Boys 4×200 Meter Relay Prelim

  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  4:23 PM  2/16/2024
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
  Boys 4x200 Meter Relay -
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Southern California Elite  'A'                    1:31.00    1:32.29q  5
     1) Monroe, Jacob 12                2) Phillips, Aiden 11
     3) Bozsman, Christian 12           4) Chiu, Aiden 12
  2 Thunder Basin High School  'A'                    1:33.68    1:34.01q  9
     1) Scalise, Landon 12              2) Norton, Bridger 12
     3) Young, Taven 10                 4) Ekstrom, Bradley 12
  3 Broncs Track Club  'A'                            1:32.36    1:34.39q  7
     1) Green, Rudy 10                  2) Morris, Chance 11
     3) O'Leary, Aiden 12               4) Perez, Cameron 12
  4 PlyometricFusion-TC  'A'                          1:29.00    1:35.43q  2
     1) Chandrasekera, Thenuk 12        2) Binns, Preston 12
     3) Pollard, Logan 11               4) Aguilar-Carnes, Jalen 10
  5 Beaumont Cougars  'A'                             1:36.63    1:35.45q  8
     1) Johnston, Kai'nalu 10           2) Duhu, Jeremiah 10
     3) Johnson, Cleve 11               4) Murguia, Tyrus 12
  6 Long Beach Blazin Bruins  'A'                     1:29.78    1:35.47q  3
     1) Johnson, Andrew 12              2) Burroughs, Kaedyn 9
     3) Burroughs, Ky'zir 11            4) Barbee, Maxwell 11
  7 Idaho Dash Track Club  'A'                        1:30.54    1:35.52q  4
     1) Kirkendall, Riley 11            2) Kirkendall, Ethan 10
     3) Bloomstrom, Derrick 12          4) Allen-Heinrich, Izaiah 11
  8 New Image Training Group of Lo  'A'               1:29.00    1:35.93q  1
     1) Nightingale, William 11         2) Ostrom, Tyler 9
     3) Walsh, Cody 9                   4) Lawyer, James 11
  9 Mountain West Track Club  'A'                     1:33.00    1:36.96q  8
     1) Bates, Isaac 11                 2) Weltzien, Corbin 11
     3) Ulland, Gavin 12                4) McCoy, Brayden 11
 10 Evanston Red Devils  'A'                          1:34.07    1:37.01q  4
     1) Hartzell, Ayden 11              2) Hiatt, Cameron 12
     3) Hutchinson, Gabe 12             4) Ungerman, Nathan 12
 11 Broncs Track Club  'B'                            1:34.50    1:37.04q  2
     1) Berrettini, Dominick 12         2) Gilbertz, Gavin 10
     3) Metcalf, Ryan 12                4) Schwarzbach, Thomas 10
 12 Cheyenne Central Indians  'A'                     1:35.51    1:37.14q  4
     1) Basart, Shawn 12                2) Linde, Lucas 12
     3) Porwoll, Miles 12               4) Teasley, Dylan 12
 13 Ram TC  'A'                                       1:34.00    1:37.27   5
     1) Jordan, Owen 11                 2) Van Orden, Spencer 10
     3) Bates, Carson 11                4) Merica, Cooper 10
 14 Rock Springs High School  'A'                     1:36.74    1:37.57   9
     1) Blazovich, Maddix 12            2) Padilla, Kalub 11
     3) Killpack, Braden 12             4) Coombs, Brycen 12
 15 Idaho Dash Track Club  'B'                        1:33.50    1:37.64  10
     1) Paul, Bryson 12                 2) Sipe, Kruger 10
     3) Cunningham, Caleb 12            4) Vinson, Van 12
 16 Spike Up Athletics  'A'                           1:37.39    1:37.66   8
     1) Mouser, Jacob 10                2) Tinoifili, Uluaifiu 9
     3) Gibbs, Kayden 12                4) Johnson, Ian 10
 17 CHEETAHS UTAH TRACK CLUB  'A'                     1:32.00    1:37.70   6
     1) Taylor, Demetrius 9             2) Schulte, Jared 12
     3) Taylor, Leeson 12               4) Richmond, Maui 12
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  4:23 PM  2/16/2024
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
 18 Casper Natrona Mustangs  'A'                      1:37.01    1:38.05   9
     1) Anderson, Bridger 12            2) Borden, Logan 11
  ....Boys 4x200 Meter Relay -
     3) Jensen, Dominic 12              4) Thomas, Zaven 11
 19 Trojan Track Club  'A'                            1:34.00    1:38.42   7
     1) Klingler, Ben 10                2) Humphreys, Keanan 11
     3) Taylor, Eli 12                  4) Golding, Owen 10
 20 YMCA Team Idaho  'A'                              1:36.80    1:38.60  10
     1) Langin, Carter 10               2) Hastriter, Tyson 12
     3) Walker, Matteo 12               4) Fife, Landon 11
 21 Mountain View High School  'A'                    1:38.40    1:38.62  10
     1) Fraughton, Bodey 12             2) Piekkola, Nash 11
     3) Burry, Bowen 10                 4) Lake, Corbin 10
 22 Big Horn High School  'B'                         1:37.00    1:39.25  10
     1) Adsit, Isaac 12                 2) Maestri, Frank 12
     3) Petty, Owen 11                  4) Smith, Noah 11
 23 Uintah  'A'                                       1:36.00    1:39.51   6
     1) O'Bagy, Dace 11                 2) Scow, Josh 10
     3) Batty, Zander 10                4) Hallett, Hunter 11
 24 Herriman  'A'                                     1:36.23    1:39.72   7
     1) Kearney, Zeke 11                2) Stieb, Devante 12
     3) Blankenship, Maximus 11         4) Olson, Krew 9
 25 Clayton Valley Charter High Sc  'A'               1:35.18    1:41.23   2
     1) Watts, Andres 10                2) Christy, Ryan 12
     3) Krause, Coleman 11              4) Smith, Charles 11
 26 Pocatello Thunder  'A'                            1:40.00    1:41.62   4
     1) Renzello, Cody 9                2) Shurley, Jackson 12
     3) Austin, Jordan 10               4) Jones, Eyan 10
 26 Idaho Dash Track Club  'C'                        1:36.00    1:41.62   3
     1) Mulrey, Ruari 12                2) Colberg, Nati 10
     3) Beamon, Caleb 12                4) Williams, Quinton 9
 28 West Hurdle Training  'A'                         1:38.00    1:41.71   4
     1) Clark, Brody 12                 2) Harris, Matthew 12
     3) Dewitt, Preston 10              4) Robinson, Caleb 12
 29 CHEETAHS UTAH TRACK CLUB  'B'                     1:35.00    1:41.87   1
     1) Fail, Braylen 10                2) Konan, Tyrese 10
     3) Mahoro, Didace 9                4) Jones, Braxton 10
 30 Davis Track Club  'J'                             1:34.00    1:42.08   6
     1) Morrison, Isaac 10              2) Helbig, Jona 11
     3) Thaxton, Jaxx 11                4) Littlefield, Cameron 12
 31 Running Pirates  'A'                              1:44.02    1:42.33   8
     1) Stone, Trayce 11                2) Willis, Aaron 12
     3) Winward, McCoy 11               4) Thompson, Corbin 12
 32 Green River High School - WY.  'A'                1:43.00    1:42.36  10
     1) Helmandollar, Chaz 11           2) Comerer, Jared 11
     3) Poignee, Raab 12                4) Rosene, Dallan 11
 33 Star Valley High School  'A'                      1:41.42    1:42.90   7
     1) Barclay, Teagan 11              2) Brog, Gunner 11
     3) Bazil, Cash 11                  4) Howe, David 11
 34 Uintah  'B'                                       1:39.00    1:42.94   2
     1) Bullock, Stryker 12             2) Vandewark, Jed 12
     3) Brown, Mason 11                 4) Blackburn, Titus 11
 35 Idaho Falls  'A'                                  1:38.00    1:43.29   7
     1) Hardy, Will 11                  2) Orchard, Porter 11
     3) Thomas, Ben 10                  4) Erickson, Brendan 12
 35 Rawlins High School  'A'                          1:42.50    1:43.29   9
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  4:23 PM  2/16/2024
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
     1) Jordan, Quade 12                2) Nitschke, Titus 10
     3) Boyd, Duncan 12                 4) Cook, Ethan 11
 37 Riverton (WY)  'A'                                1:38.91    1:43.67   1
  ....Boys 4x200 Meter Relay -
     1) Davis, Logan 12                 2) Hull, Jacob 12
     3) Arnold, Kaiden 10               4) Fraser, Sean 12
 38 West Jordan  'A'                                  1:38.00    1:44.00   3
     1) Smith, Ryan 11                  2) Houston, Lincoln 11
     3) Adams, KaRon 12                 4) Jorden, Austyn 12
 39 Mountain West Track Club  'B'                     1:38.00    1:44.06   6
     1) Hylton, Connor 12               2) Tschan, Cooper 9
     3) Gibson, Kellen 10               4) Palma, Tytus 12
 40 Bozeman Track Club  'A'                           1:36.00    1:44.61   5
     1) Nash, John 12                   2) Kamps, Louis 10
     3) Arthun, Oren 12                 4) Murray, Jack 11
 41 Star Valley High School  'B'                      1:42.18    1:44.77   8
     1) Hirschi, Dylan 10               2) Ross, Preston 10
     3) Larson, Seth 12                 4) Clevenger, Wilson 11
 42 Idaho Dash Track Club  'D'                        1:38.00    1:45.08   5
     1) Steik, Caleb 12                 2) Dahl, Luke 12
     3) Jung, Woody 11                  4) Yager, Cael 9
 43 Pocatello Thunder  'B'                            1:43.00    1:45.50   2
     1) Bott, Paydon 10                 2) Call, Vercein 12
     3) Covey, Kyle 9                   4) Wilcox, Jaxon 12
 44 Canyon Track Club  'A'                            1:44.00    1:46.74   9
     1) Belnap, Austin 11               2) Orias, Isaac 11
     3) Schnee, Cameron 10              4) Sterk, Dylan 10
 45 Trojan Track Club  'B'                            1:42.00    1:47.67   6
     1) Seward, Kason 11                2) Stosich, Brody 10
     3) Wilson, Cannon 10               4) Vannoy, Nathan 11
 46 Davis Track Club  'K'                             1:40.00    1:48.31   3
     1) Maughan, Josh 11                2) Maynes, Noah 11
     3) Last, Tyson 12                  4) Sweeten, Taylor 11
 47 Timpanogos  'A'                                   1:40.00    1:48.60   5
     1) Adams, Samuel 11                2) Lawrence, Caleb 10
     3) Simmonds, Ammon 12              4) Harrison, Aiden 11
 48 Convent & Stuart Hall  'A'                        1:50.00    1:51.58   6
     1) Donohue, Liam 12                2) Pedersen, Finn 12
     3) Wong, Parker 9                  4) Zanoli, Aidan 12
 49 Farmtown Track  'A'                               1:38.50    1:51.76   1
     1) Jarman, Quinn 11                2) Cook, Ethan 12
     3) McReynolds, Alex 12             4) Etter, Franklin 12
 50 Layton Track Club  'A'                            1:33.45    1:51.77  10
     1) Tarma, Helaman 12               2) LeDuc, Parker 10
     3) Cox, Trevor 10                  4) Beech, Hunter 12
 -- Alpha Speed Academy  'A'                          1:33.40        DNF   9
     1) Lyons, Braylen 10               2) Anderson, Hudson 11
     3) Ross, Kamil 10                  4) Brooks, Isaac 11