Boys 800 Meter Run Prelim

  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:03 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
  Boys 800 Meter Run -
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Nielson, Noah             12 American For,AMERIC  1:52.75    1:57.84q  1
  2 Bement, Ryker             11 American For,AMERIC  1:59.88    1:58.78q  4
  3 Horner, Luke              12 Riverton,Riverton,   2:00.12    1:59.09q  1
  4 Hunt, Garrett             12 Challis Idah,Challi  1:56.61    1:59.41q  4
  5 Scharmann, Colton         12 O-Town Tiger,Ogden,  2:00.00    2:00.33q  5
  6 Elliott, Dillon           12 Olympus,Salt Lake C  1:56.55    2:00.56q  3
  7 Jenson, Tyler             12 Orem XC & T&,OREM,   1:59.87    2:00.64q  3
  8 Hamilton, Cy              12 T-birds xc,Orem, UT  2:01.01    2:00.75q  3
  9 Koldewyn, Brennon         12 Woods Cross,Woods C  1:58.30    2:00.78q  4
 10 Veal, Wyatt                9 Broncs Track,Sherid  2:05.20    2:01.25q  5
 11 Craven, Braxton           12 Craven, Brax,Tremon  1:58.60    2:01.34q  5
 12 Carlton, Trevor           12 Carlton, Tre,West h  2:00.00    2:01.42q  3
 13 Steele, Hunter            10 Steele, Hunt,Reno,   1:57.44    2:01.54q  5
 14 Thompson, Ian             12 Woods Cross,Woods C  2:01.50    2:01.74q  5
 15 Cowan, Isaiah             11 Mountain Wes,Missou  2:00.13    2:01.89q  2
 16 Gehring, Peter            11 Valhalla Tra,Center  2:00.00    2:02.05q  4
 17 Egnew, Weston             12 Valhalla Tra,Center  1:58.00    2:02.27q  2
 18 Rigg, Jonah               12 Cheyenne Cen,Cheyen  2:01.45    2:02.38q  4
 19 Davis, Heber              11 Davis Track,Kaysvil  1:58.00    2:02.55q  3
 20 Mecham, Peter             10 Orem XC & T&,OREM,   2:00.00    2:02.64q  2
 21 Bartholomew, Reid         10 Bozeman Trac,Bozema  2:01.00    2:02.93q  2
 22 Johnson, Tanner           12 Douglas High,Dougla  2:04.43    2:03.13q  1
 23 Ralphs, Ben               11 Ralphs, Ben,Fillmor  2:01.00    2:03.47q  1
 24 Crosland, Izaac           12 Farmtown Tra,Farmin  2:04.00    2:03.59q  4
 25 Carlson, Porter           12 Carlson, Por,Meridi  2:00.87    2:03.62q  5
 26 Stouffer, Emmett          12 Stouffer, Em,Bellev  2:06.55    2:03.69q  3
 27 Stahl, Gideon             12 Evanston Red,Evanst  2:04.84    2:03.87q  3
 28 Kincherlow, Jordan        10 Long Beach B,Long b  2:04.56    2:03.94   2
 29 Nalder, Elias             12 Layton Track,Layton  1:57.55    2:04.30   1
 30 Hartshorn, William        12 Bolt Track a,Kirkla  1:54.84    2:04.32   2
 31 Thornton, Logan           12 American For,AMERIC  2:03.43    2:04.58   1
 32 Flanagan, Bryce           11 Western Slop,Grand   2:06.00    2:04.66   4
 33 Moss, Kyler               11 Moss, Kyler,Idaho F  2:03.00    2:04.90   4
 34 Hyde, Will                11 Valhalla Tra,Center  2:05.00    2:05.14   4
 35 Doyle, James              12 T-birds xc,Orem, UT  2:00.71    2:05.21   4
 35 Anderton, Brooks          12 Anderton, Br,Morgan  2:00.00    2:05.21   1
 37 Brown, Aidan              12 Brown, Aidan,Belgra  2:00.32    2:05.47   3
 38 Lewis, Spencer            11 Valhalla Tra,Center  2:05.00    2:05.92   1
 39 Chase, Seth               11 Thunder Basi,Gillet  2:07.65    2:06.19   3
 40 Kisner, Vincent           10 Trojan Track,Rigby,  2:02.00    2:06.29   2
 41 Curtis, Tyndale           11 West Jordan,WEST JO  2:05.00    2:06.57   5
 42 Jacobson, Michael         11 Jacobson, Mi,Highla  2:02.00    2:06.77   1
 43 Brown, Jake               12 Timpanogos,Orem, UT  2:05.76    2:06.83   2
 44 Fife, Landon              11 YMCA Team Id,Boise,  2:08.89    2:07.02   6
 45 Ruggles, Reece            12 Spike Up Ath,Nampa,  2:07.32    2:07.43   1
 46 Taylor, Gary              12 Salem Hills,salem,   2:05.00    2:07.82   2
 47 Lee, Ian                  10 Valhalla Tra,Center  2:10.00    2:07.84   6
 48 Baxter, Paul              11 Baxter, Paul,Evanst  2:07.34    2:08.01   2
 49 Tatro, Zach               12 Tiger Runnin,Jerome  2:10.00    2:08.17   6
 50 McDowell, Jamar           12 Evanston Red,Evanst  2:05.26    2:08.36   1
 51 Safford-Miles, Isaiah     12 Safford-Mile,Menife  2:00.00    2:08.42   5
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:03 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
 52 Hyde, Henry               10 Woods Cross,Woods C  2:12.70    2:08.48   7
 53 Blanchard, Jameson        12 Woods Cross,Woods C  2:12.50    2:08.74   7
  ....Boys 800 Meter Run -
 54 Willis, Ethan             10 Running Pira,Dayton  2:20.00    2:09.24   9
 55 McMasters, Garrett        11 YMCA Team Id,Boise,  2:03.00    2:10.35   3
 56 Hughs, Harrison           10 Davis Track,Kaysvil  2:14.82    2:10.48   7
 57 Duregger, Jacob           11 California H,Menife  1:59.00    2:11.55   1
 58 Piekkola, Nash            11 Mountain Vie,Mounta  2:04.05    2:11.56   5
 59 Malcom, Quinn             12 T-birds xc,Orem, UT  2:07.10    2:11.79   5
 60 Richardson, Clifford      11 Grantsville,Grantsv  2:19.28    2:11.87   9
 61 Prusse, Will              10 Farmtown Tra,Farmin  2:09.78    2:11.92   6
 62 Truax, Alex               12 Riverton (WY,Rivert  2:10.00    2:12.47   6
 63 Placido, Nicolas          10 Valhalla Tra,Center  2:08.00    2:12.50   5
 64 Corrales, Arath           12 Viking Track,Pleasa  2:10.28    2:12.63   6
 65 Ricks, Austin             12 Ricks, Austi,Burley  2:15.01    2:12.97   8
 66 Gale, Liam                11 Mountain Wes,Missou  2:10.15    2:13.43   6
 67 Robbins, Christian        11 Davis Track,Kaysvil  2:17.22    2:13.46   9
 68 Littlefield, Cameron      12 Davis Track,Kaysvil  2:13.21    2:13.70   7
 69 Kulbeth, James            11 T-birds xc,Orem, UT  2:10.76    2:13.79   6
 70 Brendle, Bowen            12 Brendle, Bow,Iona,   2:08.00    2:13.96   4
 71 Dorton, Sam               11 Orem XC & T&,OREM,   2:14.00    2:14.56   7
 72 Waters, Peyton            11 Waters, Peyt,Midval  2:18.00    2:14.81   9
 73 Guelde, Cameron           10 Big Horn Hig,Big Ho  2:15.00    2:15.31   8
 74 Ralphs, James             10 Ralphs, Jame,Fillmo  2:13.45    2:15.71   7
 75 Tucker, Liam              12 Star Valley,Afton,   2:15.22    2:15.77   8
 76 Talbot, Brycen            11 Talbot, Bryc,Malad,  2:15.98    2:15.93   8
 77 Clark, AJ                 12 Lovell High,Lovell,  2:15.94    2:16.10   8
 78 Howe, Talmage             12 Howe, Talmag,Cotton  2:03.88    2:16.21   3
 79 Nava, Ivan                11 Nava, Ivan,Perris,   2:07.03    2:16.92   4
 80 Lee, Justin               12 Convent & St,San Fr  2:15.00    2:17.22   8
 81 Holtzen, Daxin            10 Holtzen, Dax,Jerome  2:16.00    2:17.50   8
 82 Wilhelm, Charles          11 Layton Track,Layton  2:15.00    2:17.80   7
 83 Mejia, Adrian             10 Caribou Coun,Soda S  2:10.66    2:17.99   6
 84 Ahrens, Noah              10 Tiger Runnin,Jerome  2:24.96    2:18.06  10
 85 Bluth, Noah               12 Clayton Vall,Concor  2:10.09    2:18.45   6
 86 Draper, Henry             11 Salem Hills,salem,   2:05.00    2:18.48   4
 87 Funk, Skyler              11 Funk, Skyler,Kimber  2:17.03    2:18.49   9
 88 Conrad, Aidan             11 Evanston Red,Evanst  2:06.22    2:18.52   2
 89 Pierson, Blake            10 Davis Track,Kaysvil  2:19.12    2:18.92   9
 90 Talbot, Benji             11 Viking Track,Pleasa  2:24.38    2:19.08  10
 91 Bowden, Slade             12 Uintah,Vernal, UT    2:14.00    2:19.15   7
 92 Prudent, Jene             11 Prudent, Jen,Kimber  2:21.56    2:19.73   9
 93 Rudan, Aiden              10 Stoic Runnin,Caldwe  2:15.00    2:20.07   7
 94 McNamara, Nicholas        12 Convent & St,San Fr  2:15.00    2:21.41   8
 94 Bowen, Carsten            10 Mountain Wes,Missou  2:15.00    2:21.41   7
 96 Martin, Alex               9 Trojan Track,Rigby,  2:22.00    2:22.23  10
 97 Nelson, Will              12 RAD Training,Pocate  2:06.08    2:22.40   1
 98 Nielsen, Nolan            10 Woods Cross,Woods C  2:23.10    2:22.69  10
 99 Scott, Alek                9 Scott, Alek,Page, A  2:27.45    2:22.77  10
100 Mihalcsics, Tamas         11 Western Slop,Grand   2:20.00    2:23.09   9
101 Heinecke, Ethan           12 Spokane Spee,Spokan  2:16.33    2:23.10   8
102 Soto, Nathan              11 Beaumont Cou,Beaumo  2:10.40    2:23.17   6
103 Normington, Decker        10 Pinedale Hig,Pineda  2:16.21    2:23.35   8
104 Baker, Chase              12 Big Horn Hig,Big Ho  2:18.00    2:23.41   9
105 Colin, Brandon            12 Colin, Brand,Perris  2:06.00    2:23.87   5
106 Nash, John                12 Bozeman Trac,Bozema  2:16.00    2:23.89   8
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:03 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
107 Imhoff, Eli               11 Mountain Wes,Missou  2:21.84    2:24.24   9
108 Wilcox, Jaxon             12 Pocatello Th,Pocate  2:26.83    2:24.54  10
109 Anderson, Brodie          11 Uintah,Vernal, UT    2:15.00    2:25.15   6
  ....Boys 800 Meter Run -
110 Stott, Kolt               11 Stott, Kolt,Kanosh,  2:25.00    2:25.20  10
111 Krause, Coleman           11 Clayton Vall,Concor  2:10.09    2:25.67   6
112 Aleman, Morgan            10 Aleman, Morg,Fillmo  2:30.12    2:27.26  11
113 Ruchti, Jared              9 Ruchti, Jare,Americ  2:30.00    2:27.30  11
114 Heiner, Kylan             10 Heiner, Kyla,Wellsv  2:17.00    2:28.55   8
115 Short, Haydon             10 Clayton Vall,Concor  2:19.35    2:28.95   9
116 Taylor, Luke              10 Taylor, Luke,Rexbur  2:32.12    2:28.97  11
117 Erickson, Colter          10 Pocatello Th,Pocate  2:25.00    2:30.49  10
118 Hutchins, Gibby           10 Hutchins, Gi,Fillmo  2:40.00    2:30.52  11
119 Burnett, Logan            11 Burnett, Log,Kimber  2:16.87    2:31.33   8
120 Verba, Zach               10 Verba, Zach,Idaho F  2:30.00    2:32.10  11
121 Featherstone, Hayden      10 Lake Tahoe T,Inclin  2:17.99    2:32.16   9
122 Robinson, Zachary         12 Robinson, Za,Rockla  2:23.21    2:32.66  10
123 Gonzalez, Elias           12 Southern Cal,Altade  2:15.00    2:33.48   7
124 Strautins, Karlis         11 Western Slop,Grand   2:24.74    2:33.51  10
125 Trudgeon, Brandyn         10 Trudgeon, Br,Rockla  2:31.90    2:33.85  11
126 Cleverley, Clark          11 Grizz Track,Idaho F  2:29.06    2:34.58  10
127 Andree, Owen              12 Andree, Owen,Boise,  2:13.80    2:36.44   7
128 Lindula, Josh             11 Grizz Track,Idaho F  2:39.37    2:39.87  11
129 Brown, Case               10 Pocatello Th,Pocate  2:27.88    2:40.76  10
 -- Hicken, Calin             10 Timpanogos,Orem, UT  2:29.23        DNF  10
 -- Zeitz, Gavin              12 Convent & St,San Fr  2:05.00        DNF   3