Boys 1600 Sprint Medley Prelim

  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  11:30 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
  Boys 1600 Sprint Medley -
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 D1 Elite  'A'                                     3:42.00    3:39.88q  6
     1) Fagerlin, Jackson 11            2) Lousberg, Jayson 11
     3) Vinton, Gavin 12                4) Hayden, Darren 12
  2 Long Beach Blazin Bruins  'A'                     3:28.11    3:40.58q  2
     1) Burroughs, Kaedyn 9             2) Dumont II, Sedwitz 12
     3) Burroughs, Ky'zir 11            4) Harold, Dejon 12
  3 Clayton Valley Charter High Sc  'A'               3:55.30    3:41.71q  6
     1) Messer, Daniel 12               2) Smith, Charles 11
     3) Christy, Ryan 12                4) Watts, Andres 10
  4 Farmtown Track  'A'                               3:45.00    3:42.21q  8
     1) Jensen, Bode 12                 2) Crosland, Izaac 12
     3) Jarman, Quinn 11                4) Prusse, Lewis 12
  5 Long Beach Blazin Bruins  'B'                     3:34.11    3:45.56q  4
     1) Obando, Cash 11                 2) Pitre, Jai 10
     3) Jackson, Elijah 11              4) Henderson, Brandon 12
  6 Broncs Track Club  'A'                            3:42.80    3:46.14q  7
     1) Green, Rudy 10                  2) Morris, Chance 11
     3) Otto, Garrett 11                4) Wiley, Landrum 12
  7 Davis Track Club  'Q'                             3:50.00    3:46.69q  5
     1) Hill, Lucas 11                  2) Flint, Caleb 11
     3) Brumbaugh, Sam 12               4) Davis, Heber 11
  8 Woods Cross  'A'                                  3:44.20    3:47.45q  9
     1) Christensen, Brady 12           2) Hubbel, Fletcher 12
     3) Nelson, Grant 11                4) Groat, Ezra 11
  9 New Image Training Group of Lo  'A'               3:31.00    3:47.94q  3
     1) Lawyer, James 11                2) Samuel, Asher 11
     3) Nightingale, William 11         4) Ostrom, Tyler 9
 10 Kelly Walsh Boys  'A'                             3:50.00    3:48.74q  6
     1) Ortberg, Caleb 12               2) Humbel, Wyatt 11
     3) Colling, Micah 11               4) McCoul, Finn 12
 11 Douglas High School  'A'                          3:53.17    3:48.98q  8
     1) Bohnen, Tyler 11                2) Holler, Chase 12
     3) Boyson, Teigen 12               4) Johnson, Tanner 12
 12 Thunder Basin High School  'A'                    3:53.00    3:49.02q  7
     1) Scalise, Landon 12              2) Norton, Bridger 12
     3) Phipps, Connor 11               4) Pilcher, Cameron 11
 13 Western Slope Elite  'A'                          3:49.00    3:49.14   2
     1) Trowbridge, Yishai 11           2) Morford, Caden 10
     3) Richardson, Hunter 12           4) Flanagan, Bryce 11
 14 Spike Up Athletics  'A'                           3:40.32    3:49.44   5
     1) Howerzyl, Noah 11               2) Hafer, Hunter 12
     3) Howerzyl, Eli 9                 4) Manzer, Raivio 12
 15 Casper Natrona Mustangs  'A'                      3:57.47    3:50.13   9
     1) Wilson, Seth 12                 2) Yates, Daniel 12
     3) Condelario, Seth 11             4) Munari, Jameson 11
 16 T-birds xc  'A'                                   3:47.00    3:50.59   4
     1) Weaver, Jack 10                 2) Jolley, Bridger 11
     3) Snow, Dylan 10                  4) Clayton, Sam 11
 17 Orem XC & T&F Club  'A'                           3:44.00    3:51.09   8
     1) Holtey, Xander 11               2) Haskins, Noah 11
     3) Jenson, Tyler 12                4) James, Tate 12
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  11:30 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
 18 Star Valley High School  'A'                      4:05.00    3:51.91   5
     1) Bazil, Cash 11                  2) Jenkins, Dez 12
  ....Boys 1600 Sprint Medley -
     3) Clinger, Khale 12               4) Lorch, Peter 12
 19 Bozeman Track Club  'A'                           3:50.00    3:52.23   4
     1) Johnson, Gabe 12                2) Kamps, Louis 10
     3) Tirrell, Brodie 12              4) Coley, Nash 12
 20 Valhalla Track Club  'A'                          3:50.00    3:52.38   3
     1) Jensen, Jordan 10               2) Hyde, Will 11
     3) Lewis, Spencer 11               4) Lee, Ian 10
 21 Evanston Red Devils  'A'                          3:49.27    3:53.03   1
     1) Ungerman, Nathan 12             2) Rieker, Jayden 9
     3) Hiatt, Cameron 12               4) McDowell, Jamar 12
 22 SFHS  'B'                                         3:48.15    3:53.37   5
     1) Gause, Ethan 12                 2) Grob, Tony 12
     3) Cox, Cameron 11                 4) Seitzinger, Traeke 9
 23 LHS TRACC Club  'A'                               3:49.38    3:54.38   1
     1) Villasenor, Diego 11            2) Arens, Will 11
     3) Hartsky, Flint 9                4) Eberle, Dom 12
 24 Broncs Track Club  'C'                            3:49.50    3:54.98   2
     1) Gonda, Shaun 10                 2) Frey, Adam 9
     3) Sorenson, William 10            4) Perkins, Gabe 9
 25 Lake Tahoe Track Club  'A'                                   3:55.48   3
     1) Davis, Luke 11                  2) Defranco, Brody 10
     3) Willcox, Kiefer 10              4) Featherstone, Hayden 10
 26 Broncs Track Club  'B'                            3:44.10    3:56.26   9
     1) Berrettini, Dominick 12         2) Charest, Ryder 9
     3) Green, Riley 12                 4) Metcalf, Ryan 12
 27 Spike Up Athletics  'B'                           3:48.49    3:58.79   3
     1) Anderson, Jade 10               2) Andersen, Logan 11
     3) De La Cruz, Oscar 11            4) Ruggles, Reece 12
 28 Pocatello Thunder  'A'                            3:55.00    3:59.01   3
     1) Shurley, Jackson 12             2) Renzello, Cody 9
     3) Evans, Aiden 11                 4) Savage, Ben 12
 29 Big Horn High School  'C'                         3:57.00    3:59.58   2
     1) Petty, Owen 11                  2) Brown, Dane 11
     3) Smith, Noah 11                  4) Guelde, Cameron 10
 30 West Jordan  'A'                                  3:46.00    4:00.99   7
     1) Smith, Ryan 11                  2) Houston, Lincoln 11
     3) Adams, KaRon 12                 4) Curtis, Tyndale 11
 31 Mountain West Track Club  'A'                     4:05.00    4:01.69   3
     1) Read-Smith, Nat 12              2) Oliver, Owen 9
     3) Gale, Liam 11                   4) Tuinstra, Nathan 12
 32 Grantsville High School  'A'                      4:22.00    4:03.64   5
     1) Clark, Hudson 11                2) Clark, Cooper 9
     3) Johnson, Ty 10                  4) Richardson, Clifford 11
 33 Thunder Basin High School  'B'                    3:58.86    4:03.86   1
     1) Chase, Seth 11                  2) Papenfuss, Reed 11
     3) Lopez Ramirez, Christian 11     4) Davis, Kaiden 11
 34 Mountain West Track Club  'B'                     4:05.00    4:05.17   4
     1) Croft, Keegan 9                 2) Gibson, Kellen 10
     3) Clater, Charles 11              4) Cleveland, Garrett 11
 35 T-birds xc  'B'                                   3:57.00    4:06.24   5
     1) Hoopes, Matt 11                 2) Oldroyd, Daniel 10
     3) Payne, Noah 12                  4) Child, Sandor 10
 36 Davis Track Club  'R'                             3:55.00    4:06.28   8
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  11:30 PM  2/16/202
                           Simplot Games 2024 - 2/16/2024 to 2/18/2024
                                     Results - Simplot Games
     1) Hughs, Harrison 10              2) Morrison, Isaac 10
     3) Helbig, Jona 11                 4) Pierson, Blake 10
 37 Riverton (WY)  'A'                                4:00.00    4:07.18   1
  ....Boys 1600 Sprint Medley -
     1) Bush, Declan 10                 2) Walton, Marshall 10
     3) Shaw, Carlos 12                 4) Spoonhunter, Davian 11
 38 Rawlins High School  'A'                          4:09.00    4:10.64   6
     1) Nitschke, Titus 10              2) Pettus, Chase 10
     3) Cook, Ethan 11                  4) Garcia, Adan 9
 39 Davis Track Club  'U'                             4:10.00    4:11.93   7
     1) Jackman, Levi 9                 2) Bowen, Adrik 12
     3) Hyde, James 10                  4) Robbins, Christian 11
 40 Canyon Track Club  'A'                            4:10.00    4:13.92   9
     1) Adams, Jarrett 11               2) Belnap, Austin 11
     3) Hancock, Kenneth 11             4) Schnee, Cameron 10
 41 Big Horn High School  'D'                         4:10.00    4:14.17   8
     1) Maestri, Frank 12               2) Adsit, Isaac 12
     3) Horsley, Conner 11              4) Baker, Chase 12
 42 Pocatello Thunder  'B'                            4:03.00    4:14.31   2
     1) Evans, Tyson 12                 2) Bott, Paydon 10
     3) Peterson, Thomas 12             4) Call, Vercein 12
 43 Viking Track Club  'A'                            4:20.00    4:15.64   6
     1) Gurr, Carson 11                 2) Corrales, Arath 12
     3) Hill, Max 10                    4) Huwe, Hunter 12
 44 Spokane Speed Academy  'A'                        2:53.55    4:16.54   1
     1) Heinecke, Ethan 12              2) Scott, Alexander 12
     3) Schmit, Isaac 10                4) Strawn, Andrew 12
 45 SFHS  'C'                                         3:56.15    4:18.80   7
     1) Ryskamp, Caleb 11               2) Fallon, Micah 11
     3) Leonard, Josh 12                4) Ricks, Logan 12
 46 SFHS  'A'                                         3:46.15    4:21.81   6
     1) Tobiasson, Watson 12            2) Blake, Garrett 10
     3) Prior, Zach 12                  4) Christensen, Zach 10
 47 Convent & Stuart Hall  'B'                        4:15.00    4:22.49   8
     1) Lee, Justin 12                  2) Zanoli, Aidan 12
     3) Pedersen, Finn 12               4) Charas, Cole 12
 48 Davis Track Club  'S'                             4:10.00    4:22.89   9
     1) Leduc, Tyler 10                 2) Larson, Andrew 10
     3) Sweeten, Taylor 11              4) Leduc, Sean 12
 49 Woods Cross  'B'                                             4:24.37   1
     1) Robinson, Caleb 12              2) Nielsen, Nolan 10
     3) Nuttall, Micah 12               4) Parish, Eilya 12
 50 Canyon Track Club  'B'                            4:18.00    4:35.36   7
     1) Orias, Isaac 11                 2) Sterk, Dylan 10
     3) Williamson, Isaac 11            4) Zaragoza Garcia, Carlos 10