OREM,   6:18.65    6:14.82  10
132 Suhaka, Ali               11 Suhaka, Ali,Logan,   6:05.21    6:14.98   8
133 Coles, Claire              9 Cheyenne Cen,Cheyen  6:15.00    6:15.67   9
134 Hirst, Anna               10 Davis Track,Kaysvil  6:08.00    6:16.03   9
135 Stryker, Sophia           11 Davis Track,Kaysvil  6:26.00    6:16.30  10
136 Jensen, Lillian           12 American For,AMERIC  5:54.04    6:17.30   6
137 Anderson, Saylor          11 Club Sugar,Sugar Ci  6:07.00    6:22.44   9
138 Haroldsen, Taya           10 Haroldsen, T,Idaho   6:20.00    6:22.56  10
139 Oyler, Brynlee            11 Davis Track,Kaysvil  6:11.00    6:23.84   9
140 Moore, Abby               12 Ram TC,Pocatello, I  6:40.00    6:24.27  10
141 Bunderson, Taylor         12 Pocatello Th,Pocate  6:00.00    6:24.99   7
142 Wilson, Meredith           9 RAD Training,Pocate  6:01.51    6:25.97   8
143 Ferrin, Isabelle          10 Pocatello Th,Pocate 14:07.00    6:26.49  11
144 Dunn, Camille             12 Woods Cross,Woods C  6:40.00    6:26.52  11
145 Lemus, Goya               12 Lemus, Goya,Bruneau  5:39.29    6:29.33   4
146 Lovell, Alison            10 Lovell, Alis,Stansb  6:14.27    6:32.38   9
147 Talley, Sammy             10 Layton Track,Layton  6:32.00    6:34.74  10
148 Opitz, Kaelle             12 Star Valley,Afton,   6:28.85    6:35.00  10
149 Hansen, Kit                9 RAD Training,Pocate  6:10.11    6:35.21   9
150 Mavaddat, Kimiya          11 Mavaddat, Ki,Cotton  6:45.00    6:35.26  11
151 Haws, Zoe                  9 Springville,Springv  6:39.00    6:36.36  10
152 Nelson, Brynlee           11 RAD Training,Pocate  6:04.54    6:40.04   8
153 Murdock, Lily             10 Green River,GREEN R  6:39.48    6:44.81  10
154 Smith, Georgia             9 O-Town Tiger,Ogden,  6:38.77    6:49.28  10
155 Evans, Reagan              9 American For,AMERIC  6:28.41    6:49.80  10
156 Paxton, Gillian            9 Springville,Springv  6:43.10    6:52.45  11
157 Vandenack, Ayelen         10 O-Town Tiger,Ogden,  6:54.59    7:01.74  11
158 Allen, Elsie              11 T-birds xc,Orem, UT  6:42.37    7:02.76  11
159 Carpenter, Annika         11 Convent & St,San Fr  6:20.00    7:04.18  10
160 Strgar, Maddie            11 Star Valley,Afton,   7:01.55    7:04.38  11
161 Sanderson, Abby            9 Star Valley,Afton,   7:03.63    7:11.93  11
162 Lemon, Haylee             12 Lemon, Hayle,Hyrum,  7:55.55    7:24.12  11
163 Opitz, Hanne               9 Star Valley,Afton,   8:01.15    8:00.72  11