2015 Boys Prelims Heating

Simplot Games Meet
Simplot Games 2015 - 2/19/2015 to 2/21/2015
Meet Program

Event  1   Boys 60 Meter Dash
Lane  Comp#  Name                               Year School
Heat   1 of  17   Prelims
1    2176  Welch, Darian                        11 McHs Track, Hyrum, UT
2    2261  Kirkeide, Samuel                     12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
3    2281  Collins, Justin                      12 New Image Training Group, Los Angeles,
4    1893  Tovar, Junior                        12 Gold Medal Athletics, Provo, UT
5    2215  Goltz, Jonathan                      12 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
6    1980  Rodriguez, Deina                     10 Indian Track, Pocatello, ID
Heat   2 of  17   Prelims
1    2814  Anderson, Matt                       11 Trojan Track, Rigby, ID
2    1281  Robertson, Travis                    12 CA Track Club, Oakland, CA
3    2577  Morelos, Gilberto                    12 Simplot Morelia Mexico, Morelia, MX
4    1814  Morton, Ika                          12 Flying Aj's, Tacoma, WA
5    1777  Kissick, Cameron                     12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
6    1682  Muse, Sam                            11 Diamondback Track Club, pocatell, ID
Heat   3 of  17   Prelims
1    2707  Thompson, Jackson                    12 Thompson, Jackson, Shelley, ID
2    2433  Milligan, Andrew                     11 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
3    2192  Molas, Miguel                        12 Molas, Miguel, Colorado Springs, CO
4    1279  Flint, Victor                        11 CA Track Club, Oakland, CA
5    2374  Pelegrin, Josh                       12 Park City Track Club, Park City, UT
6    1002  Klassen, Oscar                       12 Aberdeen Track, Aberdeen, ID
Heat   4 of  17   Prelims
1    2370  Cervantes, Preston                   10 Park City Track Club, Park City, UT
2    1638  Moffett, Jacob                       11 Davis Track Club, Kaysville, UT
3    2305  Warden, Zack                         12 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
4    2728  Tillett, Isaac                       11 Tillett, Isaac, Kams, UT
5    1775  Fulks, Charles                       12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
6    2691  Hsiang, Julian                        9 Team Provo, Provo, UT
Heat   5 of  17   Prelims
1    1722  Culas, Joey                          10 East Track, Salt Lake City, UT
2    3074  Gaskins, Devin                       12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3    1148  Kilson, Josh                         12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
4    2360  Ware, Honore                         12 Pack Leader Track Club, Denver, CO
5    1354  Navarro, Justin                      11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
6    1613  Calvin, Matt                         11 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat   6 of  17   Prelims
1    1465  Freeman, Kyler                       10 Cheyenne East Track Club, Cheyenne, WY
2    2610  Allen, Hayden                        12 Snakeriverfitnessclub, pingree, ID
3    2675  Stringari, Trenton                   12 Stringari, Trenton, Canon City, CO
4    1342  Babauta, Tre                         10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
5    2201  Moss, Dallas                         10 Moss, Dallas, Sparks, NV
6    2690  Houghton, Max                         9 Team Provo, Provo, UT
Heat   7 of  17   Prelims
1    2819  Garcia, Diego                        12 Trojan Track, Rigby, ID
2    1951  Hjelvik, Remington                   11 Hjelvik, Remington, Billings, MT
3    2296  Evans, Takeshi                       11 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
4    1802  Hernandez, Jonathon                  12 Flight 951, temecula, CA
5    1226  Hall, Jordan                         12 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
6    1913  Clingenpeel, Reece                   12 Green River Wolves, Green River, WY
Heat   8 of  17   Prelims
1    1351  Le, Brian                            11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
2    2781  Hall, Broderic                       12 Titan Track Club, Syracuse, UT
3    2297  Forbes, Aaron                        12 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
4    1066  Cook, Trevor                         11 Angel Flight Track Club, Aurora, CO
5    2125  Welch, Drake                         12 Lovell, Lovell, WY
6    2998  Durrant, Spencer                     11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat   9 of  17   Prelims
1    1349  Hipol, Mike                          12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
2    1677  blazer, dallin                       11 Diamondback Track Club, pocatell, ID
3    1070  Artist, Chad                         12 Artist, Chad, North Logan, UT
4    2511  Nay, Masyn                           12 Roy High School, Roy, UT
5    2129  Lyons, Tayler                        12 Lyons, Tayler, Idaho Falls, ID
6    1393  Wen, Jeffry                          12 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   10 of  17   Prelims
1    2280  Collins, Gabriel                     10 New Image Training Group, Los Angeles,
2    1095  Mayer, Christian                     12 Big Horn Rams, Big Horn, WY
3    1746  Kirby, Bryce                         12 Empire Track Club, Boise, ID
4    1833  Gish, Nathan                         12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
5    2173  Fuller, Kort                         11 McHs Track, Hyrum, UT
6    1981  Staples, Braxton                      9 Indian Track, Pocatello, ID
Heat   11 of  17   Prelims
1    1779  Schultz, Jordan                      12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
2    1499  Brown, Anthony                       12 Colorado Flyers, Denver, CO
3    2612  Serna, David                         12 Snakeriverfitnessclub, pingree, ID
4    1806  Testerman, Jordan                    11 Flight 951, temecula, CA
5    1701  Ingram, Camry                        10 Digger Elite, Sugar City, ID
6    1392  Turbidy, Grant                       11 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   12 of  17   Prelims
1    1222  Cooper, Chris                        12 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
2    1628  Hinds, Ty                            12 Davis Track Club, Kaysville, UT
3    2630  Youngs, Chris                        11 Speed Denver, CO, CO
4    1751  Evans, Galen                            Evans, Galen
5    2022  Jennings, Trey                       11 Kelly Walsh HS, Casper, WY
6    2212  Emmons, Brenton                      11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
Heat   13 of  17   Prelims
1    1278  Eifler, Camillo                      12 CA Track Club, Oakland, CA
2    2025  Szymczak, Blake                      11 Kelly Walsh HS, Casper, WY
3    2049  Lanier, Javan                        11 Lanier, Javan, Aurora, CO
4    2507  Salcido, Carlos                      12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
5    2156  Reid, David                          12 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
6    1395  Williams, Karim                      12 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   14 of  17   Prelims
1    1920  Yeager, Riley                        11 Green River Wolves, Green River, WY
2    2073  Pitt, Gage                           10 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
3    3083  Mullanix, Cory                       11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4    1019  Dean, Michael                        11 Academy Of Speed, Rancho Cucamonga, CA
5    2024  Romsa, Seth                          12 Kelly Walsh HS, Casper, WY
6    2938  Weaver, Deran                        12 Weaver, Deran, clinton, UT
Heat   15 of  17   Prelims
1    1542  Barton, Keegan                       11 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
2    2065  George, Lane                         12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
3    1817  Swillie, Isaac                       12 Flying Aj's, Tacoma, WA
4    2803  Anderson, Javari                     12 Tri-Valley Flyers, Concord, CA
5    2456  Glenn, Andrew                        11 Riverton, Riverton, UT
6    1902  Bryce, Hahn                           9 Grand Valley Thunderbirds, Grand Juncti
Heat   16 of  17   Prelims
1    1245  Bruney, Dayton                       10 Bronc Track Club, Sheridan, WY
2    3082  Morris, Devyn                        12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3    2568  Shellmire, Julius                    12 Shellmire, Julius, Portland, OR
4    1350  Ilio, Chris                          12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
5    3077  Kerfoot, Walt                        11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
6    2805  Harvey, Jorden                        9 Tri-Valley Flyers, Concord, CA
Heat   17 of  17   Prelims
1    1813  McGowen, Caleb                       12 Flying Aj's, Tacoma, WA
2    1400  Bakenra, M Kasim                     10 Central City Cheetahs (Ccc), West Valle
3    1303  Newell, Walker                       12 Campbell County High School, Gillette,
4    1346  Felicitas, Kurt                      12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
5    2048  Langston, Christian                  12 Langston, Christian, Eureka, MT
6    2666  Stewart, Spencer                     12 Stewart, Spencer, Twin Bridges, MT
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  3   Boys 60 Meter Hurdles
Lane  Comp#  Name                               Year School
Heat   1 of  12   Prelims
1    3090  Sawyer, Mikaela                      12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
2    1353  Marquez, Johnny                      11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
3    2672  Stone, Jeremiah                      10 Stone, Jeremiah, Seattle, WA
4    1776  Heck, Nathan                         12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
5    1616  Clark, McGyver                       11 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat   2 of  12   Prelims
1    2665  Stevens, Tyler                       12 Stevens, Tyler, Twin Falls, ID
2    1345  Cenidowza, Andrew                    11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
3    1874  Cannady, Zinovian                    12 Gardena Core Speed, Gardena, CA
4    2787  Yardley, Colten                      12 Titan Track Club, Syracuse, UT
5    2789  Huff, Micaiah                        12 Tongue River Eagles, Dayton, WY
Heat   3 of  12   Prelims
1    2219  Lenhart, Tim                         11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
2    1249  Kovar, Seth                          12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
3    2588  McCulloch, Kade                      11 Sky View Boys, Smithfield, UT
4    2105  Gonzalez, Michael                    11 Lodi Track Club, Lodi, CA
5    1649  Southwick, Taylor                    11 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat   4 of  12   Prelims
1    1115  Brangham, Keegan                     12 Big Piney, Big Piney, WY
2    1383  Langi, Isaac                         12 Casper Mustangs, Casper, WY
3    2281  Collins, Justin                      12 New Image Training Group, Los Angeles,
4    1501  Howard, Marcus                       10 Colorado Flyers, Denver, CO
5    2895  Lipski, Nick                         12 Warrior Express, Centennial, CO
Heat   5 of  12   Prelims
1    1179  Neal, James                          11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
2    1155  Smalls, Isaiah                       11 Blazin Bruins, Long Beach, CA
3    2096  Lloyd, Dallin                        11 Lloyd, Dallin, Bancroft, ID
4    3085  Phillips, Ryan                       12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5    2070  Johnson, McCade                      10 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
Heat   6 of  12   Prelims
1    2505  Rasmussen, Trent                     10 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
2    1344  Carbin, Darius                       11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
3    1017  Anderson, Joe                        10 Academy Of Speed, Rancho Cucamonga, CA
4    1500  Hall, Kharon                         11 Colorado Flyers, Denver, CO
5    2783  Kutterer, Tanner                     10 Titan Track Club, Syracuse, UT
6    1847  Brannen, Jared                       10 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
Heat   7 of  12   Prelims
1    2501  Legerski, Kolton                     12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
2    1227  Kailey, Keven                        12 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
3    2404  Younggreen, Ryan                     12 Real Training, Henderson, CO
4    2110  Ozminkowski, Ryan                    12 Lodi Track Club, Lodi, CA
5    2894  Lienemann, Austin                    12 Warrior Express, Centennial, CO
6    1862  Zuroski, Drake                       11 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
Heat   8 of  12   Prelims
1    2120  Croft, Eston                         12 Lovell, Lovell, WY
2    3071  Chism, Ryan                          12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3    2620  Kirwan, Aidan                        12 South Bay Express, San Jose, CA
4    1620  Flood, Palmer                        12 Davis Track Club, Kaysville, UT
5    1456  Salinas, Jeffrey                     12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
6    2840  Carter, Todd                         10 Uintah High School, Vernal, UT
Heat   9 of  12   Prelims
1    1647  Seely, Tyler                         10 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    3040  Wrzesinski, Cleet                    10 Wrzesinski, Cleet, Ennis, MT
3    1303  Newell, Walker                       12 Campbell County High School, Gillette,
4    1799  Brown, Isaiah                        12 Fkelite, Denver, CO
5    2785  Wakefield, Jacob                     12 Titan Track Club, Syracuse, UT
6    2450  Beals, Jeff                          11 Riverton, Riverton, UT
Heat   10 of  12   Prelims
1    1622  Godfrey, Ben                         12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    1490  Coleman, Benjamin                    12 Coleman, Benjamin, Parachute, CO
3    2675  Stringari, Trenton                   12 Stringari, Trenton, Canon City, CO
4    1618  Erickson, Jaron                      11 Davis Track Club, Kaysville, UT
5    1052  Amos, Khari                          12 Amos, Khari, Idaho Falls, ID
6    2031  Kneeland, Joshua                     12 Kneeland, Joshua, Whitehall, MT
Heat   11 of  12   Prelims
1    2217  Kembel, Nolan                        10 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
2    2408  Ply, Benjamin                        12 Reno Tahoe Athletics, Reno, NV
3    1880  Woodbey, Jaiden                       9 Gardena Core Speed, Gardena, CA
4    1540  Allen, Kadun                         11 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
5    2074  Ziegler, Zach                        11 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
6    1771  Sepos, Jessica                       11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
Heat   12 of  12   Prelims
1    1766  Peterson, Hyrum                      12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
2    2962  Wightman, Kimball                    12 Wightman, Kimball, Rexburg, ID
3    2804  Harvey, Jonathan                     11 Tri-Valley Flyers, Concord, CA
4    2401  Gilbertson, Maxwell                  11 Real Training, Henderson, CO
5    2826  Myler, Mitchell                      10 Trojan Track, Rigby, ID
6    2935  Stone, Jayden                        11 Wasatch High School, Heber City, UT
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  5   Boys 200 Meter Dash
Lane  Comp#  Name                               Year School
Heat   1 of  26   Prelims
1    1738  Kufeld, Bryson                       10 Elko Track Club, Elko, NV
2    2301  Leathers, Justin                     12 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
3    1679  johnson, tyler                       11 Diamondback Track Club, pocatell, ID
4    2175  Taylor, Mathew                       11 McHs Track, Hyrum, UT
5    2350  Pack, Bridger                        11 Olympus, Holladay, UT
Heat   2 of  26   Prelims
1    2776  Cobabe, Justin                       10 Titan Track Club, Syracuse, UT
2    1544  Casdorph, Porter                     12 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
3    2586  Jones, Spencer                       12 Sky View Boys, Smithfield, UT
4    3092  Varner, John                         11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5    1914  McGhee, Trey                          9 Green River Wolves, Green River, WY
Heat   3 of  26   Prelims
1    1858  Spraberry, Brandon                   10 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
2    1848  Campain, Joey                        12 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
3    1803  Marshall, Damion                     11 Flight 951, temecula, CA
4    2306  Williams, Bobby                      11 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
5    1857  Spraberry, Andrew                    12 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
Heat   4 of  26   Prelims
1    2258  Fischer, Collin                      11 Mountain West Youth Track Club, Missoul
2    3012  Knapp, Braxton                       12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
3    2577  Morelos, Gilberto                    12 Simplot Morelia Mexico, Morelia, MX
4    1410  Peninger, Jack                       12 Challis Running, Challis, ID
5    2502  Obrocto, Doug                        10 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
6    2014  White, Jaidon                        12 Juab, Nephi, UT
Heat   5 of  26   Prelims
1    1621  Gardner, Josh                        11 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    1457  Shamborguer, DJ                      11 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
3    2285  Hasson, Brandon                      12 New Image Training Group, Los Angeles,
4    1849  Feuer, Zack                          12 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
5    1248  Kjerstad, Brian                      12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
6    1380  Floate, Jaiden                       10 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   6 of  26   Prelims
1    2704  Bjorhus, Cody                        11 Thermopolis High School, Thermopolis, W
2    2582  Chambers, Hunter                     12 Sky View Boys, Smithfield, UT
3    1746  Kirby, Bryce                         12 Empire Track Club, Boise, ID
4    1151  Maroney, Kavenaugh                   10 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5    2273  Nettleton, Parker                    11 Nettleton, Parker, Payson, UT
6    1726  Jiminez, Lionel                      12 East Track, Salt Lake City, UT
Heat   7 of  26   Prelims
1    1097  Ringley, Charlie                     11 Big Horn Rams, Big Horn, WY
2    1850  Halloff, Wes                         12 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
3    1070  Artist, Chad                         12 Artist, Chad, North Logan, UT
4    1120  Marx, Jace                           12 Big Piney, Big Piney, WY
5    1767  Prete, Logan                         12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
6    2844  McKenna, Dyson                       10 Uintah High School, Vernal, UT
Heat   8 of  26   Prelims
1    2528  Baker, Zach                          12 Salem Hills, Salem, UT
2    1531  Thompson, Keelan                     12 Cougar Track, Parker, CO
3    1504  Cooper, Marquise                     12 Cooper, Marquise, Grayson, GA
4    1623  Goldsberry, Jordan                   12 Davis Track Club, Kaysville, UT
5    2491  Brighly, Michael                     12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
6    3015  Richins, Mason                       10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat   9 of  26   Prelims
1    2659  Swanson, Joey                        10 Star Valley, Auburn, WY
2    2095  Linsenmann, Alexander                 9 Linsenmann, Alexander, Jackson, WY
3    1833  Gish, Nathan                         12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
4    2881  Vining, Kodee                        10 Vining, Kodee, American Falls, ID
5    2184  Parker, Patrick                      12 Mead Track & Field Club, Mead, CO
6    3006  Isaac, Zach                          11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat   10 of  26   Prelims
1    2662  Woodward, Hunter                      9 Star Valley, Auburn, WY
2    1147  Issa, Ian                             9 Blazin Bruins, Long Beach, CA
3    1890  Ashby, Nick                          12 Gold Medal Athletics, Provo, UT
4    2290  Apronti, Brian                       12 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
5    1253  Shanor, Jeffrey                      11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
6    1225  Gilbertson, Isaac                    10 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
Heat   11 of  26   Prelims
1    2753  Sandstrom, Reagan                    12 Timpanogos, Orem, UT
2    1877  Hawkins, David                       12 Gardena Core Speed, Gardena, CA
3    2187  Hammond, Isaac                       12 Mercury Track Club of Utah, Salt Lake C
4    1878  Johnson, Tyron                       12 Gardena Core Speed, Gardena, CA
5    1773  Wirick, Brycen                       12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
6    1122  Quintard, Wyatt                      10 Big Piney, Big Piney, WY
Heat   12 of  26   Prelims
1    3038  Cady, Andrew                         11 Worland High School, Worland, WY
2    2150  Flake, Jared                         12 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
3    2403  Ragin, Aaron                         12 Real Training, Henderson, CO
4    2934  Robinson, Ren                        12 Wasatch High School, Heber City, UT
5    2506  Rawson, Josh                         12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
6    2815  Berger, Kenny                        10 Trojan Track, Rigby, ID
Heat   13 of  26   Prelims
1    2038  Christensen, Tom                     11 Knights Track, Layton, UT
2    1533  Wilbon, Arsean                       12 Cougar Track, Parker, CO
3    2284  Hall, Ryan                           11 New Image Training Group, Los Angeles,
4    1022  Reyes, Alex                          11 Academy Of Speed, Rancho Cucamonga, CA
5    1527  Smith, Bryant                        12 Cougar Track, Parker, CO
6    1728  Ocampo, Marvin                       10 East Track, Salt Lake City, UT
Heat   14 of  26   Prelims
1    2990  Benson, Zach                         12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
2    1521  Kruse, Tyler                         10 Cougar Track, Parker, CO
3    2305  Warden, Zack                         12 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
4    2149  Farley, Travis                       11 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
5    2436  Suarez, Stefan                       11 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
6    2260  Jones, Casey                         10 Mountain West Youth Track Club, Missoul
Heat   15 of  26   Prelims
1    1093  Iberlin, Noah                        10 Big Horn Rams, Big Horn, WY
2    1343  Bocanegra, Daniel                    11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
3    2568  Shellmire, Julius                    12 Shellmire, Julius, Portland, OR
4    1018  Clark, Ira                           11 Academy Of Speed, Rancho Cucamonga, CA
5    1517  Crockett, Brandon                    11 Cougar Track, Parker, CO
6    2470  Devries, Taylor                      12 Riverton Wyoming Indoor, Riverton, WY
Heat   16 of  26   Prelims
1    1637  Merida, Luis                         10 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    2153  Osborne, Josh                        12 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
3    1371  Andersen, Chase                      12 Casper Mustangs, Casper, WY
4    2295  Dorsett, Ivan                        11 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
5    1686  wilson, ryan                         10 Diamondback Track Club, pocatell, ID
6    1119  Lewis, Noah                           9 Big Piney, Big Piney, WY
Heat   17 of  26   Prelims
1    1764  Odde, Kye                            11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
2    2850  Strong, Talon                        12 Uintah High School, Vernal, UT
3    2576  Estrada, Isaac                       11 Simplot Morelia Mexico, Morelia, MX
4    2279  Bruce, Jerome                        12 New Image Training Group, Los Angeles,
5    1231  Williams, Naquan                     11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
6    1374  Chenoweth, Trevor                    12 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   18 of  26   Prelims
1    2500  Lee, Trey                            12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
2    1831  Brake, Justin                        12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
3    1832  Forcatto, Nico                       12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
4    1076  Baynon, Drew                         12 Baynon, Drew, Los Angeles, CA
5    2652  Hunsaker, Tanner                     10 Star Valley, Auburn, WY
6    1246  Craft, Cameron                       12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
Heat   19 of  26   Prelims
1    1978  Jorgensen, Dylan                     10 Indian Track, Pocatello, ID
2    2587  Martin, Brody                         9 Sky View Boys, Smithfield, UT
3    1066  Cook, Trevor                         11 Angel Flight Track Club, Aurora, CO
4    1145  Hardy, Jacobi                        10 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5    2657  Sanders, Jessie                      12 Star Valley, Auburn, WY
6    2539  Tribett, Isaac                        9 Salem Hills, Salem, UT
Heat   20 of  26   Prelims
1    2839  Boren, Kade                          12 Uintah High School, Vernal, UT
2    2174  Olsen, Cody                          10 McHs Track, Hyrum, UT
3    2192  Molas, Miguel                        12 Molas, Miguel, Colorado Springs, CO
4    2272  Nelson, Nick                         12 Nelson, Nick, Jackson, WY
5    2221  Logan, Tyler                         11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
6    1385  Moiser, Brandon                      12 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   21 of  26   Prelims
1    2900  Urman, Corbin                        11 Warrior Express, Centennial, CO
2    1859  Wamsley, Ross                        11 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
3    2109  McDowell, Elijah                     11 Lodi Track Club, Lodi, CA
4    2807  Short, Elijah                        10 Tri-Valley Flyers, Concord, CA
5    2899  Scott, Connor                        11 Warrior Express, Centennial, CO
6    2530  Denning, Tyler                       12 Salem Hills, Salem, UT
Heat   22 of  26   Prelims
1    2901  Yang-Aaron, Mack                     11 Warrior Express, Centennial, CO
2    1651  Stringham, Riley                     10 Davis Track Club, Kaysville, UT
3    2678  Sylvester, Taylor                    12 Sylvester, Taylor, Corvallis, MT
4    2276  Audelo, Jesse                        11 New Image Training Group, Los Angeles,
5    1768  Razo, Jairo                          12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
6    1891  Hale, Brooklyn                       10 Gold Medal Athletics, Provo, UT
Heat   23 of  26   Prelims
1    1229  Moore, Lawrence                      11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
2    2752  Rutland, Bryce                       12 Timpanogos, Orem, UT
3    2049  Lanier, Javan                        11 Lanier, Javan, Aurora, CO
4    2294  Dessaline, Jahnique                  11 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
5    2893  Cardenas, Gabe                       11 Warrior Express, Centennial, CO
6    1382  Kinder, Mark                         11 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   24 of  26   Prelims
1    1608  Baird, Logan                         11 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    1454  Montgomery, Tayton                   12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
3    1350  Ilio, Chris                          12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
4    1021  Graham Jr, Thomas                    10 Academy Of Speed, Rancho Cucamonga, CA
5    2268  Staats, Nolan                        12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
6    2550  Stevenson, Kaden                     11 Sanpete, Sterling, UT
Heat   25 of  26   Prelims
1    2373  Pelegrin, Jacob                      10 Park City Track Club, Park City, UT
2    2183  Higgins, Walker                      11 Mead Track & Field Club, Mead, CO
3    1751  Evans, Galen                            Evans, Galen
4    1381  Jacobs, Joe                          12 Casper Mustangs, Casper, WY
5    2442  Kuxhaus, Peter                       12 Riversdale Athletics Club, Saskatoon, S
6    2689  Gonzalez, Jair                        9 Team Provo, Provo, UT
Heat   26 of  26   Prelims
1    1387  Osborn, Trevor                       12 Casper Mustangs, Casper, WY
2    2611  Gelles, Nate                         12 Snakeriverfitnessclub, pingree, ID
3    2360  Ware, Honore                         12 Pack Leader Track Club, Denver, CO
4    1802  Hernandez, Jonathon                  12 Flight 951, temecula, CA
5    2444  Vandenheuvel, Ace                    12 Riversdale Athletics Club, Saskatoon, S
6    1372  Baker, Jordan                        11 Casper Mustangs, Casper, WY
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  7   Boys 400 Meter Dash
Lane  Comp#  Name                               Year School
Heat   1 of  20   Prelims
1    1386  Olsen, Ryan                          12 Casper Mustangs, Casper, WY
2    1524  Mashek, Ty                           12 Cougar Track, Parker, CO
3    1146  Harris, Mar'yea                      12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
4    2619  Conry, Evan                          12 South Bay Express, San Jose, CA
5    3093  Zadar, Nicholas                      10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
Heat   2 of  20   Prelims
1    3023  Taylor, Hunter                       10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
2    3000  Gilbert, James                       12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
3    1504  Cooper, Marquise                     12 Cooper, Marquise, Grayson, GA
4    1522  LaFrombois, Leighton                 12 Cougar Track, Parker, CO
5    2027  Killpack, Colton                     12 Killpack, Colton, Santaquin, UT
6    1974  Estopinal, Michael                   11 Indian Track, Pocatello, ID
Heat   3 of  20   Prelims
1    2402  Menjivar, Nelson                     11 Real Training, Henderson, CO
2    1876  Goudeau, Stefon                      11 Gardena Core Speed, Gardena, CA
3    2403  Ragin, Aaron                         12 Real Training, Henderson, CO
4    2649  Hansen, Kellen                       10 Star Valley, Auburn, WY
5    2193  Moore, Adam                          12 Moore, Adam, Idaho Falls, ID
6    2996  Degraw, Jacob                        11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat   4 of  20   Prelims
1    1528  Southall, Adam                       11 Cougar Track, Parker, CO
2    2182  Esch, Sean                           12 Mead Track & Field Club, Mead, CO
3    2507  Salcido, Carlos                      12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
4    1800  Harris, Kent                         11 Fkelite, Denver, CO
5    2458  Parker, Matthew                      10 Riverton, Riverton, UT
6    2042  Reese, Ryan                          11 Knights Track, Layton, UT
Heat   5 of  20   Prelims
1    2288  Spears, Dailen                        9 New Image Training Group, Los Angeles,
2    1143  Elingboe, Austin                     11 Blazin Bruins, Long Beach, CA
3    1890  Ashby, Nick                          12 Gold Medal Athletics, Provo, UT
4    3088  Ross, Nick                           12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5    2435  Quast, Cameron                       12 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
6    1118  Hughes, Devin                        10 Big Piney, Big Piney, WY
Heat   6 of  20   Prelims
1    2705  Hart, Jake                           11 Thermopolis High School, Thermopolis, W
2    1879  Turner, Akinyele                     12 Gardena Core Speed, Gardena, CA
3    1804  Mcfadden, Jordan                     12 Flight 951, temecula, CA
4    2307  Williams, Isaiah                     11 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
5    1254  Szatkowski, Rion                     11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
6    1265  Burch, Kade                           9 Burch, Kade, Chubbuck, ID
Heat   7 of  20   Prelims
1    1798  Amador, Jacob                        10 Fkelite, Denver, CO
2    1301  Hughes, Josh                         11 Campbell County High School, Gillette,
3    2187  Hammond, Isaac                       12 Mercury Track Club of Utah, Salt Lake C
4    2453  Christensen, McKay                   12 Riverton, Riverton, UT
5    2355  Taylor, Joseph                       11 Olympus, Holladay, UT
6    1518  Jones, Khylen                        10 Cougar Track, Parker, CO
Heat   8 of  20   Prelims
1    2369  Atkinson, Kolton                     12 Park City Track Club, Park City, UT
2    2773  Burrell, Loren                       12 Titan Track Club, Syracuse, UT
3    1144  Hall, Chris                          10 Blazin Bruins, Long Beach, CA
4    2936  Willey, Preston                      12 Wasatch High School, Heber City, UT
5    1460  Wood, Jackson                        12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
6    1520  King, Chase                          10 Cougar Track, Parker, CO
Heat   9 of  20   Prelims
1    2345  Bickel, Daniel                       12 Olympus, Holladay, UT
2    2583  Chaparro, Dante                      11 Sky View Boys, Smithfield, UT
3    2286  Jewett, Isaiah                       12 New Image Training Group, Los Angeles,
4    2754  Webb, Tanner                         12 Timpanogos, Orem, UT
5    2091  leyba, joshua                        11 leyba, joshua, pueblo west, CO
6    1098  Rosselott, Kaleb                     11 Big Horn Rams, Big Horn, WY
Heat   10 of  20   Prelims
1    2457  Muhlestein, Alex                     12 Riverton, Riverton, UT
2    2671  Ward, Kalen                          11 Stockton Starz, Stockton, CA
3    1832  Forcatto, Nico                       12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
4    2225  Vomacka, Ryan                        11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
5    1450  Kuskie, Garrett                      12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
6    1003  Klassen, Victor                       9 Aberdeen Track, Aberdeen, ID
Heat   11 of  20   Prelims
1    1484  Blethen, Trent                       11 Cody Track Club, Cody, WY
2    1745  Jones, Andre                         11 Empire Track Club, Boise, ID
3    3010  Kinsey, Brandon                      12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
4    2821  Hansen, Cameron                      12 Trojan Track, Rigby, ID
5    2011  Covington, Timothy                   11 Juab, Nephi, UT
6    2510  Rolston, Kadrian                     11 Rolston, Kadrian, Idaho Falls, ID
Heat   12 of  20   Prelims
1    2823  Johnson, Dalton                       9 Trojan Track, Rigby, ID
2    1280  Pike, Andy                           10 CA Track Club, Oakland, CA
3    2434  Munson, Calvin                       12 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
4    1150  Le, Jimmy                            12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5    2451  Blad, Jaky                           12 Riverton, Riverton, UT
6    1325  Reed, Trace                          11 Canyon Track Club, Caldwell, ID
Heat   13 of  20   Prelims
1    1378  Dahill, Caleb                        12 Casper Mustangs, Casper, WY
2    1875  Della Catena, Ilario                 11 Gardena Core Speed, Gardena, CA
3    1834  Roche, Preston                       12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
4    2254  Casey, Jadin                         12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
5    1666  Davis, Jake                          12 Davis, Jake, Herriman, UT
6    1178  Mumbower, DJ                         11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
Heat   14 of  20   Prelims
1    2471  Draper, Brayden                      11 Riverton Wyoming Indoor, Riverton, WY
2    1892  Ragan, Ransom                        11 Gold Medal Athletics, Provo, UT
3    2012  Eldridge, Spencer                    11 Juab, Nephi, UT
4    1152  Mitchall, Sai                        12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5    2778  Cullimore, Treston                   12 Titan Track Club, Syracuse, UT
6    1547  Muradbegovic, Sead                   12 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
Heat   15 of  20   Prelims
1    1630  Hyde, Cade                           11 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    2664  Stephens, Eric                       10 Stephens, Eric, Edmonton, AB
3    1816  Stauffer, Nick                       12 Flying Aj's, Tacoma, WA
4    2283  Godfrey, Nicolas                     11 New Image Training Group, Los Angeles,
5    1323  Krc, Zac                             11 Canyon Track Club, Caldwell, ID
6    1377  Cummings, Joshua                     10 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   16 of  20   Prelims
1    2898  McNulty, Dan                         12 Warrior Express, Centennial, CO
2    1514  Anderson, Alex                       12 Cougar Track, Parker, CO
3    1801  Miller, Brock                        10 Fkelite, Denver, CO
4    2581  Silva, Rodrigo                       12 Simplot Morelia Mexico, Morelia, MX
5    1224  Evans, Carl                          11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
6    2549  Hatch, Tyler                         12 Sanpete, Sterling, UT
Heat   17 of  20   Prelims
1    1174  Goodwin, Todd                        10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
2    1502  Karbon, Blake                        11 Colorado Flyers, Denver, CO
3    1781  Christensen, Aidan                   10 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
4    1707  Dutton, Timothy                      12 Dutton, Timothy, Billings, MT
5    2493  Cork, Chandler                       12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
6    2044  Vigil, Kyle                          11 Knights Track, Layton, UT
Heat   18 of  20   Prelims
1    2086  Setter, Dustin                       11 Leduc Track, Leduc, AB
2    2375  Stephens, Mason                      11 Park City Track Club, Park City, UT
3    2278  Brenden, Scott                       12 New Image Training Group, Los Angeles,
4    3076  Johnson, Jeffrey                     12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5    2262  Maes, Chance                         12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
6    1680  mckinlay, rhett                      12 Diamondback Track Club, pocatell, ID
Heat   19 of  20   Prelims
1    1614  Castillo, Eduardo                    11 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    2043  Smith, Renee                         11 Knights Track, Layton, UT
3    2299  King, Carson                         12 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
4    2289  Woodruff, Andres                     11 New Image Training Group, Los Angeles,
5    1830  Allen, Jordan                        12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
6    2154  Pontious, JT                         10 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
Heat   20 of  20   Prelims
1    1276  Awakoaiye, Khukheper                  9 CA Track Club, Oakland, CA
2    2751  Pinckney, Joe                        12 Timpanogos, Orem, UT
3    2277  Bell, Renard                         11 New Image Training Group, Los Angeles,
4    1020  Easter, Anthony                      10 Academy Of Speed, Rancho Cucamonga, CA
5    2189  Walker, Keaton                       11 Mercury Track Club of Utah, Salt Lake C
6    2541  VanAusdal, Spencer                    9 Salem Hills, Salem, UT
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  9   Boys 800 Meter Run
Lane  Comp#  Name                               Year School
Heat   1 of  11   Prelims
1    2538  Tribett, Aidan                       12 Salem Hills, Salem, UT
2    1189  Higginson, Jacob                     12 Bountiful Track Club, Bountiful, UT
3    2041  Mashburn, Alex                       11 Knights Track, Layton, UT
4    1634  Lang, Jason                          11 Davis Track Club, Kaysville, UT
5    1154  Perfecto, Daviell                    10 Blazin Bruins, Long Beach, CA
6    2914  Boehme, Nate                         10 Warrior Track, Pleasant View, UT
7    2437  Temple, Eric                         12 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
8    1411  Chalupiak, Scott                     10 Chalupiak, Scott, Airdrie, AB
9    2410  Retzlaff, Zackary                    12 Retzlaff, Zackary, Pueblo West, CO
10    2674  Dillon, Shane                        12 Stride Ahead Tough Track, Winnipeg, MB
Heat   2 of  11   Prelims
1    1645  Rayl, Jackson                        12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    1685  tokle, john                          12 Diamondback Track Club, pocatell, ID
3    1737  Gallagher, Michael                   11 Elko Track Club, Elko, NV
4    2828  Ritchie, Jace                        11 Trojan Track, Rigby, ID
5    2300  Lawrence, Jordan                     10 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
6    3087  Roark, Tanner                        10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
7    2743  Farrer, Bo                           12 Timpanogos, Orem, UT
8    1149  Laris, Copeland                      12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
9    1636  MacKay, Logan                        11 Davis Track Club, Kaysville, UT
10    1446  Bird, Edward                         11 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
Heat   3 of  11   Prelims
1    2856  Celis, Juan                          10 University of Calgary Athletic, Calgary
2    1915  McGuire, Shawn                       11 Green River Wolves, Green River, WY
3    1632  Johnson, Kelton                      10 Davis Track Club, Kaysville, UT
4    1635  Larsen, Dallin                       11 Davis Track Club, Kaysville, UT
5    1072  Bailey, Max                          11 Bailey, Max, South Jordan, UT
6    1451  Miller, Elliott                      11 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
7    1126  Thomas, Derek                         9 Bingham County Track Club, Blackfoot, I
8    2381  Perrin, Jake                         11 Perrin, Jake, Lakeside, MT
9    2063  Freeman, John                        12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
10    1073  Barfuss, Erik                        12 Barfuss, Erik, Brush, CO
Heat   4 of  11   Prelims
1    2820  Hammond, Dawson                      11 Trojan Track, Rigby, ID
2    2817  Clarke, Sam                          11 Trojan Track, Rigby, ID
3    3084  Paul, Charles                        10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4    2852  Walk, Mason                          11 Uintah High School, Vernal, UT
5    2349  Odell, Thomas                        11 Olympus, Holladay, UT
6    2002  Jones, Adrian                        11 Jones, Adrian, Meridian, ID
7    2354  Spence, Max                          10 Olympus, Holladay, UT
8    1996  Baynard, Daryon                      12 Isc International Empire Athle, San Jos
9    2188  Schraegle, Chris                     12 Mercury Track Club of Utah, Salt Lake C
10    3091  Slagowski, Michael                   11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
Heat   5 of  11   Prelims
1    2534  Peterson, Travis                     12 Salem Hills, Salem, UT
2    2827  Perry, Johnathon                     11 Trojan Track, Rigby, ID
3    2816  Black, Daniel                        11 Trojan Track, Rigby, ID
4    1956  Hughes, Chad                         12 Hughes, Chad, Kimberly, ID
5    2040  Jarman, Devon                        11 Knights Track, Layton, UT
6    1232  Brady, Caelan                        12 Brady, Caelan, Great Falls, MT
7    1324  Page, Paul                           12 Canyon Track Club, Caldwell, ID
8    2503  Portillo, Preston                    10 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
9    2958  Trusty, Trey                         12 Westlake Track Club, Saratoga Springs,
10    2793  Perez, Johnny                        12 Top of Utah Track Club, Logan, UT
Heat   6 of  11   Prelims
1    2394  Fuller, Christian                    12 Preston Track Club, Preston, ID
2    1448  Forkner, Jacob                       11 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
3    1607  Aposhian, Adam                       12 Davis Track Club, Kaysville, UT
4    1127  Thomas, Traegan                      12 Bingham County Track Club, Blackfoot, I
5    2771  Andreasen, Ryan                      12 Titan Track Club, Syracuse, UT
6    2251  Apedaile, Karill                     12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
7    2604  Nevarez, James                       12 Skyline Grizzlies, Idaho Falls, ID
8    1550  Cranshaw, Dominic                    12 Cranshaw, Dominic, Spokane, WA
9    3070  Calhoun, Garrett                     11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
10    2310  Nielsen, Chase                       12 Nielsen, Chase, Kuna, ID
Heat   7 of  11   Prelims
1    2845  Merrell, Brendon                     12 Uintah High School, Vernal, UT
2    2255  Christianson, Dakota                 12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
3    2315  Nufer, Tommy                         12 Nufer, Tommy, South Jordan, UT
4    1247  Jerney, Kyle                         12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
5    2858  McNish, David                        10 University of Calgary Athletic, Calgary
6    1080  Passey, Nykee                        11 Bear Lake Running Club, Montpelier, ID
7    2921  Lee, Jacob                           11 Warrior Track, Pleasant View, UT
8    1749  Esplin, Garrett                      12 Esplin, Garrett, Payson, UT
9    1251  Petersburg, Zack                     11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
10    1228  Linabary, James                      12 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
Heat   8 of  11   Prelims
1    2880  Walker, Price                        11 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
2    2830  Williams, Aaron                      10 Trojan Track, Rigby, ID
3    1391  Thompson, Kevin                      11 Casper Mustangs, Casper, WY
4    1142  Crawford, Ali                        10 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5    2646  Campbell, Brian                      12 Star Valley, Auburn, WY
6    2991  Christiansen, Brett                  10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
7    1937  Barrett Hakanson, Ian                10 Hellgate Distance, Missoula, MT
8    1210  Clark, Luke                          12 Bozeman Distance, Bozeman, MT
9    2851  Valentine, Austin                    11 Uintah High School, Vernal, UT
10    1428  Hiatt, Ben                           10 Chargers Track, Draper, UT
Heat   9 of  11   Prelims
1    1787  Ramirez, Richard                     12 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
2    2842  Grindle, Nathan                      11 Uintah High School, Vernal, UT
3    2429  Crawford, Kyle                       10 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
4    2282  Espinoza, Marcel                     11 New Image Training Group, Los Angeles,
5    2353  Siu, Sunny                           11 Olympus, Holladay, UT
6    3008  Kendall, Dylan                       10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
7    1390  Sims, Lawson                         11 Casper Mustangs, Casper, WY
8    1209  Beall, Brandon                       12 Bozeman Distance, Bozeman, MT
9    1606  Allred, Nathan                       11 Davis Track Club, Kaysville, UT
10    1523  Lynch, Michael                       11 Cougar Track, Parker, CO
Heat   10 of  11   Prelims
1    1626  Haslam, Harrison                     11 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    2563  Barrow, Chase                        11 Shelley, Shelley, ID
3    2829  Sutton, Jake                         10 Trojan Track, Rigby, ID
4    2537  Stone, Wesley                        11 Salem Hills, Salem, UT
5    2529  Cromar, Joe                          12 Salem Hills, Salem, UT
6    3003  Harden, Chris                        12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
7    1427  Hansen, Alex                          9 Chargers Track, Draper, UT
8    1191  Packer, Riley                         9 Bountiful Track Club, Bountiful, UT
9    2535  Phillipsen, Frank                    11 Salem Hills, Salem, UT
10    2540  Tribett, Keon                        11 Salem Hills, Salem, UT
Heat   11 of  11   Prelims
1    2782  Jacob, Coby                          10 Titan Track Club, Syracuse, UT
2    2989  Allmendinger, Josh                   10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
3    1117  Dobkins, Hayden                      12 Big Piney, Big Piney, WY
4    1190  Packer, Justin                       12 Bountiful Track Club, Bountiful, UT
5    1376  Cootners, Kaeston                     9 Casper Mustangs, Casper, WY
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  11   Boys 1600 Meter Run
Lane  Comp#  Name                               Year School
Heat   1 of  17   Prelims
1    1658  Twitchell, Solomon                   12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    1177  Mott, Joshua                         11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
3    1664  Wilde, Zach                          12 Davis Track Club, Kaysville, UT
4    2026  Kilgore, D'Artagnan                  12 Kilgore, D'Artagnan, Chubbuck, ID
5    2892  Brevig, Mason                        11 Warrior Express, Centennial, CO
6    3018  Rummens, Kyle                        10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
7    1051  Simmons, Joseph                      11 American Fork, American Fork, UT
8    1180  Perry, Denver                        10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
9    2372  Miller, Wes                          12 Park City Track Club, Park City, UT
10    1252  Scarlett, Matt                       12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
11    2791  Baird, Carlton                       12 Top of Utah Track Club, Logan, UT
12    2739  Allsop, Brayden                      12 Timpanogos, Orem, UT
13    1085  Berg, Samuel                         12 Berg, Samuel, Meridian, ID
14    3031  Winter, Kaden                        12 Winter, Kaden, Farr West, UT
15    2919  Hull, Talon                          10 Warrior Track, Pleasant View, UT
16    3086  Plant, Garrett                       12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
17    1660  Ward, Josh                           12 Davis Track Club, Kaysville, UT
18    2859  Smeeton, Ryan                        11 University of Calgary Athletic, Calgary
Heat   2 of  17   Prelims
1    2382  Petsch, Isaac                        12 Petsch, Isaac, Billings, MT
2    2953  Kidd, Paul                           12 Westlake Track Club, Saratoga Springs,
3    2127  Lund, Chantz                         12 Lund, Chantz, Kimberly, ID
4    1355  Plares, Eli                          11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
5    1041  Chase, Jacob                         12 American Fork, American Fork, UT
6    3025  Tucker, Teron                        11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
7    2693  Hunter, Morgan                       12 Team Provo, Provo, UT
8    2877  Slater, Zac                          12 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
9    1665  Williamson, Frasier                  11 Davis Track Club, Kaysville, UT
10    2067  Henry, Chris                         11 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
11    1326  Wilkes, Porter                       11 Canyon Track Club, Caldwell, ID
12    2253  Beatty, Marshall                     10 Mountain West Youth Track Club, Missoul
13    1464  Downey, Michael                      12 Cheyenne East Track Club, Cheyenne, WY
14    2792  Lyons, Alexx                         12 Top of Utah Track Club, Logan, UT
15    1730  Eastwood, Jonathan                   12 Eastwood, Jonathan, Belgrade, MT
16    2324  Anderson, Dylan                      12 Ogden Track Club, Ogden, UT
17    2504  Ramsey, Krey                         12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
18    1156  Bloomer, Reilly                      12 Bloomer, Reilly, Eugene, OR
Heat   3 of  17   Prelims
1    1429  Lawson, Andrew                       11 Chargers Track, Draper, UT
2    2896  Maddalone, Nick                      11 Warrior Express, Centennial, CO
3    1640  Perry, Mitch                         12 Davis Track Club, Kaysville, UT
4    1321  Groner, Vincent                      10 Canyon Track Club, Caldwell, ID
5    2214  Franklin, Peter                      11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
6    1046  Jensen, Ashton                       12 American Fork, American Fork, UT
7    2651  Henderson, Shane                      9 Star Valley, Auburn, WY
8    1352  Magana, Juan Pablo                   12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
9    2779  Edgerton, Bryant                     10 Titan Track Club, Syracuse, UT
10    1657  Tumblin, Daniel                      11 Davis Track Club, Kaysville, UT
11    2794  Summers, Luke                        11 Top of Utah Track Club, Logan, UT
12    1067  Riley, Noah                          12 Angel Flight Track Club, Aurora, CO
13    1930  Heaps, Thomas                        10 Heaps, Thomas, Lehi, UT
14    1314  Babbel, Jonah                        12 Canyon Track Club, Caldwell, ID
15    1610  Blanchard, Colter                    11 Davis Track Club, Kaysville, UT
16    2196  Morley, Logan                        11 Morleys, Bigfork, MT
17    1952  Hoff, Brendan                        11 Hoff, Brendan, Victoria, BC
18    2857  Lutz, Eric                           11 University of Calgary Athletic, Calgary
Heat   4 of  17   Prelims
1    2920  Huntsman, Paul                       11 Warrior Track, Pleasant View, UT
2    1519  Jones, Kyle                          12 Cougar Track, Parker, CO
3    3032  Wood, Adam                           10 Wood, Adam, Herriman, UT
4    3005  Hughes, Chris                        11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5    2115  Summers, Mark                        12 Logan High, Logan, UT
6    2740  Benson, Cameron                      11 Timpanogos, Orem, UT
7    1302  Mehrer, Justin                       12 Campbell County High School, Gillette,
8    2697  Robison, Cameron                     12 Team Provo, Provo, UT
9    2745  Handley, Will                        11 Timpanogos, Orem, UT
10    1763  Gilpin, Dillon                       12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
11    1729  Rushing, Chris                       12 East Track, Salt Lake City, UT
12    1720  Bennion, Blake                       12 East Track, Salt Lake City, UT
13    2940  Wegener, Mason                       11 Wegener, Mason, Eugene, OR
14    2741  Benson, Joe                          10 Timpanogos, Orem, UT
15    2103  Fonda, Blake                         12 Lodi Track Club, Lodi, CA
16    2430  Day, Dylan                           12 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
17    1047  Johns, McKay                         10 American Fork, American Fork, UT
18    2932  Collins, Josh                        12 Wasatch High School, Heber City, UT
Heat   5 of  17   Prelims
1    3080  Matan, Siyad                          9 YMCA Team Idaho, Boise, ID
2    1683  olcott, Austin                       12 Diamondback Track Club, pocatell, ID
3    1661  Ward, Matthew                        10 Davis Track Club, Kaysville, UT
4    2252  Bearmedicine, Marcus                 12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
5    1040  Bentley, Daniel                      12 American Fork, American Fork, UT
6    1171  Coy, Tyler                           10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
7    2069  Johnson, Adrian                      10 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
8    1200  Malone, Jacob                        11 Box Elder High School, Brigham city, UT
9    1426  Hanks, Albert                        11 Chargers Track, Draper, UT
10    2749  Moore, Koy                           12 Timpanogos, Orem, UT
11    3017  Rummens, Andrew                      12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
12    2329  Godfrey, Harrison                    12 Ogden Track Club, Ogden, UT
13    2328  Feeny, Travis                        10 Ogden Track Club, Ogden, UT
14    1370  Allen, Jesse                         12 Casper Mustangs, Casper, WY
15    2647  Demler, Nic                          12 Star Valley, Auburn, WY
16    2997  Dillon, Taylor                       12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
17    1648  Smith, Stokton                       12 Davis Track Club, Kaysville, UT
18    2020  Davila, Hunter                       12 Kelly Walsh HS, Casper, WY
Heat   6 of  17   Prelims
1    2772  Andreason, Carson                    12 Titan Track Club, Syracuse, UT
2    1656  Treadwell, McKay                     10 Davis Track Club, Kaysville, UT
3    1175  Hall, Jacob                          10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
4    1044  Hoopes, Connor                       12 American Fork, American Fork, UT
5    2460  Robbins, Braden                      11 Riverton, Riverton, UT
6    1048  Larkin, Patrick                      11 American Fork, American Fork, UT
7    2498  Goich, Clay                          11 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
8    2139  Boyle, Aaron                         10 MAC Track, Edmonton, AB
9    1652  Stromberg, Seth                       9 Davis Track Club, Kaysville, UT
10    1641  Peters, Brandon                      12 Davis Track Club, Kaysville, UT
11    2602  Harms, McKay                          9 Skyline Grizzlies, Idaho Falls, ID
12    1615  Christiansen, Josh                   10 Davis Track Club, Kaysville, UT
13    1170  Christiansen, Jared                  11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
14    2121  Dickson, A.J.                        12 Lovell, Lovell, WY
15    1065  Bohling, Branden                     11 Angel Flight Track Club, Aurora, CO
16    2917  Hall, Kyler                          11 Warrior Track, Pleasant View, UT
17    1769  Richins, Sam                         12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
18    2455  Forrest, Duncan                      11 Riverton, Riverton, UT
Heat   7 of  17   Prelims
1    1731  Eddy, Will                           12 Eddy, Will, Ammon, ID
2    2147  Cooper, Haydon                       10 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
3    2222  Marcus, AJ                           10 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
4    2959  Wayman, Brantson                     11 Westlake Track Club, Saratoga Springs,
5    1853  Korasick, Blake                      11 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
6    2744  Haag-Roeger, Riley                   12 Timpanogos, Orem, UT
7    2462  Roylance, Justin                     10 Riverton, Riverton, UT
8    3094  Young, Austin                        11 Young, Austin, Filer, ID
9    1739  Rose, Tim                            11 Elko Track Club, Elko, NV
10    1770  Robinson, Draper                     12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
11    2256  Dauenhauer, William                   9 Mountain West Youth Track Club, Missoul
12    2655  Rider, Mitch                         12 Star Valley, Auburn, WY
13    1050  Rasmussen, Parker                    12 American Fork, American Fork, UT
14    2331  Keller, Ben                           9 Ogden Track Club, Ogden, UT
15    1212  Collins, Riley                       10 Bozeman Distance, Bozeman, MT
16    2068  Henry, Philip                         9 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
17    1173  Gonzales, Joe                         9 Bonneville Track Club, Ogden, UT
18    1049  Manning, Jason                       11 American Fork, American Fork, UT
Heat   8 of  17   Prelims
1    2163  Marlowe, Tyler                       12 Marlowe, Tyler, Idaho Falls, ID
2    1182  Peterson, Dallin                     11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
3    1169  Barclay, Brandon                      9 Bonneville Track Club, Ogden, UT
4    1663  Wilde, Nate                           9 Davis Track Club, Kaysville, UT
5    2879  Walker, Josh                         11 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
6    1434  Torres, Campbell                     12 Chargers Track, Draper, UT
7    1176  Hansen, Matthew                      11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
8    2660  Turner, Connor                       10 Star Valley, Auburn, WY
9    2112  Young, Connor                        12 Lodi Track Club, Lodi, CA
10    2190  Mills, Ty                            11 Mills, Ty, Kuna, ID
11    2463  Wolfley, Levi                        11 Riverton, Riverton, UT
12    1356  Ramirez, Anthony                     11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
13    1923  Guillot, Tristen                     12 Guillot, Tristen, Sheridan, MT
14    1357  Tran, Long                           11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
15    1347  Garcia, Andrew                       11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
16    2585  Grimaud, Stockton                    12 Sky View Boys, Smithfield, UT
17    1958  Huynh-Watkins, Vincent               10 Huynh-Watkins, Vincent, Eugene, OR
18    1642  Peters, Josh                         10 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat   9 of  17   Prelims
1    2567  Winward, Brandon                     12 Shelley, Shelley, ID
2    1719  Bates, Jakob                         10 East Track, Salt Lake City, UT
3    1856  Morse, Josh                          12 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
4    2495  dePoyster, Joe                       11 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
5    2473  Zoller, Ben                          11 Riverton Wyoming Indoor, Riverton, WY
6    2658  Smith, Kade                          11 Star Valley, Auburn, WY
7    1852  Ko, Dylan                            10 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
8    2023  Robinson, Nate                       10 Kelly Walsh HS, Casper, WY
9    2916  Hall, Henry                          11 Warrior Track, Pleasant View, UT
10    3011  Kleinman, Connor                     12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
11    2108  Malberg, Patrick                     11 Lodi Track Club, Lodi, CA
12    2347  Jordan, Steinar                      11 Olympus, Holladay, UT
13    2933  Rhees, Josh                          11 Wasatch High School, Heber City, UT
14    3079  Magtal, Abdi                         10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
15    1659  Vaughan, Jacob                       10 Davis Track Club, Kaysville, UT
16    1320  Escobedo, Christian                  11 Canyon Track Club, Caldwell, ID
17    1181  Perry, J Jansen                      10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
18    3024  Taylor, Kaden                        10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat   10 of  17   Prelims
1    1255  Vrieswyk, JT                         11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
2    2352  Rowley, Jacob                        10 Olympus, Holladay, UT
3    1211  Clark, Orrin                         10 Bozeman Distance, Bozeman, MT
4    1851  Holsten, Johnny                      12 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
5    2872  Mitchell, Owen                       10 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
6    2151  Merrell, Kenneth                     10 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
7    2653  Kalgren, Wesley                       9 Star Valley, Auburn, WY
8    1172  Freer, Alex                          10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
9    2742  Dayley, Caleb                        11 Timpanogos, Orem, UT
10    2520  Olsen, Brandon                       11 Running Pirates, Dayton, ID
11    2396  Shumway, Kaden                       11 Preston Track Club, Preston, ID
12    2087  Leiva, Emilio                        11 Leiva, Emilio, Santaquin, UT
13    1617  Cox, Carson                           9 Davis Track Club, Kaysville, UT
14    2330  Juedeman, Brandon                    11 Ogden Track Club, Ogden, UT
15    3007  Johnson, Davis                       12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
16    1627  Hedquist, Adam                        9 Davis Track Club, Kaysville, UT
17    1516  Bullock, Brandon                     12 Cougar Track, Parker, CO
18    1765  Olson, Brady                         11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
Heat   11 of  17   Prelims
1    3021  Stone, Joseph                        11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
2    2871  Lamb, Joseph                         11 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
3    1611  Boyd, Jason                          10 Davis Track Club, Kaysville, UT
4    2499  Jones, Parker                         9 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
5    2746  Knight, Alex                         11 Timpanogos, Orem, UT
6    1684  stites, ian                          11 Diamondback Track Club, pocatell, ID
7    2999  Evans, Jon                           11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
8    3022  Sutherland, Alex                     12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
9    2356  Woods, Tyler                         10 Olympus, Holladay, UT
10    3039  Martello, Chance                     11 Worland High School, Worland, WY
11    2102  Arlin, Logan                         10 Lodi Track Club, Lodi, CA
12    2918  Hedges, Addison                       9 Warrior Track, Pleasant View, UT
13    3013  Midgley, Caden                       12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
14    1183  Proulx, Bailey                       11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
15    2000  Johnson, Grant                       10 Johnson, Grant, Pocatello, ID
16    1752  Evans, Josh                          12 Evans, Josh, Payson, UT
17    2796  Traveller, Cache                      9 Traveller, Cache, Twin Falls, ID
18    2128  Lundskog, Jacob                      12 Lundskog, Jacob, Park City, UT
Heat   12 of  17   Prelims
1    1941  Scariano, Mo                          9 Hellgate Distance, Missoula, MT
2    2492  Butterfield, Call                    11 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
3    3019  Rymer, Kao                           11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
4    1489  Waltari, Jeron                       10 Cody Track Club, Cody, WY
5    2104  Gallagher, Bryson                    10 Lodi Track Club, Lodi, CA
6    2774  Burrell, Zackary                     11 Titan Track Club, Syracuse, UT
7    2351  Peterson, Joseph                     11 Olympus, Holladay, UT
8    1772  Smith, Chase                         11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
9    1199  Cragun, Coleman                      10 Box Elder High School, Brigham city, UT
10    2687  Flinders, Clint                      12 Team Provo, Provo, UT
11    1433  Selman, Colby                        11 Chargers Track, Draper, UT
12    1430  Lawson, Trevor                        9 Chargers Track, Draper, UT
13    1319  Dial, Jackson                        10 Canyon Track Club, Caldwell, ID
14    2191  Mills, Wyatt                          9 Mills, Wyatt, Kuna, ID
15    1762  Bindl, Holden                        12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
16    2956  Robbins, Jacob                        9 Westlake Track Club, Saratoga Springs,
17    1681  meyer, trevor                        11 Diamondback Track Club, pocatell, ID
18    1388  Pieper, Iven                          9 Casper Mustangs, Casper, WY
Heat   13 of  17   Prelims
1    2952  Glover, Ethan                         9 Westlake Track Club, Saratoga Springs,
2    1643  Petty, Branson                       10 Davis Track Club, Kaysville, UT
3    1761  Asmus, James                         12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
4    1633  Kitchen, Dallin                      10 Davis Track Club, Kaysville, UT
5    1917  Reichl, Braden                       10 Green River Wolves, Green River, WY
6    2915  Doughty, Gavin                       10 Warrior Track, Pleasant View, UT
7    3020  Schmerse, Canyon                     10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
8    1316  Castaneda, Mark                       9 Canyon Track Club, Caldwell, ID
9    2111  Wright, Nathaniel                    10 Lodi Track Club, Lodi, CA
10    1185  Woods, Tyler                          9 Bonneville Track Club, Ogden, UT
11    2325  Anderson, Ethan                       9 Ogden Track Club, Ogden, UT
12    1650  Stinger, Kalvin                       9 Davis Track Club, Kaysville, UT
13    2327  Blackham, Andrew                      9 Ogden Track Club, Ogden, UT
14    2107  Kermgard, Nicholas                   10 Lodi Track Club, Lodi, CA
15    2257  Dean, Frank                          10 Mountain West Youth Track Club, Missoul
16    1317  Deleon, Anthony                       9 Canyon Track Club, Caldwell, ID
17    2750  Murphy, Taylor                       10 Timpanogos, Orem, UT
18    2536  Stone, Mitchell                      12 Salem Hills, Salem, UT
Heat   14 of  17   Prelims
1    1631  Jaster, Devin                        10 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    1160  Bohl, Vincent                        11 Bohl, Vincent, Great Falls, MT
3    2841  Dockins, Aaron                       11 Uintah High School, Vernal, UT
4    2398  Wilson, Jonah                        11 Preston Track Club, Preston, ID
5    1114  Bell, Jeff                           12 Big Piney, Big Piney, WY
6    1919  Westenskow, Curtis                   11 Green River Wolves, Green River, WY
7    1698  Hernandez, Carlos                    12 Digger Elite, Sugar City, ID
8    1208  Barton, Joel                         12 Bozeman Distance, Bozeman, MT
9    1184  Scott, Zach                          11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
10    3016  Roberts, Matt                        12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
11    2218  Kinard, Nathan                       12 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
12    2878  Slye, Jared                          10 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
13    2013  Loveland, David                      12 Juab, Nephi, UT
14    1054  Anderson, Cameron                    11 Anderson, Cameron, Logan, UT
15    2747  Knudsen, Brigham                     10 Timpanogos, Orem, UT
16    3073  Davis, Ethan                         11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
17    1529  Stafford, Kyle                       11 Cougar Track, Parker, CO
18    2039  Jackson, Jrew                        10 Knights Track, Layton, UT
Heat   15 of  17   Prelims
1    1435  Wright, Christian                    11 Chargers Track, Draper, UT
2    1668  Dean, Mackellin                      10 Dean, Mackellin, Great Falls, MT
3    2346  Johnson, Alex                        11 Olympus, Holladay, UT
4    2993  Coleman, Caden                       10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5    1214  Randal, Lee                          10 Bozeman Distance, Bozeman, MT
6    1700  Hill, Taylor                          9 Digger Elite, Sugar City, ID
7    1695  Anderson, Brennan                     9 Digger Elite, Sugar City, ID
8    2847  Searle, Jordan                       11 Uintah High School, Vernal, UT
9    1702  Jackson, Trason                      10 Digger Elite, Sugar City, ID
10    2314  Northrup, Tyler                      10 Northrup, Tyler, Chubbuck, ID
11    2994  Coleman, Spencer                     10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
12    2876  Penrod, Tyler                        10 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
13    2922  Youngberg, Brayden                   10 Warrior Track, Pleasant View, UT
14    1423  Eldredge, Jake                       11 Chargers Track, Draper, UT
15    2001  Johnson, Peyton                      10 Johnson, Peyton, Rexburg, ID
16    2123  Mayes, Andrew                        12 Lovell, Lovell, WY
17    1612  Callor, Jace                         10 Davis Track Club, Kaysville, UT
18    1532  Wallisch, Leland                     12 Cougar Track, Parker, CO
Heat   16 of  17   Prelims
1    1629  Hugh, Isaak                          11 Davis Track Club, Kaysville, UT
2    2748  Liddle, Jake                         11 Timpanogos, Orem, UT
3    1525  Mead, Austin                         12 Cougar Track, Parker, CO
4    2589  Oar, Caleb                           11 Sky View Boys, Smithfield, UT
5    2267  Sewell, Michael                      11 Mountain West Youth Track Club, Missoul
6    1662  Wheeler, Landon                      10 Davis Track Club, Kaysville, UT
7    2656  Robinson, Tysen                      12 Star Valley, Auburn, WY
8    1530  Thomas, Nate                         12 Cougar Track, Parker, CO
9    1526  Scholz, Cullen                       10 Cougar Track, Parker, CO
10    2377  Paulsen, McKay                       11 Paulsen, McKay, Pocatello, ID
11    2533  Muhlestein, Cade                     10 Salem Hills, Salem, UT
12    2869  Ashtawy, Ali                          9 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
13    1223  Cox, Kael                            11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
14    3089  Rusher, Derick                       11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
15    3002  Hammond, Josh                        10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
16    3004  Haws, Nathan                         12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
17    1975  Fink, Nick                            9 Indian Track, Pocatello, ID
18    1468  Cobabe, Luke                         10 Cobabe, Luke, West Jordan, UT
Heat   17 of  17   Prelims
1    2875  Palmer, Wade                          9 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
2    2263  Marsh, Trevor                        12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
3    2265  Oman, Jake                           10 Mountain West Youth Track Club, Missoul
4    2698  Robison, Stanley                      9 Team Provo, Provo, UT
5    2686  Elmer, Michael                        9 Team Provo, Provo, UT
6    1113  Bell, Buck                            9 Big Piney, Big Piney, WY
7    2532  Lundberg, Tony                       10 Salem Hills, Salem, UT
8    2992  Christiansen, Shawn                  12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
9    3001  Guevara, Jolo                        12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
10    1724  Gardner, Mark                        10 East Track, Salt Lake City, UT
11    1425  Glasscock, Jimmy                      9 Chargers Track, Draper, UT
12    1424  Gielman, Joe                         11 Chargers Track, Draper, UT
13    2562  Andersen, John                        9 Shelley, Shelley, ID
14    1723  Gardner, Joey                        12 East Track, Salt Lake City, UT
15    2848  Searle, Kenneth                      10 Uintah High School, Vernal, UT
16    3014  Murray, Parker                       12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
17    1121  Moreno, Timmy                        10 Big Piney, Big Piney, WY
18    1977  Harris, Avery                        11 Indian Track, Pocatello, ID
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  13   Boys 3200 Meter Run
Lane  Comp#  Name                               Year School
Heat   1 of  5   Prelims
1    2371  Edmunds, Sam                         12 Park City Track Club, Park City, UT
2    2688  Galante, Pablo                       12 Team Provo, Provo, UT
3    1043  Harmer, Hagen                        11 American Fork, American Fork, UT
4    2957  Robbins, Stephen                     12 Westlake Track Club, Saratoga Springs,
5    2654  Peck, Cody                           12 Star Valley, Auburn, WY
6    2565  Stewart, Austin                      11 Shelley, Shelley, ID
7    2861  Valenzuela, Aaron                    12 Valenzuela, Aaron, Los Lunas, NM
8    2854  Armstrong, Jake                      12 University of Calgary Athletic, Calgary
9    1646  Rimann, Colton                       11 Davis Track Club, Kaysville, UT
10    1970  Armstrong, Malachi                   10 Indian Track, Pocatello, ID
11    2860  Vail, Brandon                        10 Vail, Brandon, Edmonton, AB
12    2531  Lundberg, Russell                    12 Salem Hills, Salem, UT
13    1655  Todd, Camren                         10 Davis Track Club, Kaysville, UT
14    1042  Clinger, Casey                       10 American Fork, American Fork, UT
15    2326  Barton, Garrett                      10 Ogden Track Club, Ogden, UT
16    2161  Shanahan, Cody                       11 Maribyrnong Track Club, Maribyrnong, AU
17    2405  Reed, Aidan                          11 Reed, Aidan, Helena, MT
18    1969  Armstrong, Elijah                    12 Indian Track, Pocatello, ID
Heat   2 of  5   Prelims
1    1740  Simpkins, Kyler                      12 Elko Track Club, Elko, NV
2    1950  Hinckley, Michael                    10 Hinckley Twins, Lehi, UT
3    1192  Richards, Jacob                      12 Bountiful Track Club, Bountiful, UT
4    2954  Mines, Corey                         12 Westlake Track Club, Saratoga Springs,
5    1949  Hinckley, Austin                     10 Hinckley Twins, Lehi, UT
6    2874  Palmer, Spencer                      12 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
7    1322  Hamilton, Nick                       12 Canyon Track Club, Caldwell, ID
8    1318  Deleon, Jesus                        12 Canyon Track Club, Caldwell, ID
9    2855  Bentley, Cooper                      12 University of Calgary Athletic, Calgary
10    1619  Ferguson, Bryce                      11 Davis Track Club, Kaysville, UT
11    1068  Arnell, Connor                       11 Arnell, Connor, Saratoga Springs, UT
12    1045  Jacklin, Zac                         12 American Fork, American Fork, UT
13    2162  Thomas, Ryhan                        10 Maribyrnong Track Club, Maribyrnong, AU
14    2580  Reyes, Francisco                     12 Simplot Morelia Mexico, Morelia, MX
15    2579  Ponce, Omar                          12 Simplot Morelia Mexico, Morelia, MX
16    2332  Parsons, Alek                        11 Ogden Track Club, Ogden, UT
17    1488  Smith, Brody                         11 Cody Track Club, Cody, WY
18    2706  Thomet, Levi                         12 Thomet, Levi, kodiak, AK
Heat   3 of  5   Prelims
1    1947  Hesse, Albert                         9 Hesse, Albert, Idaho Falls, ID
2    1375  Condelario, Garrett                  10 Casper Mustangs, Casper, WY
3    1213  Equall, Chase                        10 Bozeman Distance, Bozeman, MT
4    2521  Rushing, Dallin                      11 Rushing, Dallin, chubbuck, ID
5    2955  Mortensen, Tyler                     11 Westlake Track Club, Saratoga Springs,
6    1644  Porter, Britton                      11 Davis Track Club, Kaysville, UT
7    2622  Jacobs, Matt                         11 South Summit High School, Oakley, UT
8    2266  Schmidt, Isaac                        9 Mountain West Youth Track Club, Missoul
9    1515  Barnhill, Duncan                     12 Cougar Track, Parker, CO
10    2621  Jacobs, Alec                         11 South Summit High School, Oakley, UT
11    1264  Buck, Collin                         11 Buck, Collin, Great Falls, MT
12    2960  Wheeler, Isaac                       12 Wheeler, Isaac, Orem, UT
13    1625  Harris, Daniel                       10 Davis Track Club, Kaysville, UT
14    1250  McCafferty, Jered                    10 Bronc Track Club, Sheridan, WY
15    1207  Allen, Caleb                         11 Bozeman Distance, Bozeman, MT
16    2564  Crandall, Mark                       11 Shelley, Shelley, ID
17    1943  Stark-Ragsdale, Skyler               11 Hellgate Distance, Missoula, MT
18    1940  Puckett, Jack                        11 Hellgate Distance, Missoula, MT
Heat   4 of  5   Prelims
1    1944  Tobalske, Brendan                    12 Hellgate Distance, Missoula, MT
2    1939  Provo, Danny                         11 Hellgate Distance, Missoula, MT
3    2459  Ramynke, Payton                      11 Riverton, Riverton, UT
4    2449  Baker, Ammon                         11 Riverton, Riverton, UT
5    2945  West, Cooper                          9 West, Cooper, Great Falls, MT
6    1946  Wecker, Morris                       11 Hellgate Distance, Missoula, MT
7    1394  Weydeveld, Gibson                    10 Casper Mustangs, Casper, WY
8    2780  Fessler, Tyler                       12 Titan Track Club, Syracuse, UT
9    2085  MacLellan, Matthew                   10 Leduc Track, Leduc, AB
10    1083  Beckstead, Garrett                   10 Beckstead, Garrett, Billings, MT
11    2584  Field, Ethan                         11 Sky View Boys, Smithfield, UT
12    1942  Slayden, Riley                       12 Hellgate Distance, Missoula, MT
13    1639  Moncur, Zach                         10 Davis Track Club, Kaysville, UT
14    1081  Pratt, Jackson                        9 Bear Lake Running Club, Montpelier, ID
15    2308  Nguyen, Hoai Tim                     10 Nguyen, Hoai Tim, Santaquin, UT
16    1624  Hales, Nate                          11 Davis Track Club, Kaysville, UT
17    1358  Carlson, Jon                         11 Carlson, Jon, pocatello, ID
18    2775  Cannon, William                      11 Titan Track Club, Syracuse, UT
Heat   5 of  5   Prelims
1    1449  Kim, Nathan                          12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
2    2843  Marshall, Ty                         12 Uintah High School, Vernal, UT
3    1699  Hernandez, Luis                      12 Digger Elite, Sugar City, ID
4    1945  Tuhy, Joe                            11 Hellgate Distance, Missoula, MT
5    2264  Meikle, Cameron                      11 Mountain West Youth Track Club, Missoul
6    2944  Ricks, Porter                        12 West Jefferson, Terreton, ID
7    2870  Beus, Derek                          11 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
8    1703  Searcy, Daniel                       12 Digger Elite, Sugar City, ID
9    2198  Moroneso, Kameron                    12 Moroneso, Kameron, Jackson, WY
10    2849  Speirs, Jacob                        10 Uintah High School, Vernal, UT
11    2605  Roberts, Harrison                    10 Skyline Grizzlies, Idaho Falls, ID
12    2873  Muir, Reed                           10 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
13    2846  Palmer, Kedric                        9 Uintah High School, Vernal, UT
14    1959  Hymas, Ethan                         10 Hymas, Ethan, Chubbuck, ID
15    2181  Acker, Alex                          11 Mead Track & Field Club, Mead, CO
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  18   Boys 1600 Sprint Medley
Lane         Relay
Heat   1 of  10   Prelims
1       C  YMCA Team Idaho
2       A  Cardinal Track Club
3       A  Newburgh Elite N.Y  TC
4       A  Cody Track Club
5       A  Cougar Track
Heat   2 of  10   Prelims
1       A  Fossil Ridge TC
2       B  YMCA Team Idaho
3       A  Spartan Track Club
4       B  Davis Track Club
5       B  Wildcat Track Club
6       C  Mountain West Youth Track Club
Heat   3 of  10   Prelims
1       A  Riverton Wyoming Indoor
2       A  Olympus
3       A  Flight 951
4       A  Warrior Express
5       A  Team Provo
6       D  Mountain West Youth Track Club
Heat   4 of  10   Prelims
1       E  Davis Track Club
2       A  Salem Hills
3       A  Tri-Valley Flyers
4       A  Maple Mountain Track Club
5       B  Warrior Express
6       B  Fossil Ridge TC
Heat   5 of  10   Prelims
1       C  Davis Track Club
2       B  Titan Track Club
3       A  Blazin Bruins
4       A  Mountain West Youth Track Club
5       A  Rock Springs Tigers
6       D  Wildcat Track Club
Heat   6 of  10   Prelims
1       D  Davis Track Club
2       A  CA Track Club
3       A  Ric Rojas Running
4       A  Mountain View Track Club-Color
5       A  Casper Mustangs
6       A  Snakeriverfitnessclub
Heat   7 of  10   Prelims
1       C  Wildcat Track Club
2       A  Kelly Walsh HS
3       A  Davis Track Club
4       A  Star Valley
5       A  Bronc Track Club
6       C  Mountain View Track Club-Color
Heat   8 of  10   Prelims
1       B  Mountain View Track Club-Color
2       A  Knights Track
3       A  Wildcat Track Club
4       A  Titan Track Club
5       B  Mountain West Youth Track Club
6       A  Juab
Heat   9 of  10   Prelims
1       B  Olympus
2       A  Lodi Track Club
3       A  Timpanogos
4       A  YMCA Team Idaho
5       B  Maple Mountain Track Club
6       C  Salem Hills
Heat   10 of  10   Prelims
1       A  Mead Track & Field Club
2       A  Chey Central Indians
3       B  Blazin Bruins
4       A  Fort Collins Track Club
5       B  Salem Hills
6       F  Davis Track Club
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  20   Boys 4x200 Meter Relay
Lane         Relay
Heat   1 of  9   Prelims
1       A  Mountain View Track Club-Color
2       A  CA Track Club
3       A  New Image Training Group
4       A  Chey Central Indians
5       A  Park City Track Club
Heat   2 of  9   Prelims
1       A  Sky View Boys
2       B  Gardena Core Speed
3       A  Flight 951
4       A  Maple Mountain Track Club
5       A  Ric Rojas Running
Heat   3 of  9   Prelims
1       A  Titan Track Club
2       A  Fallon Wave Runners
3       A  Newburgh Elite N.Y  TC
4       A  Gardena Core Speed
5       A  CR Thunderbirds
Heat   4 of  9   Prelims
1       A  Big Horn Rams
2       A  Real Training
3       B  New Image Training Group
4       A  Davis Track Club
5       A  Bozeman Track Club
Heat   5 of  9   Prelims
1       A  Star Valley
2       A  Diamondback Track Club
3       A  Cardinal Track Club
4       B  YMCA Team Idaho
5       B  CR Thunderbirds
Heat   6 of  9   Prelims
1       A  Warrior Express
2       A  Cougar Track
3       A  Blazin Bruins
4       A  Snakeriverfitnessclub
5       B  Indian Track
6       A  Team Provo
Heat   7 of  9   Prelims
1       A  Casper Mustangs
2       A  McHs Track
3       A  Fossil Ridge TC
4       B  Blazin Bruins
5       A  Laramie Tracc Club
6       A  Evanston Red Devils
Heat   8 of  9   Prelims
1       A  Uintah High School
2       A  Indian Track
3       A  YMCA Team Idaho
4       B  Fossil Ridge TC
5       A  Rock Springs Tigers
6       A  Salem Hills
Heat   9 of  9   Prelims
1       A  Knights Track
2       A  Colorado Flyers
3       C  New Image Training Group
4       A  Academy Of Speed
5       B  Davis Track Club
6       B  Casper Mustangs
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  22   Boys 4x400 Meter Relay
Lane         Relay
Heat   1 of  8   Prelims
1       C  Wildcat Track Club
2       B  Blazin Bruins
3       A  New Image Training Group
4       B  Mountain West Youth Track Club
5       B  Trojan Track
Heat   2 of  8   Prelims
1       A  Shelley
2       A  Wildcat Track Club
3       A  Blazin Bruins
4       A  Cardinal Track Club
5       A  Team Provo
Heat   3 of  8   Prelims
1       D  Davis Track Club
2       A  Casper Mustangs
3       A  Newburgh Elite N.Y  TC
4       A  Bronc Track Club
5       A  Mountain View Track Club-Color
Heat   4 of  8   Prelims
1       C  Davis Track Club
2       A  Lodi Track Club
3       B  New Image Training Group
4       A  Chey Central Indians
5       B  Timpanogos
Heat   5 of  8   Prelims
1       B  Cougar Track
2       A  Uintah High School
3       A  Mountain West Youth Track Club
4       A  Ric Rojas Running
5       B  Davis Track Club
6       A  Evanston Red Devils
Heat   6 of  8   Prelims
1       A  Timpanogos
2       B  Casper Mustangs
3       A  Spartan Track Club
4       A  Warrior Express
5       A  CR Thunderbirds
6       D  Mountain West Youth Track Club
Heat   7 of  8   Prelims
1       C  Timpanogos
2       B  Wildcat Track Club
3       A  Davis Track Club
4       A  Cougar Track
5       A  Big Piney
6       D  Wildcat Track Club
Heat   8 of  8   Prelims
1       B  Salem Hills
2       E  Davis Track Club
3       C  New Image Training Group
4       A  Trojan Track
5       A  Salem Hills
6       C  Mountain West Youth Track Club
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  24   Boys 4x800 Meter Relay
Lane         Relay
Section   1 of  2   Timed Finals
1       A  Cougar Track
2       A  University of Calgary Athletic
3       C  Davis Track Club
4       A  Canyon Track Club
5       A  Warrior Track
6       B  Wildcat Track Club
Section   2 of  2   Timed Finals
1       A  Davis Track Club
2       A  YMCA Team Idaho
3       A  Top of Utah Track Club
4       A  Star Valley
5       A  Titan Track Club
6       B  Davis Track Club
7       A  Wildcat Track Club
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  30   Boys Weight Throw
Pos   Comp#  Name                               Year School
Flight   1 of  1   Finals
1    1744  Andrew, Zach                         11 Empire Track Club, Boise, ID
2    2777  Cook, Hyrum                          12 Titan Track Club, Syracuse, UT
3    2219  Lenhart, Tim                         11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
4    1782  Guerrero, Eric                       10 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
5    1783  Lanier, Conner                       11 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
6    2784  Riley, Ammon                         12 Titan Track Club, Syracuse, UT
7    1786  Plantenga, George                    11 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
8    2213  Forrest, Justin                      12 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
9    2116  Wilde, Seth                          11 Logan High, Logan, UT
10    2501  Legerski, Kolton                     12 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
11    2496  Diaz, Anthony                        11 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
12    1916  Medina, Matt                         11 Green River Wolves, Green River, WY
13    2224  Sipes, Scott                         11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
14    2497  Diaz, Jesse                          11 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
15    1780  Caklovic, Peter                      12 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
16    2092  Lindsley, Drew                       12 Lindsley, Drew, Grangeville, ID
17    1024  Allen, Andrew                        12 Allen, Andrew, Spokane, WA
18    2061  Bolinger, Chris                      12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
19    2348  Naylor, Zach                         12 Olympus, Holladay, UT
20    2072  Parks, Bay                           12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
21    1785  Pertusati, Michael                   12 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
22    1899  Holt, Cody                           12 Golden State Throwers, Elk Grove, CA
23    2721  Cook, Christian                      12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
24    2724  Munk, Tyler                          12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
25    1896  Cornelio, Jacob                      11 Golden State Throwers, Elk Grove, CA
26    1023  Allary, Jared                        12 Allary, Jared, Winnipeg, MB
27    2727  Woldeyohannes, Birook                11 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
28    2722  Judge, Jason                         10 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
29    1897  Doughty, Wyatt                       12 Golden State Throwers, Elk Grove, CA
30    1082  Beard, Tim                           11 Beard, Tim, Mukilteo, WA
31    1898  Hamilton, Trevor                     12 Golden State Throwers, Elk Grove, CA
32    2718  Andrews, Danny                       12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
33    2723  Moots, Robby                         12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
34    2720  Claiborne, Corey                     12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
35    1900  Tofanelli, Steven                    12 Golden State Throwers, Elk Grove, CA
36    1784  Merkley, Tyler                       12 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
37    2725  Rogers, Isaiah                       11 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
38    2726  Whitener, Seth                       12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
39    2719  Brinson, Kenneth                     12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  32   Boys Pole Vault
Pos   Comp#  Name                               Year School
Flight   1 of  1   Finals
1    1007  Mueller, Christian                   12 Above the Bar
2    1008  ray, zac                             12 Above the Bar, Berthoud, CO
3    1074  Barlow, Andrew                       12 Barlow, Andrew, Louisville, CO
4    1229  Moore, Lawrence                      11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
5    1230  Tesseneer, Ben                       11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
6    1303  Newell, Walker                       12 Campbell County High School, Gillette,
7    1315  Batson, Eric                         11 Canyon Track Club, Caldwell, ID
8    1351  Le, Brian                            11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
9    1354  Navarro, Justin                      11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
10    1445  Almquist, Tyler                      12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
11    1484  Blethen, Trent                       11 Cody Track Club, Cody, WY
12    1486  Pehringer, Tate                      12 Cody Track Club, Cody, WY
13    1553  Dailey, Sam                          12 Dailey, Sam, Colfax, WA
14    1613  Calvin, Matt                         11 Davis Track Club, Kaysville, UT
15    1626  Haslam, Harrison                     11 Davis Track Club, Kaysville, UT
16    1649  Southwick, Taylor                    11 Davis Track Club, Kaysville, UT
17    1697  Gerdes, Nathan                       11 Digger Elite, Sugar City, ID
18    1748  Englar, Jacob                         9 Englar, Jacob, Nampa, ID
19    1764  Odde, Kye                            11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
20    1776  Heck, Nathan                         12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
21    1860  Williams, Henry                      10 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
22    2022  Jennings, Trey                       11 Kelly Walsh HS, Casper, WY
23    2105  Gonzalez, Michael                    11 Lodi Track Club, Lodi, CA
24    2110  Ozminkowski, Ryan                    12 Lodi Track Club, Lodi, CA
25    2179  McShane, Jason                       12 McShane, Jason, auburn, CA
26    2201  Moss, Dallas                         10 Moss, Dallas, Sparks, NV
27    2212  Emmons, Brenton                      11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
28    2223  Salgado, Ramon                       11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
29    2260  Jones, Casey                         10 Mountain West Youth Track Club, Missoul
30    2269  Nattress, Trey                       12 Nattress, Trey, Fruitland, ID
31    2407  Gustafson, Ryan                      11 Reno Tahoe Athletics, Reno, NV
32    2408  Ply, Benjamin                        12 Reno Tahoe Athletics, Reno, NV
33    2409  Stretch, Tanner                      12 Reno Tahoe Athletics, Reno, NV
34    2551  Sasser, Seth                         12 Sasser, Seth, Helena, MT
35    2566  Sutherin, Rollin                     11 Shelley, Shelley, ID
36    2607  Smith, Chase                         12 Smith, Chase, helena, MT
37    2961  Whetten, Ryan                        12 Whetten, Ryan, san antonio, TX
38    3072  Craig, Jonathan                      12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
39    3078  Loertscher, Wes                      12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  34   Boys High Jump
Pos   Comp#  Name                               Year School
Flight   1 of  1   Finals
1    1002  Klassen, Oscar                       12 Aberdeen Track, Aberdeen, ID
2    1076  Baynon, Drew                         12 Baynon, Drew, Los Angeles, CA
3    1159  Boettcher, Karsten                   12 Boettcher, Karsten, Santa Clara, UT
4    1227  Kailey, Keven                        12 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
5    1246  Craft, Cameron                       12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
6    1344  Carbin, Darius                       11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
7    1384  Mayhue, Tyler                        12 Casper Mustangs, Casper, WY
8    1386  Olsen, Ryan                          12 Casper Mustangs, Casper, WY
9    1400  Bakenra, M Kasim                     10 Central City Cheetahs (Ccc), West Valle
10    1401  Green, Parker                        11 Central City Cheetahs (Ccc), West Valle
11    1458  Sheppard, Paul                       12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
12    1483  Allen, Terri                         11 Cody Track Club, Cody, WY
13    1485  Jones, Ted                           12 Cody Track Club, Cody, WY
14    1503  Cooper, Bryton                       10 Cooper, Bryton, Burley, ID
15    1540  Allen, Kadun                         11 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
16    1606  Allred, Nathan                       11 Davis Track Club, Kaysville, UT
17    1608  Baird, Logan                         11 Davis Track Club, Kaysville, UT
18    1669  Deveraux, Tregan                     12 Deveraux, Tregan, Orem, UT
19    1702  Jackson, Trason                      10 Digger Elite, Sugar City, ID
20    1771  Sepos, Jessica                       11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
21    1882  Garrett, Ethan                       12 Garrett, Ethan, Billings, MT
22    1902  Bryce, Hahn                           9 Grand Valley Thunderbirds, Grand Juncti
23    1972  Bosh, Nick                           10 Indian Track, Pocatello, ID
24    2062  Bugbee, Andrew                       12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
25    2106  Gorham, Patrick                      10 Lodi Track Club, Lodi, CA
26    2155  Ramon, Landon                        11 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
27    2165  Matheson, Brett                      12 Matheson, Brett, Alpine, UT
28    2254  Casey, Jadin                         12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
29    2345  Bickel, Daniel                       12 Olympus, Holladay, UT
30    2358  Campbell, Austin                     11 Pack Leader Track Club, Denver, CO
31    2397  Stockdale, Seth                      12 Preston Track Club, Preston, ID
32    2408  Ply, Benjamin                        12 Reno Tahoe Athletics, Reno, NV
33    2469  Campbell, Shepp                      12 Riverton Wyoming Indoor, Riverton, WY
34    2583  Chaparro, Dante                      11 Sky View Boys, Smithfield, UT
35    2586  Jones, Spencer                       12 Sky View Boys, Smithfield, UT
36    2590  VonNiederhauser, Josh                12 Sky View Boys, Smithfield, UT
37    2664  Stephens, Eric                       10 Stephens, Eric, Edmonton, AB
38    2677  Swaney, Chandler                     12 Swaney, Chandler, Washington, UT
39    2819  Garcia, Diego                        12 Trojan Track, Rigby, ID
40    2872  Mitchell, Owen                       10 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
41    2898  McNulty, Dan                         12 Warrior Express, Centennial, CO
42    2930  Berg, Zach                           11 Wasatch High School, Heber City, UT
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  36   Boys Long Jump
Pos   Comp#  Name                               Year School
Flight   1 of  1   Finals
1    1001  Abelman, Jory                        11 Abelman, Jory, Billings, MT
2    1002  Klassen, Oscar                       12 Aberdeen Track, Aberdeen, ID
3    1053  Ancajas, Stephen                     12 Ancajas, Stephen, Riverton, UT
4    1076  Baynon, Drew                         12 Baynon, Drew, Los Angeles, CA
5    1125  Peterson, Matt                       12 Bingham County Track Club, Blackfoot, I
6    1147  Issa, Ian                             9 Blazin Bruins, Long Beach, CA
7    1148  Kilson, Josh                         12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
8    1153  Oberhause, Dylan                     11 Blazin Bruins, Long Beach, CA
9    1155  Smalls, Isaiah                       11 Blazin Bruins, Long Beach, CA
10    1222  Cooper, Chris                        12 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
11    1231  Williams, Naquan                     11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
12    1245  Bruney, Dayton                       10 Bronc Track Club, Sheridan, WY
13    1249  Kovar, Seth                          12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
14    1276  Awakoaiye, Khukheper                  9 CA Track Club, Oakland, CA
15    1278  Eifler, Camillo                      12 CA Track Club, Oakland, CA
16    1279  Flint, Victor                        11 CA Track Club, Oakland, CA
17    1281  Robertson, Travis                    12 CA Track Club, Oakland, CA
18    1301  Hughes, Josh                         11 Campbell County High School, Gillette,
19    1343  Bocanegra, Daniel                    11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
20    1345  Cenidowza, Andrew                    11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
21    1346  Felicitas, Kurt                      12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
22    1349  Hipol, Mike                          12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
23    1350  Ilio, Chris                          12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
24    1351  Le, Brian                            11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
25    1353  Marquez, Johnny                      11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
26    1354  Navarro, Justin                      11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
27    1371  Andersen, Chase                      12 Casper Mustangs, Casper, WY
28    1372  Baker, Jordan                        11 Casper Mustangs, Casper, WY
29    1381  Jacobs, Joe                          12 Casper Mustangs, Casper, WY
30    1382  Kinder, Mark                         11 Casper Mustangs, Casper, WY
31    1385  Moiser, Brandon                      12 Casper Mustangs, Casper, WY
32    1387  Osborn, Trevor                       12 Casper Mustangs, Casper, WY
33    1392  Turbidy, Grant                       11 Casper Mustangs, Casper, WY
34    1395  Williams, Karim                      12 Casper Mustangs, Casper, WY
35    1400  Bakenra, M Kasim                     10 Central City Cheetahs (Ccc), West Valle
36    1401  Green, Parker                        11 Central City Cheetahs (Ccc), West Valle
37    1454  Montgomery, Tayton                   12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
38    1499  Brown, Anthony                       12 Colorado Flyers, Denver, CO
39    1500  Hall, Kharon                         11 Colorado Flyers, Denver, CO
40    1606  Allred, Nathan                       11 Davis Track Club, Kaysville, UT
41    1608  Baird, Logan                         11 Davis Track Club, Kaysville, UT
42    1613  Calvin, Matt                         11 Davis Track Club, Kaysville, UT
43    1666  Davis, Jake                          12 Davis, Jake, Herriman, UT
44    1677  blazer, dallin                       11 Diamondback Track Club, pocatell, ID
45    1764  Odde, Kye                            11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
46    1766  Peterson, Hyrum                      12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
47    1768  Razo, Jairo                          12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
48    1773  Wirick, Brycen                       12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
49    1774  Ernst, Jake                          12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
50    1778  Lebron, Miguel                       12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
51    1812  Gregory, Omarei                      10 Flying Aj's, Tacoma, WA
52    1814  Morton, Ika                          12 Flying Aj's, Tacoma, WA
53    1815  Sallee, Mason                        11 Flying Aj's, Tacoma, WA
54    1817  Swillie, Isaac                       12 Flying Aj's, Tacoma, WA
55    1831  Brake, Justin                        12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
56    1854  Krzkowski, Brandon                   10 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
57    1855  Little, Tyler                        11 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
58    1860  Williams, Henry                      10 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
59    1861  Williams, Tucker                     12 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
60    1902  Bryce, Hahn                           9 Grand Valley Thunderbirds, Grand Juncti
61    1918  Vendetti, Tyler                      11 Green River Wolves, Green River, WY
62    1968  Adams, Eric                          12 Indian Track, Pocatello, ID
63    1971  Belnap, Tyson                        12 Indian Track, Pocatello, ID
64    2024  Romsa, Seth                          12 Kelly Walsh HS, Casper, WY
65    2025  Szymczak, Blake                      11 Kelly Walsh HS, Casper, WY
66    2028  Kimber, DePree                       11 Kimber, DePree, Pueblo, CO
67    2065  George, Lane                         12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
68    2109  McDowell, Elijah                     11 Lodi Track Club, Lodi, CA
69    2125  Welch, Drake                         12 Lovell, Lovell, WY
70    2148  Cottam, Dalton                       12 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork
71    2174  Olsen, Cody                          10 McHs Track, Hyrum, UT
72    2215  Goltz, Jonathan                      12 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
73    2268  Staats, Nolan                        12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
74    2270  Neff, Tayson                         10 Neff, Tayson, Blackfoot, ID
75    2301  Leathers, Justin                     12 Newburgh Elite N.Y  TC, Newburgh, NY
76    2358  Campbell, Austin                     11 Pack Leader Track Club, Denver, CO
77    2395  Shuman, Dallin                       11 Preston Track Club, Preston, ID
78    2397  Stockdale, Seth                      12 Preston Track Club, Preston, ID
79    2442  Kuxhaus, Peter                       12 Riversdale Athletics Club, Saskatoon, S
80    2512  Rivera, Cristian                     12 Roy High School, Roy, UT
81    2530  Denning, Tyler                       12 Salem Hills, Salem, UT
82    2534  Peterson, Travis                     12 Salem Hills, Salem, UT
83    2578  Pineda, Jorge                        12 Simplot Morelia Mexico, Morelia, MX
84    2627  Vann, Greg                           12 Spartan Track Club, Camarillo, CA
85    2752  Rutland, Bryce                       12 Timpanogos, Orem, UT
86    2754  Webb, Tanner                         12 Timpanogos, Orem, UT
87    2829  Sutton, Jake                         10 Trojan Track, Rigby, ID
88    2831  Tronsson, Hendric                    12 Tronsson, Hendric, Lethbridge, AB
89    2897  McDaniel, Luke                       11 Warrior Express, Centennial, CO
90    2931  Bowen, Sergei                        12 Wasatch High School, Heber City, UT
91    2942  Wells, Alex                          12 Wells, Alex, Herriman, UT
92    2962  Wightman, Kimball                    12 Wightman, Kimball, Rexburg, ID
93    3010  Kinsey, Brandon                      12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
94    3033  Woolley, Dallas                      12 Woolley, Dallas, Herriman, UT
95    3075  Ipsen, Britt                         10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
96    3078  Loertscher, Wes                      12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
97    3090  Sawyer, Mikaela                      12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  38   Boys Shot Put
Pos   Comp#  Name                               Year School
Flight   1 of  1   Finals
1    1071  Babbitt, Zayne                       12 Babbitt, Zayne, Clinton, MT
2    1086  Beyeler, Trenton                     12 Beyeler, Trenton, Salmon, ID
3    1092  Allen, Garrett                       12 Big Horn Rams, Big Horn, WY
4    1094  Lube, Mason                          12 Big Horn Rams, Big Horn, WY
5    1116  Davis, Sky                           12 Big Piney, Big Piney, WY
6    1157  Blubaugh, Drew                       12 Blubaugh, Drew, deerlodge, MT
7    1158  Boardman, Sam                        12 Boardman, Sam, Santaquin, UT
8    1234  Brentlinger, Austin                  12 Brentlinger, Austin, Sheridan, MT
9    1278  Eifler, Camillo                      12 CA Track Club, Oakland, CA
10    1373  Bliss, Daniel                        11 Casper Mustangs, Casper, WY
11    1379  Findley, Isaiah                      12 Casper Mustangs, Casper, WY
12    1389  Schroer, Matt                        12 Casper Mustangs, Casper, WY
13    1407  Heimuller, Kyle                      12 Central Oregon Track Club, Bend, OR
14    1453  Mirich, Cooper                       12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
15    1466  Christensen, Matthew                 10 Christensen, Matthew, Richland, WA
16    1546  Lakey, Dakota                        12 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
17    1548  Noriega, Fili                        12 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
18    1609  Baires, Dallin                       12 Davis Track Club, Kaysville, UT
19    1696  Gerdes, Haden                        12 Digger Elite, Sugar City, ID
20    1727  Kueffner, Josh                       12 East Track, Salt Lake City, UT
21    1744  Andrew, Zach                         11 Empire Track Club, Boise, ID
22    1780  Caklovic, Peter                      12 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
23    1782  Guerrero, Eric                       10 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
24    1783  Lanier, Conner                       11 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
25    1784  Merkley, Tyler                       12 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
26    1785  Pertusati, Michael                   12 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
27    1786  Plantenga, George                    11 Fear the Bear Track and Field, Rancho C
28    1861  Williams, Tucker                     12 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
29    1916  Medina, Matt                         11 Green River Wolves, Green River, WY
30    1954  Hoskinson, Henry                     11 Hoskinson, Henry, Rigby, ID
31    1998  James, Andre                         12 James, Andre, south jordan, UT
32    1999  Jewkes, Benjamin                     12 Jewkes, Benjamin, Hyde Park, UT
33    2061  Bolinger, Chris                      12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
34    2064  Fritzwater, Martin                   12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
35    2072  Parks, Bay                           12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
36    2077  Leathers, Devan                      12 Leathers, Devan, Rigby, ID
37    2092  Lindsley, Drew                       12 Lindsley, Drew, Grangeville, ID
38    2116  Wilde, Seth                          11 Logan High, Logan, UT
39    2122  Fowler, Garet                        12 Lovell, Lovell, WY
40    2124  Monterde, Aaron                      12 Lovell, Lovell, WY
41    2200  Morrison, Willie                     12 Morrison, Willie, Leavenworth, KS
42    2213  Forrest, Justin                      12 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
43    2224  Sipes, Scott                         11 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
44    2348  Naylor, Zach                         12 Olympus, Holladay, UT
45    2379  Peden, Travis                        12 Peden, Travis, Grand Junction, CO
46    2448  Allen, Andy                          11 Riverton, Riverton, UT
47    2452  Burnett, Mitchell                    11 Riverton, Riverton, UT
48    2461  Rogers, Caleb                        10 Riverton, Riverton, UT
49    2464  Wood, Cole                           11 Riverton, Riverton, UT
50    2496  Diaz, Anthony                        11 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
51    2497  Diaz, Jesse                          11 Rock Springs Tigers, Rock Springs, WY
52    2513  Ruh, Ethan                           11 Ruh, Ethan, Omaha, NE
53    2571  Siddoway, Isaac                      11 Siddoway, Isaac, Idaho Falls, ID
54    2636  Spencer, Brecken                     11 Spencer, Brecken, Genola, UT
55    2661  White, Denton                        12 Star Valley, Auburn, WY
56    2718  Andrews, Danny                       12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
57    2719  Brinson, Kenneth                     12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
58    2720  Claiborne, Corey                     12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
59    2721  Cook, Christian                      12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
60    2722  Judge, Jason                         10 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
61    2723  Moots, Robby                         12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
62    2724  Munk, Tyler                          12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
63    2725  Rogers, Isaiah                       11 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
64    2726  Whitener, Seth                       12 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
65    2727  Woldeyohannes, Birook                11 Throw 1 Deep Club, Marietta, GA
66    2777  Cook, Hyrum                          12 Titan Track Club, Syracuse, UT
67    2784  Riley, Ammon                         12 Titan Track Club, Syracuse, UT
68    2818  Franz, Noah                          12 Trojan Track, Rigby, ID
69    2822  Hoskinson, Henry                     11 Trojan Track, Rigby, ID
70    2824  Leathers, Devan                      12 Trojan Track, Rigby, ID
71    2825  Mathews, Jake                        12 Trojan Track, Rigby, ID
72    2995  Day, Byron                           12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
73    3015  Richins, Mason                       10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
74    3038  Cady, Andrew                         11 Worland High School, Worland, WY
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Event  40   Boys Triple Jump
Pos   Comp#  Name                               Year School
Flight   1 of  1   Finals
1    1001  Abelman, Jory                        11 Abelman, Jory, Billings, MT
2    1055  Anderson, Drew                       12 Anderson, Drew, LaGrande, OR
3    1073  Barfuss, Erik                        12 Barfuss, Erik, Brush, CO
4    1281  Robertson, Travis                    12 CA Track Club, Oakland, CA
5    1344  Carbin, Darius                       11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
6    1345  Cenidowza, Andrew                    11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
7    1346  Felicitas, Kurt                      12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
8    1349  Hipol, Mike                          12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
9    1353  Marquez, Johnny                      11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
10    1384  Mayhue, Tyler                        12 Casper Mustangs, Casper, WY
11    1386  Olsen, Ryan                          12 Casper Mustangs, Casper, WY
12    1444  Alexander, Kyle                      12 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
13    1447  Carbaugh, Jacob                      11 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
14    1455  Mossey, Carter                       11 Chey Central Indians, Cheyenne, WY
15    1490  Coleman, Benjamin                    12 Coleman, Benjamin, Parachute, CO
16    1500  Hall, Kharon                         11 Colorado Flyers, Denver, CO
17    1541  Ault, Dustin                         12 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
18    1543  Cabello, Mike                         9 CR Thunderbirds, Twin Falls, ID
19    1678  gunter, bridger                      10 Diamondback Track Club, pocatell, ID
20    1774  Ernst, Jake                          12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
21    1778  Lebron, Miguel                       12 Fallon Wave Runners, Fallon, NV
22    1812  Gregory, Omarei                      10 Flying Aj's, Tacoma, WA
23    1813  McGowen, Caleb                       12 Flying Aj's, Tacoma, WA
24    1815  Sallee, Mason                        11 Flying Aj's, Tacoma, WA
25    1854  Krzkowski, Brandon                   10 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
26    1855  Little, Tyler                        11 Fossil Ridge TC, Fort Collins, CO
27    1873  Atkinson, Roderick                   12 Gardena Core Speed, Gardena, CA
28    1918  Vendetti, Tyler                      11 Green River Wolves, Green River, WY
29    2024  Romsa, Seth                          12 Kelly Walsh HS, Casper, WY
30    2028  Kimber, DePree                       11 Kimber, DePree, Pueblo, CO
31    2071  Leman, Justin                        12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
32    2220  Lindsay, Shane                        9 Mountain View Track Club-Color, Lovelan
33    2268  Staats, Nolan                        12 Mountain West Youth Track Club, Missoul
34    2270  Neff, Tayson                         10 Neff, Tayson, Blackfoot, ID
35    2469  Campbell, Shepp                      12 Riverton Wyoming Indoor, Riverton, WY
36    2578  Pineda, Jorge                        12 Simplot Morelia Mexico, Morelia, MX
37    2603  Jacobson, Matt                       11 Skyline Grizzlies, Idaho Falls, ID
38    2785  Wakefield, Jacob                     12 Titan Track Club, Syracuse, UT
39    3075  Ipsen, Britt                         10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
40    3082  Morris, Devyn                        12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
41    3083  Mullanix, Cory                       11 YMCA Team Idaho, Boise, ID