2014 Boys Heats and Field Entries

Event 1 Men 60 Meter Dash ‑
Lane Comp# Name Year School
Heat 1 of 20 Prelims
1 2675 Pectol, Luke 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
2 1506 Warner, Scott 12 CR Elite, Twin Falls, ID
3 2259 Collins, Justin 11 New Image Training Group, Ladera Heights
4 1296 Babauta, Tre' 9 Cardinal Track Club, San Jose, CA
5 2551 Smith, James 12 Smith, James, Idaho Falls, ID
Heat 2 of 20 Prelims
1 2327 Muse, Sam 10 Portneuf Valley, chubbuck, ID
2 2912 King, Marcell 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3 2260 Hasson, Brandon 11 New Image Training Group, Ladera Heights
4 2913 Kirby, Bryce 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5 2368 Strickland, Jordan 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
Heat 3 of 20 Prelims
1 2783 Felt, Hayden 12 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
2 1317 Cloward, Tristan 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
3 2369 Tchnawou, Kossi 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
4 2399 Munson, Calvin 11 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
5 1826 Erekson, Juston 12 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
Heat 4 of 20 Prelims
1 2423 Martinsen, Jacob 10 Riverton High School Wyoming, Riverton,
2 1736 Long, Trevin 11 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
3 2372 Thompson, Jai'Shawn 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
4 1350 Willoughby, Noah 10 Centennnial Track Club, Aurora, CO
5 1717 Sallee, Mason 10 Flying Aj's Track, Tacoma, WA
Heat 5 of 20 Prelims
1 1843 Barlow, Brady 12 Green River Wolves Track, Green River, W
2 1339 Guiton, D'Angelo 12 Catc, Oakland, CA
3 2127 Gillespie, Cravon 12 Mhs Wildcats, Altadena, CA
4 1079 Roe, Matthew 10 Beast Athletic Perfomance, Tracy, CA
5 2671 Hall, Broderic 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
6 1198 Eastwood, Jonathan 11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
Heat 6 of 20 Prelims
1 2351 Pruneda, Ruby 12 Pruneda, Ruby, lehi, UT
2 2427 Watts, Sean 12 Riverton High School Wyoming, Riverton,
3 2254 Neil‑Evergin, Asan 12 Neil‑Evergin, Asan, Olympia, WA
4 2559 Konatsu, Michael 12 South Bay Express, San Jose, CA
5 1583 Moffett, Jacob 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 2420 Campbell, Shepp 11 Riverton High School Wyoming, Riverton,
Heat 7 of 20 Prelims
1 1564 Fisher, Kallin 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
2 2907 Gaskins, Devin 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3 1765 Peterson, Jake 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
4 1138 Velasquez, Jason 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5 1303 Hipol, Mike 11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
6 1102 Formo, Garrett 12 Big Piney, Big Piney, WY

Heat 8 of 20 Prelims...(Event 1 Men 60 Meter Dash ‑)
1 2868 Bryant, Bobby 12 Worland H.S., Worland, WY
2 2447 Blume, Nick 12 Rock Springs High School, Rock Springs,
3 1232 Mewborn, David 12 Bsharp Academy, Fairfield, CA
4 1080 Velasco, Christian 10 Beast Athletic Perfomance, Tracy, CA
5 2475 Martinez, Brandon 12 Sand Creek TC, Colorado Springs, CO
6 2348 Ward, Tyler 9 Preston Track Club, Preston, ID
Heat 9 of 20 Prelims
1 1502 Casdorfph, Porter 11 CR Elite, Twin Falls, ID
2 2490 Halverson, Henry 12 Seattle Speed Track Club, Federal Way, W
3 1066 Cook, Trevor 10 Angel Flight Track Club, Aurora, CO
4 2933 Wang, Kevin 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5 2238 Kirkeide, Samuel 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
6 1964 Oveson, Mark 12 Juab High School, Nephi, UT
Heat 10 of 20 Prelims
1 1501 Barton, Keegan 10 CR Elite, Twin Falls, ID
2 1129 Kilson, Josh 11 Blazin Bruins, Long Beach, CA
3 1732 Bradberry, Andrew 11 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
4 1703 McComb, Frank 12 Fluid Motion, Alta Loma, CA
5 1914 Elia, Noah 12 Idaho Dash Track Club, Boise, ID
6 1491 Congram, Steve 11 Cottonwood High School, Murray, UT
Heat 11 of 20 Prelims
1 2855 Williams, Elijah 12 Williams, Elijah, Idaho Falls, ID
2 1233 Walker, Malyk 11 Bsharp Academy, Fairfield, CA
3 2918 Niederer, Karsten 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4 2594 Taylor, Caleb 12 Taylor, Caleb, Kimberly, ID
5 2103 Reid, David 11 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
6 2191 Salgado, Ramon 10 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
Heat 12 of 20 Prelims
1 2323 Blaser, Dallin 11 Portneuf Valley, chubbuck, ID
2 1226 Mayer, Christian 11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
3 1078 Collier, Dion 10 Beast Athletic Perfomance, Tracy, CA
4 1070 Artist, Chad 11 Artist, Chad, North Logan, UT
5 1829 Maston, Cody 12 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
6 2895 Abdulmajeed, Mohammed 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
Heat 13 of 20 Prelims
1 2330 Ravsten, Reese 12 Portneuf Valley, chubbuck, ID
2 2269 North, AJ 11 North, AJ, Bothell, WA
3 1322 Jones, Chance 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
4 1477 Norwood, Carl 12 Core Speed, Gardena, CA
5 1270 Penning, Story 12 Campbell County High School, Gillette, W
6 1107 Quintard, Wyatt 9 Big Piney, Big Piney, WY
Heat 14 of 20 Prelims
1 1197 Cooper, Chris 11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
2 1573 Hinds, Ty 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
3 2511 Skrine, Jaysean 12 Skrine, Jaysean, Colorado Springs, CO
4 1381 Sanchez, Kennie 10 Cheetah International, West Covina, CA
5 2770 McDaniel, Luke 10 Warrior Express, Centennial, CO
6 1643 Bakenra, Kasim 9 East, Holladay, UT

Heat 15 of 20 Prelims...(Event 1 Men 60 Meter Dash ‑)
1 2335 Whittier, Andy 12 Portneuf Valley, chubbuck, ID
2 1951 Johnson, Tanner 12 Johnson, Tanner, Boise, ID
3 1300 Felicitas, Kurt 11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
4 1932 Palmer, Treyton 11 Indian Track Club, Pocatello, ID
5 1172 Perez, Darian 12 Box State Fitness Speed Team, Aurora, CO
6 2180 Forrest, Justin 11 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
Heat 16 of 20 Prelims
1 2916 McDonald, Joe 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
2 1341 Walker, Ricky 9 Catc, Oakland, CA
3 2917 Mullanix, Cory 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4 2491 McNamara, Will 12 Seattle Speed Track Club, Federal Way, W
5 1852 Wilson, Garrett 12 Green River Wolves Track, Green River, W
6 2932 Wang, Austin 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
Heat 17 of 20 Prelims
1 2700 Garcia, Diego 11 Trojan Track Club, Rigby, ID
2 2255 Nettleton, Joe 12 Nettleton, Joe, Payson, UT
3 2138 Moran, Matt 11 Moran, Matt, Bothell, WA
4 2569 Youngs, Chris 10 Speed Denver, Denver, CO
5 1770 Frazee, Bryce 11 Frazee, Bryce, Idaho Falls, ID
6 2829 Durrant, Spencer 10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat 18 of 20 Prelims
1 1650 Folau, Christian 11 East, Holladay, UT
2 1340 Robertson, Travis 11 Catc, Oakland, CA
3 2838 Judd, Chandler 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
4 2669 Fonua, Kavika 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
5 1081 Velasco, Justin 10 Beast Athletic Perfomance, Tracy, CA
6 2258 Collins, Gabriel 10 New Image Training Group, Ladera Heights
Heat 19 of 20 Prelims
1 2240 Lowery, Quinn 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
2 2095 Farley, Travis 10 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
3 1304 Illio, Chris Cardinal Track Club
4 1576 Hunt, Carson 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
5 1572 Hill, Griffin 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 1261 Adams, Kris 12 Campbell County High School, Gillette, W
Heat 20 of 20 Prelims
1 2782 Beckstrand, Bronson 10 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
2 1397 Singson, Prinz 12 Chey Central, Cheyenne, WY
3 1706 Repp, Caleb 11 Fluid Motion, Alta Loma, CA
4 2370 Thies, Joel 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
5 1651 Garteh, Richard 12 East, Holladay, UT
6 1817 Golding, Trevor 12 Golding, Trevor, Santaquin, UT
Event 3 Men 60 Meter Hurdles ‑
Lane Comp# Name Year School
Heat 1 of 12 Prelims
1 1607 Tyndall, Andrew 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2 2358 Johnson, Alfred 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
3 2259 Collins, Justin 11 New Image Training Group, Ladera Heights
4 2681 Yardley, Colton 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
5 1989 Thorvaldsen, Trevor 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY

Heat 2 of 12 Prelims...(Event 3 Men 60 Meter Hurdles ‑)
1 1850 Munoz, Isaiah 12 Green River Wolves Track, Green River, W
2 1298 Carbin, Demetrius 12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
3 2136 Moore, Isaiah 12 Moore, Isaiah, Burlington, NC
4 2752 Voorhees, Ky 11 Voorhees, Ky, Toquerville, UT
5 1224 Julian, Tyler 12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
Heat 3 of 12 Prelims
1 2768 Lipski, Nick 11 Warrior Express, Centennial, CO
2 2378 Wright, Jordon 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
3 2827 Dopp, Cam 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
4 2396 Hammond, Sawyer 12 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
5 1568 Godfrey, Benjamin 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 1561 Clark, McGyver 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat 4 of 12 Prelims
1 1297 Carbin, Darius 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
2 1306 Marquez, Johnny 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
3 1132 Manuel, Bayron 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
4 1269 Newell, Walker 11 Campbell County High School, Gillette, W
5 1827 Hahn, Jacob 10 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
6 2831 Fullmer, Kaden 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat 5 of 12 Prelims
1 2790 Trane, Scott 10 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
2 1378 Nwuda, Kaodilichi 11 Cheetah International, West Covina, CA
3 2920 Oliver, Khalil 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4 2789 Liston, Ryan 12 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
5 1562 Erickson, Jaron 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 2099 Merrill, Daulton 11 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
Heat 6 of 12 Prelims
1 1222 Huff, Miciah 11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
2 1128 Keeshon, Beckles 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
3 2135 Montgomery, Dylan 9 Montgomery, Pahrump, NV
4 1766 Russell, Tyler 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
5 2020 Leman, Justin 12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
6 1136 Nicholes, Keunu 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
Heat 7 of 12 Prelims
1 1396 Salinas, Jeff 11 Chey Central, Cheyenne, WY
2 1565 Flood, Palmer 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
3 1974 Czellecz, Joey 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
4 2674 Nielson, Karson 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
5 1201 Kailey, Keven 11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
6 2519 Mikesell, Calvin 11 Sky View Boys, Smithfield, UT
Heat 8 of 12 Prelims
1 2230 Block, Kai 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
2 2673 Merriman, Nicholas 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
3 2002 Langston, Christian 11 Langston, Christian, Eureka, MT
4 2129 Mosley, Aubrey 10 Mhs Wildcats, Altadena, CA
5 1299 Cindowza, Andrew 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
6 1503 Cunningham, Cody 12 CR Elite, Twin Falls, ID

Heat 9 of 12 Prelims...(Event 3 Men 60 Meter Hurdles ‑)
1 1758 King, Dylan 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
2 1566 Froisland, Todd 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
3 1719 Doss, Jalen 12 Flying Jaguars, Hercules, CA
4 1929 Croft, Brad 12 Indian Track Club, Pocatello, ID
5 2703 Hernandez, Mitch 11 Trojan Track Club, Rigby, ID
6 2897 Allen, Treysean 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
Heat 10 of 12 Prelims
1 1962 Eldridge, Spencer 10 Juab High School, Nephi, UT
2 1225 Kovar, Seth 11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
3 1173 Younggreen, Ryan 11 Box State Fitness Speed Team, Aurora, CO
4 1755 Crane, Josh 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
5 1469 Cannady, Zinovion 11 Core Speed, Gardena, CA
6 1599 Southwick, Taylor 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat 11 of 12 Prelims
1 2026 Worden, Gavin 12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
2 2192 Schreiber, Josh 12 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
3 2134 Montgomery, Devon 12 Montgomery, Pahrump, NV
4 1660 Robinson, Javion 12 East Oakland Youth Development, Oakland,
5 2926 Seward, Jacob 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
6 1430 Bullerdick, Matt 12 Cody Track, Cody, WY
Heat 12 of 12 Prelims
1 1587 Parry, Derrek 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2 1459 Copeland‑Doyle, Sequoyah 12 Copeland‑Doyle, Sequoyah, Denver, CO
3 2560 La‑Anyane, Atari 12 South Bay Express, San Jose, CA
4 1701 Adegoke, Tomi 11 Fluid Motion, Alta Loma, CA
5 1234 Walker, Mykal 11 Bsharp Academy, Fairfield, CA
6 2146 Mortensen, Gunnar 12 Mortensen, Gunnar, Sangtaquin, UT
Event 5 Men 200 Meter Dash ‑
Lane Comp# Name Year School
Heat 1 of 20 Prelims
1 2093 Barney, Tristian 10 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
2 1104 Marx, Jace 11 Big Piney, Big Piney, WY
3 2260 Hasson, Brandon 11 New Image Training Group, Ladera Heights
4 1377 Edwards, Javanni 12 Cheetah International, West Covina, CA
5 2186 Logan, Tyler 10 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
6 2569 Youngs, Chris 10 Speed Denver, Denver, CO
Heat 2 of 20 Prelims
1 1505 Muradbegovic, Sead 11 CR Elite, Twin Falls, ID
2 2497 Sutherin, Jacob 12 Shelley Track Club, Shelley, ID
3 1475 Jackson, Adoree 12 Core Speed, Gardena, CA
4 2903 Drake, Jess 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5 1982 Jennings, Trey 10 Kelly Walsh High School, Casper, WY
6 2611 Pickford, Thomas 9 Team Provo, Provo, UT
Heat 3 of 20 Prelims
1 1844 Carollo, Drew 12 Green River Wolves Track, Green River, W
2 1904 Hughes, Carson 12 Hughes, Carson, Herriman, UT
3 2372 Thompson, Jai'Shawn 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
4 1753 Campain, Joey 11 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
5 1349 Whalen, Jack 9 Centennnial Track Club, Aurora, CO
6 1555 Baird, Logan 10 Davis Track Club, Kaysville, UT

Heat 4 of 20 Prelims...(Event 5 Men 200 Meter Dash ‑)
1 1756 Feuer, Zack 11 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
2 2312 Krieger, Nick 12 Park City Track Club, Park City, UT
3 2145 Morris, Zachary 12 Morris, Zachary, Lehi, UT
4 2353 Bailey, Mar'keith 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
5 1977 Fanto, John 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
6 2178 Christiansen, Reece 12 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
Heat 5 of 20 Prelims
1 1648 Culas, Joey 9 East, Holladay, UT
2 1380 Rodriguez, Greg 11 Cheetah International, West Covina, CA
3 1476 Norman, Stanley 11 Core Speed, Gardena, CA
4 2911 Keetch, Christian 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5 2377 Wilbon, Arsean 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
6 2538 Anderson, Ty 12 Skyhawk Track Club, Salem, UT
Heat 6 of 20 Prelims
1 1432 England, Chris 10 Cody Track, Cody, WY
2 1875 Heiden, Nate 9 Heiden, Nate, Kennewick, WA
3 1232 Mewborn, David 12 Bsharp Academy, Fairfield, CA
4 2734 Wetsch, Daniel 10 Valley High School, Gilcrest, CO
5 1927 Bosh, Nick 10 Indian Track Club, Pocatello, ID
6 2610 Jones, Isaiah 12 Team Provo, Provo, UT
Heat 7 of 20 Prelims
1 1436 Phister, Brendan 12 Cody Track, Cody, WY
2 1264 Fort, Austin 12 Campbell County High School, Gillette, W
3 2909 Hagen, Levi 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4 1738 Wagner, Zane 12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
5 2583 Sanders, Jessie 11 Star Valley, Afton, WY
6 2287 Vigil, Kyle 10 Northridge Track Club, South Weber, UT
Heat 8 of 20 Prelims
1 2183 Goltz, Jonathan 11 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
2 1376 Arvizo, Josue 10 Cheetah International, West Covina, CA
3 2367 Singleton, Brandon 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
4 2128 McClain, Darius 12 Mhs Wildcats, Altadena, CA
5 1752 Aslor, Caleb 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
6 1327 Meike, Cord 10 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
Heat 9 of 20 Prelims
1 2453 Obrocto, Doug 9 Rock Springs High School, Rock Springs,
2 1990 Zook, Sam 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
3 2369 Tchnawou, Kossi 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
4 1262 Aipperspach, Tichun 12 Campbell County High School, Gillette, W
5 2235 Heffner, Brady 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
6 1103 Hughes, Devin 9 Big Piney, Big Piney, WY
Heat 10 of 20 Prelims
1 2717 Boren, Kade 11 Uintah Utes, Vernal, UT
2 2705 Livermont, Ethan 12 Trojan Track Club, Rigby, ID
3 1765 Peterson, Jake 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
4 2841 Knapp, Braxton 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5 1987 Romsa, Seth 11 Kelly Walsh High School, Casper, WY
6 2539 Baker, Zach 10 Skyhawk Track Club, Salem, UT

Heat 11 of 20 Prelims...(Event 5 Men 200 Meter Dash ‑)
1 2309 Atkinson, Kolton 11 Park City Track Club, Park City, UT
2 2251 Nafus, Kendrick 12 Nafus, Kendrick, Bountiful, UT
3 1066 Cook, Trevor 10 Angel Flight Track Club, Aurora, CO
4 2157 Meier, Coleman 12 Mount Olympus, Holladay, UT
5 1988 Szymczak, Blake 11 Kelly Walsh High School, Casper, WY
6 2828 Drinkall, Michael 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat 12 of 20 Prelims
1 2245 Oetinger, Jake 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
2 2516 Jones, Corry 11 Sky View Boys, Smithfield, UT
3 1304 Illio, Chris Cardinal Track Club
4 1809 Gelles, Nate 11 Gelles, Nate, Pingree, ID
5 2577 Allred, Tyler 12 Star Valley, Afton, WY
6 2771 McNulty, Dan 11 Warrior Express, Centennial, CO
Heat 13 of 20 Prelims
1 2249 Staats, Nolan 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
2 2426 Vincent, Liam 11 Riverton High School Wyoming, Riverton,
3 1328 Ravert, Garrett 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
4 1479 Santiago, Alex 12 Core Speed, Gardena, CA
5 2011 Adams, Joe 12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
6 1431 Dickson, David 12 Cody Track, Cody, WY
Heat 14 of 20 Prelims
1 1733 Brake, Justin 11 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
2 1127 Hicks, Hakeem 10 Blazin Bruins, Long Beach, CA
3 2794 Cunningham, Wyatt 12 West Coast Penguins, North Bend, OR
4 1735 Forcatto, Nico 11 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
5 2097 Flake, Jared 11 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
6 1649 Dudley, Peter 9 East, Holladay, UT
Heat 15 of 20 Prelims
1 2313 Stephens, Mason 10 Park City Track Club, Park City, UT
2 1569 Goldsberry, Jordan 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
3 1137 Smith‑Mosbey, Tristan 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
4 1652 Hopkins, Avery 11 East, Holladay, UT
5 2765 Daldegan, Bryan 12 Warrior Express, Centennial, CO
6 1916 Neal, Eli 9 Idaho Dash Track Club, Boise, ID
Heat 16 of 20 Prelims
1 1913 Crook, Robert 9 Idaho Dash Track Club, Boise, ID
2 2901 Clow, Justis 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3 1231 Mewborn, Daniel 12 Bsharp Academy, Fairfield, CA
4 2511 Skrine, Jaysean 12 Skrine, Jaysean, Colorado Springs, CO
5 2701 Gonzalez, Abe 11 Trojan Track Club, Rigby, ID
6 2621 Hart, Jake 10 Thermopolis High School, Theremopolis, W
Heat 17 of 20 Prelims
1 2094 Carpenter, Miachel 11 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
2 2311 Krieger, Jake 12 Park City Track Club, Park City, UT
3 1126 Harrison, Andrew 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
4 2820 Benson, Nate 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5 2928 Shankel, Eythan 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
6 1200 Hall, Jordan 11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT

Heat 18 of 20 Prelims...(Event 5 Men 200 Meter Dash ‑)
1 2152 Agiri, Ade 12 Mount Olympus, Holladay, UT
2 1266 Hughes, Josh 10 Campbell County High School, Gillette, W
3 2922 Ready, Kade 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4 2502 Estrada Lopez, Jose 10 Simplot Mexico Morelia Plant, Morelia, M
5 1945 Coburn, Ryan 10 Isc International Empire Athle, San Jose
6 1433 Housel, Jordan 11 Cody Track, Cody, WY
Heat 19 of 20 Prelims
1 2193 Sharbono, Josh 11 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
2 2374 Voss, Quincy 10 Pure Speed TC, Aurora, CO
3 2266 Niederhaus, Ross 11 Niederhaus, Ross, Pasadena, CA
4 1449 Stephens, Patrick 11 Colorado Sun TC, Lakewood, CO
5 1560 Chronister, Colton 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 1684 Prete, Logan 11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
Heat 20 of 20 Prelims
1 2184 Gomez, Victor 11 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
2 2366 Sherrell, Julian 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
3 1450 Van Horn, Nick 11 Colorado Sun TC, Lakewood, CO
4 2257 Brown, Aaron 11 New Image Training Group, Ladera Heights
5 1274 Williams, Billy 12 Campbell County High School, Gillette, W
6 2607 Francis, Jacob 12 Team Provo, Provo, UT
Event 7 Men 400 Meter Dash ‑
Lane Comp# Name Year School
Heat 1 of 23 Prelims
1 1981 Jacobs, Keiffer 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
2 1470 Della Catena, Ilario 10 Core Speed, Gardena, CA
3 1864 Gurchiek, Tyler 9 Gurchiek, Tyler, billings, MT
4 2232 Casey, Jadin 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
5 2356 Farnsworth, Jalen 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
Heat 2 of 23 Prelims
1 2357 Howard, Justin 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
2 2702 Hansen, Cameron 11 Trojan Track Club, Rigby, ID
3 1664 Carter, James 12 Elko Track Club, Elko, NV
4 1480 Turner, Akinyele 11 Core Speed, Gardena, CA
5 1429 Blethen, Trent 10 Cody Track, Cody, WY
Heat 3 of 23 Prelims
1 2352 Arnold, Dominique 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
2 2130 Raines, Seth 11 Mhs Wildcats, Altadena, CA
3 1437 Rentz, Kaleb 9 Cody Track, Cody, WY
4 1614 DeNiro, D'Angelo 12 DeNiro, D'Angelo, Littleton, CO
5 1379 Richards, Rashad 11 Cheetah International, West Covina, CA
Heat 4 of 23 Prelims
1 2424 Rupe, Tyler 12 Riverton High School Wyoming, Riverton,
2 1134 Morales, Adrian 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
3 1474 Hall, Ronny 12 Core Speed, Gardena, CA
4 1702 Christensen, Aiden 9 Fluid Motion, Alta Loma, CA
5 1072 Bailey, Nathan 12 Bailey, Nathan, South Jordan, UT
6 1186 May, Colter 12 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT

Heat 5 of 23 Prelims...(Event 7 Men 400 Meter Dash ‑)
1 2458 Saltrik, Cory 12 Rock Springs High School, Rock Springs,
2 1330 Schwieger, Ryan 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
3 2367 Singleton, Brandon 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
4 1124 Ferra, Jason 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5 2512 Clark, Zayden 12 Sky View Boys, Smithfield, UT
6 1960 Bosh, Andrew 11 Juab High School, Nephi, UT
Heat 6 of 23 Prelims
1 1558 Chilcote, Riley 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2 2407 Abercrombie, Alec 12 Riverton (Utah), Riverton, UT
3 2429 Robb, Jack 12 Robb, Jack, Columbine Valley, CO
4 1125 Hall, Chris 9 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5 2704 Jorgensen, Andy 12 Trojan Track Club, Rigby, ID
6 1199 Evans, Oliver 9 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
Heat 7 of 23 Prelims
1 2543 Minson, Devin 11 Skyhawk Track Club, Salem, UT
2 1170 Hunter, Arnell 12 Box State Fitness Speed Team, Aurora, CO
3 1318 Counts, Robert 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
4 1135 Moss, Aaron 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5 2363 LaFrombois, Leighton 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
6 2540 Christensen, Rylan 11 Skyhawk Track Club, Salem, UT
Heat 8 of 23 Prelims
1 2365 Michel, Tabyan 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
2 1169 Harris, Kent 10 Box State Fitness Speed Team, Aurora, CO
3 2268 Vassell, Dueth 12 NiteMoves TC, Denver, CO
4 1131 Le, Jimmy 11 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5 2564 Nolan, William 9 South High School, Cheyenne, WY
6 2825 Degraw, Jacob 10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat 9 of 23 Prelims
1 1273 Wagner, Dalton 12 Campbell County High School, Gillette, W
2 1767 Spraberry, Andrew 11 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
3 1123 Briggs, Kemonie 12 Blazin Bruins, Long Beach, CA
4 2233 Dolese, Colin 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
5 2593 Stucki, Brendan 11 Stucki, Brendan, Tucson, AZ
6 2835 Isaac, Zach 10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat 10 of 23 Prelims
1 2027 LaRance, Dawson 9 LaRance, Dawson, Billings, MT
2 1737 Pehkonen, Sawyer 12 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
3 2409 Bluth, Michael 12 Riverton (Utah), Riverton, UT
4 1133 Mitchall, MaSai 11 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5 1468 Atkinson, Rodrick 11 Core Speed, Gardena, CA
6 1326 McBee, Troy 9 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
Heat 11 of 23 Prelims
1 2376 Ward, David 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
2 1160 Sheridan, Kaden 11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
3 2414 Lambourne, Clay 12 Riverton (Utah), Riverton, UT
4 2189 Olson, Nick 12 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
5 2899 Calhoun, Garrett 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
6 1795 Gabiola, Zack 9 Gate City Track Club, Pocatello, ID

Heat 12 of 23 Prelims...(Event 7 Men 400 Meter Dash ‑)
1 2545 Muni, Joseph 11 Skyhawk Track Club, Salem, UT
2 2196 Vomacka, Ryan 10 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
3 2473 Brown, Gabe 12 Sand Creek TC, Colorado Springs, CO
4 2721 Strong, Talon 11 Uintah Utes, Vernal, UT
5 2520 Naegle, Bronson 12 Sky View Boys, Smithfield, UT
6 1325 Kinder, Mark 10 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
Heat 13 of 23 Prelims
1 1731 Allen, Jordan 11 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
2 1082 Zeratsion, Huray 12 Beast Athletic Perfomance, Tracy, CA
3 2248 Reneau, Sterling 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
4 2609 Heiner, Chase 11 Team Provo, Provo, UT
5 2043 Westgate, Jesse 11 Leduc Track, Leduc, AB
6 2934 Zadar, Nicholas 9 YMCA Team Idaho, Boise, ID
Heat 14 of 23 Prelims
1 2331 Riggs, Gabe 12 Portneuf Valley, chubbuck, ID
2 1439 Rivera, Noah 11 Cody Track, Cody, WY
3 2827 Dopp, Cam 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
4 2592 Tisdale, Anthony 12 Stockton Starz, Stockton, CA
5 2566 Wilkinson, Zach 12 South High School, Cheyenne, WY
6 1320 Cummings, Joshua 9 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
Heat 15 of 23 Prelims
1 2100 Osborne, Josh 11 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
2 1171 Lee, Ryan 12 Box State Fitness Speed Team, Aurora, CO
3 2398 McClanahan, Kevin 12 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
4 1149 Elwell, James 12 Bonneville Track Club, Ogden, UT
5 2361 Kaiser, Isaiah 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
6 2465 Ross, Matt 11 Ross, Matt, Idaho Falls, ID
Heat 16 of 23 Prelims
1 1930 Giesbrecht, Doug 12 Indian Track Club, Pocatello, ID
2 1307 Mendez, Ceasar 9 Cardinal Track Club, San Jose, CA
3 1581 Leavitt, Trevor 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
4 1718 Bernstine, Jerrick 12 Flying Jaguars, Hercules, CA
5 2241 Maes, Chance 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
6 2415 Mehlestein, Alex 9 Riverton (Utah), Riverton, UT
Heat 17 of 23 Prelims
1 2408 Blad, Jaky 12 Riverton (Utah), Riverton, UT
2 1316 Brost, Trevor 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
3 2904 Ericson, Reed 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4 2256 Balderrama, David 12 New Image Training Group, Ladera Heights
5 1263 Erisman, Dustin 12 Campbell County High School, Gillette, W
6 2324 Crockett, Tate 10 Portneuf Valley, chubbuck, ID
Heat 18 of 23 Prelims
1 2231 Burckhard, Zachary 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
2 1973 Carlson, Clay 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
3 2483 Cowan, Jason 12 Seatown Express of Seattle, Renton, WA
4 2263 Marshall, Isaiah 12 New Image Training Group, Ladera Heights
5 1694 Miller, Brock 9 Fkelite, Denver, CO
6 2160 Siu, Sunny 10 Mount Olympus, Holladay, UT

Heat 19 of 23 Prelims...(Event 7 Men 400 Meter Dash ‑)
1 1086 Bice, Justin 11 Bice, Justin, LaVerkin, UT
2 1553 Alfaro, Gabe 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
3 2262 Jewett, Isaiah 11 New Image Training Group, Ladera Heights
4 1861 Grosserode, Mitch 10 Grosserode, Mitch, Lincoln, NE
5 1338 Awakoaiye, Bakare 12 Catc, Oakland, CA
6 1504 Dunford, Beau 12 CR Elite, Twin Falls, ID
Heat 20 of 23 Prelims
1 2285 Jarman, Devon 10 Northridge Track Club, South Weber, UT
2 2410 Christensen, Mckay 11 Riverton (Utah), Riverton, UT
3 1473 Goudeau, Stefon 10 Core Speed, Gardena, CA
4 2261 Hudson, Nicholas 12 New Image Training Group, Ladera Heights
5 2154 Bailey, Ahmad 11 Mount Olympus, Holladay, UT
6 1615 Diamond, Cole 12 Diamond, Cole, Mapleton, UT
Heat 21 of 23 Prelims
1 1395 Mores, Nick 12 Chey Central, Cheyenne, WY
2 2924 Ross, Nick 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3 2751 Visser, Barry 12 Visser, Barry, Denver, CO
4 1342 Ziegler, Bakari 12 Catc, Oakland, CA
5 1153 Medel, Ivan 11 Bonneville Track Club, Ogden, UT
6 2286 Smith, Renee 10 Northridge Track Club, South Weber, UT
Heat 22 of 23 Prelims
1 2663 Burrell, Loren 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
2 1478 Pollard, Chris 10 Core Speed, Gardena, CA
3 1720 Prowes, Antwuin 12 Flying Jaguars, Hercules, CA
4 2505 Silva Galvez, Rodrigo 11 Simplot Mexico Morelia Plant, Morelia, M
5 2522 Roberts, Sam 12 Sky View Boys, Smithfield, UT
6 2839 Keller, Grant 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
Heat 23 of 23 Prelims
1 2869 Flock, Kyler 12 Worland H.S., Worland, WY
2 1935 Staples, Jeremiah 11 Indian Track Club, Pocatello, ID
3 2457 Salcido, Carlos 11 Rock Springs High School, Rock Springs,
4 2264 Scott, Brenden 11 New Image Training Group, Ladera Heights
5 1831 Schwiegart, Josh 12 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
6 1655 Tran, Vuong 12 East, Holladay, UT
Event 9 Men 800 Meter Run ‑
Lane Comp# Name Year School
Heat 1 of 10 Prelims
1 2931 Wallin, Jordan 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
2 2096 Faux, Isaac 12 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
3 2105 Marsing, Garrett 12 Marsing, Garrett, Price, UT
4 2919 O'Brien, Philip 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5 1983 Kepler, Calum 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
6 1995 Knight, Thomas 12 Knight, Thomas, Driggs, ID
7 2016 Freeman, John 11 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
8 1402 Fredrick, Nate 12 Cheyenne East Indoor Track Clu, Cheyenne
9 2517 Lyons, Alex 11 Sky View Boys, Smithfield, UT
10 2898 Amissa, Jonathan 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
11 2039 Bridges, Makarthy 10 Leduc Track, Leduc, AB

Heat 2 of 10 Prelims...(Event 9 Men 800 Meter Run ‑)
1 2314 Penner, Isaac 12 Penner, Isaac, Beaumont, AB
2 2069 Kamstra, Austin 12 MAC Track, Edmonton, AB
3 1846 Hartford, Josh 12 Green River Wolves Track, Green River, W
4 2246 Rather, James 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
5 1366 Chalupiak, Scott 9 Chalupiak, Scott, Airdrie, AB
6 1763 Nostrand, Parker 11 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
7 2203 Merrill, Mason 11 Mountain View High School, Orem, UT
8 2070 Thompson, Curtis 10 MAC Track, Edmonton, AB
9 2509 Schweinsberg, Luke 11 Sixty‑Niners, Idaho Falls, ID
10 2727 Drever, Calum 11 University of Calgary Athletic, Calgary,
11 2482 Scofield, Winston 12 Scofield, Winston, Jackson, WY
Heat 3 of 10 Prelims
1 2908 Giese, Joe 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
2 2906 Garz, Daniel 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3 2076 Fisher, Jory 12 Manhattan Track Club, Manhattan, MT
4 1944 Baynard, Daryon 11 Isc International Empire Athle, San Jose
5 2513 Compton, Tyson 12 Sky View Boys, Smithfield, UT
6 1721 Seale, Kai 12 Flying Jaguars, Hercules, CA
7 2190 Salgado, Jose 12 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
8 2161 Spence, Max 9 Mount Olympus, Holladay, UT
9 2332 Riggs, Jake 12 Portneuf Valley, chubbuck, ID
10 1049 Chase, Jacob 11 American Fork, American Fork, UT
11 1986 Robinson, Nick 9 Kelly Walsh High School, Casper, WY
Heat 4 of 10 Prelims
1 1067 Petrie, Zachary 12 Angel Flight Track Club, Aurora, CO
2 2031 Lavery, Braydon 12 Lavery, Braydon, Draper, UT
3 1582 MacKay, Logan 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
4 2921 Plant, Garrett 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5 2744 Coutts, Justin 12 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
6 2040 Hansen, Jorden 12 Leduc Track, Leduc, AB
7 1714 Lee, Gabriel 10 Flying Aj's Track, Tacoma, WA
8 2661 Andreasen, Ryan 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
9 2510 Schweinsberg, Sam 12 Sixty‑Niners, Idaho Falls, ID
10 1394 Miller, Elliott 10 Chey Central, Cheyenne, WY
11 2746 Mitchell, Ethan 12 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
Heat 5 of 10 Prelims
1 2204 Sorensen, Samuel 12 Mountain View High School, Orem, UT
2 2503 Ledezma Fuentes, Daniel 11 Simplot Mexico Morelia Plant, Morelia, M
3 2832 Gibbs, Kyle 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
4 1130 Laris, Copeland 11 Blazin Bruins, Long Beach, CA
5 1952 Johnson, Thomas 12 Johnson, Thomas, Logan, UT
6 1800 Kilgore, D'Artagnan 11 Gate City Track Club, Pocatello, ID
7 2615 Cody, Jacob 11 Team Pueblo, Pueblo, CO
8 1166 Lott, Hayden 12 Bountiful Track Club, Bountiful, UT
9 2745 Crawley, Adam 12 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
10 2079 Schachman, David 11 Manhattan Track Club, Manhattan, MT
11 1602 Thompson, Kent 12 Davis Track Club, Kaysville, UT

Heat 6 of 10 Prelims...(Event 9 Men 800 Meter Run ‑)
1 2195 Strohecker, Bryce 12 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
2 2708 Ritchie, Jace 10 Trojan Track Club, Rigby, ID
3 1202 Linabary, James 11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
4 1427 Abraham, Matt 12 Cody Track, Cody, WY
5 1494 Poffenberger, Ty 12 Cottonwood High School, Murray, UT
6 1579 Lang, Jason 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
7 1734 Esch, Sean 11 Fort Collins Track Club, Windsor, CO
8 1165 Anderson, Taylor 12 Bountiful Track Club, Bountiful, UT
9 2288 Nufer, Tommy 11 Nufer, Tommy, South Jordan, UT
10 1028 Liddle, Mike 12 Alpha wolves, Orem, UT
11 1666 Paul, Matt 12 Elko Track Club, Elko, NV
Heat 7 of 10 Prelims
1 1905 Hughes, Chad 11 Hughes, Chad, Kimberly, ID
2 1389 Bird, Edward 10 Chey Central, Cheyenne, WY
3 1392 Forkner, Jacob 10 Chey Central, Cheyenne, WY
4 1404 Strong, Jacob 12 Cheyenne East Indoor Track Clu, Cheyenne
5 1567 Gipson, Caleb 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 1665 Gallagher, Michael 10 Elko Track Club, Elko, NV
7 2456 Rembacz, Elijah 12 Rock Springs High School, Rock Springs,
8 2023 Morgan, Nathan 12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
9 1265 Greener, Tyler 12 Campbell County High School, Gillette, W
10 2400 Sherman, Skylar 11 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
11 2392 Crawford, Colin 11 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
Heat 8 of 10 Prelims
1 1597 Robinson, Josh 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2 1610 White, Alex 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
3 2284 Evans, Jacob 10 Northridge Track Club, South Weber, UT
4 1976 Dierenfeldt, Luke 10 Kelly Walsh High School, Casper, WY
5 2665 Cook, Brady 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
6 2143 Moroneso, Kameron 11 Moroneso, Kameron, Jackson, WY
7 2068 Boyle, Aaron 9 MAC Track, Edmonton, AB
8 1894 Loonsfoot, Kobe 11 Hellgate, Missoula, MT
9 1407 Clarke, Ethan 10 Clarke, Ethan, Idaho Falls, ID
10 1167 Richards, Jacob 11 Bountiful Track Club, Bountiful, UT
11 2729 Strang, Graham 10 University of Calgary Athletic, Calgary,
12 2205 Stone, Alex 11 Mountain View High School, Orem, UT
Heat 9 of 10 Prelims
1 2837 Johnson, Jeff 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
2 2847 Roberts, Matt 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
3 2393 Crawford, Kyle 10 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
4 2548 Tribett, Aidan 11 Skyhawk Track Club, Salem, UT
5 1584 Moncur, Tom 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 2041 Raitz, Stephen 12 Leduc Track, Leduc, AB
7 2735 Wyatt, James 10 Valley High School, Gilcrest, CO
8 2733 Contreras, Jose 10 Valley High School, Gilcrest, CO
9 2042 Setter, Dustin 10 Leduc Track, Leduc, AB
10 1557 Butterfield, Nate 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
11 1693 Amador, Jacob 9 Fkelite, Denver, CO
12 2871 Winder, Trent 12 Worland H.S., Worland, WY

Heat 10 of 10 Prelims...(Event 9 Men 800 Meter Run ‑)
1 2821 Christiansen, Brett 9 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
2 2833 Harden, Chris 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
3 1492 Fagre, David 9 Cottonwood High School, Murray, UT
4 2117 Mendoza, Joseph 10 Mendoza, Joseph, Salt Lake City, UT
5 1106 Peterson, Chett 10 Big Piney, Big Piney, WY
6 1931 Mika, Bartosz 11 Indian Track Club, Pocatello, ID
7 1159 Proulx, Josh 12 Bonneville Track Club, Ogden, UT
8 1283 Dial, Jackson 9 Canyon Track Club, Nampa, ID
9 2846 Platt, Brad 10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
10 1493 Olsen, Hunter 11 Cottonwood High School, Murray, UT
11 1832 Winters, Grady 10 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
12 1455 Bortz, Tyler 11 Colstrip Athletic Club, Colstrip, MT
Event 11 Men 1600 Meter Run ‑
Lane Comp# Name Year School
Heat 1 of 17 Prelims
1 2303 Ort, Jay 11 Ort, Jay, Carman, MB
2 2394 Day, Dylan 11 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
3 1673 Eschler, Nephi 11 Eschler, Nephi, Hurricane, UT
4 1598 Smith, Stokton 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
5 1442 Collins, Josh 11 Collins, Josh, Midway, UT
6 1288 Page, Paul 11 Canyon Track Club, Nampa, ID
7 1305 Magana, Juan Pablo 11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
8 2162 Stringham, Nate 12 Mount Olympus, Holladay, UT
9 1186 May, Colter 12 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
10 2297 Barton, Garrett 9 Ogden Track Club, Ogden, UT
11 1600 Stuart, Ethan 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
12 2750 Slater, Zac 11 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
13 2849 Rummens, Kyle 9 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
14 2299 Feeny, Travis 9 Ogden Track Club, Ogden, UT
15 1606 Twitchell, Solomon 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
16 1554 Aposhian, Adam 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat 2 of 17 Prelims
1 2115 Meirow, Liam 12 Meirow, Liam, Dillon, CO
2 2301 Sheets, Justin 12 Ogden Track Club, Ogden, UT
3 2728 Smeeton, Ryan 10 University of Calgary Athletic, Calgary,
4 1811 Gibby, Trevor 12 Gibby, Trevor, Saratoga Springs, UT
5 1046 Bell, Tyler 12 American Fork, American Fork, UT
6 1227 Scarlett, Matt 11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
7 1302 Hernandez, Jose 12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
8 1965 White, Kyler 11 Juab High School, Nephi, UT
9 2544 Muhlestein, Tate 12 Skyhawk Track Club, Salem, UT
10 1029 Mace, McKay 12 Alpha wolves, Orem, UT
11 1670 Simpkins, Kyler 11 Elko Track Club, Elko, NV
12 2507 Eddy, Will 11 Sixty‑Niners, Idaho Falls, ID
13 2741 Vance, Nathan 12 Vance, Nathan, Idaho falls, ID
14 2785 Hohman, Stetson 12 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
15 2767 Hood, Louis 12 Warrior Express, Centennial, CO
16 2612 Robison, Cameron 11 Team Provo, Provo, UT

Heat 3 of 17 Prelims...(Event 11 Men 1600 Meter Run ‑)
1 2451 Faure, Ricky 12 Rock Springs High School, Rock Springs,
2 1772 Gardner, Owen 12 Gardner, Owen, Springville, UT
3 2929 Slagowski, Michael 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
4 2012 Baldwin, Kevin 12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
5 2861 Wise, Seth 12 Wise, Seth, Orem, UT
6 2787 Jennings, Devon 12 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
7 1563 Ferguson, Bryce 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
8 1268 Myers, Derek 12 Campbell County High School, Gillette, W
9 2018 Henry, Chris 10 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
10 1272 Simmons, Harrison 12 Campbell County High School, Gillette, W
11 2582 Peck, Cody 11 Star Valley, Afton, WY
12 1653 Rushing, Chris 11 East, Holladay, UT
13 2709 Trusty, Trey 11 Trusty, Trey, Saratoga Springs, UT
14 1289 Wilkes, Porter 10 Canyon Track Club, Nampa, ID
15 2506 Tello Martinez, Axel 11 Simplot Mexico Morelia Plant, Morelia, M
16 1613 Williamson, Frasier 9 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat 4 of 17 Prelims
1 1229 Brower, Austin 12 Brower, Austin, Eagle Mountain, UT
2 1608 Ward, Josh 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
3 1647 Cobler, Dakota 12 East, Holladay, UT
4 2300 Parsons, Alek 10 Ogden Track Club, Ogden, UT
5 1654 Serna, John 11 East, Holladay, UT
6 2848 Rummens, Andrew 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
7 1308 Plares, Eli 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
8 1495 Reschke, Jake 12 Cottonwood High School, Murray, UT
9 2328 Olcott, Austin 11 Portneuf Valley, chubbuck, ID
10 1023 Benson, Joe 9 Alpha wolves, Orem, UT
11 2430 Robbins, Stephen 11 Robbins, Stephen, Saratoga Springs, UT
12 2578 Demler, Nic 11 Star Valley, Afton, WY
13 1053 Jensen, Jace 12 American Fork, American Fork, UT
14 1021 Allsop, Brayden 11 Alpha wolves, Orem, UT
15 1667 Rose, Tim 10 Elko Track Club, Elko, NV
16 1589 Peters, Brandon 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat 5 of 17 Prelims
1 1612 Williams, Sklyar 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2 2927 Sewell, Matt 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID
3 1198 Eastwood, Jonathan 11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
4 2826 Dillon, Taylor 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5 1187 May, Hunter 12 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
6 1556 Blanchard, Colter 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
7 1645 Bielaczyc, Garek 10 East, Holladay, UT
8 2346 Harrison, Kendon 12 Preston Track Club, Preston, ID
9 1057 Tracy, Nathan 11 American Fork, American Fork, UT
10 1025 Dayley, Bobby 12 Alpha wolves, Orem, UT
11 2468 Sallee, Daniel 12 Sallee, Daniel, Spring Creek, NV
12 1992 Kittle, Chance 11 Kittle, Chance, Bigfork, MT
13 2296 Anderson, Dylan 11 Ogden Track Club, Ogden, UT
14 1267 Mehrer, Justin 11 Campbell County High School, Gillette, W
15 2791 Wayman, Brantson 10 Wayman, Brantson, Saratoga Springs, UT
16 1314 Allen, Jesse 11 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY

Heat 6 of 17 Prelims...(Event 11 Men 1600 Meter Run ‑)
1 1203 Brewer, Andrew 12 Brewer, Andrew, South Jordan, UT
2 2450 DePoyster, Joe 10 Rock Springs High School, Rock Springs,
3 1344 Celestino, Jerry 12 Celestino, Jerry, Caldwell, ID
4 1762 Messerli, David 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
5 1085 Berg, Samuel 11 Berg, Samuel, Longmont, CO
6 1401 Downey, Michael 11 Cheyenne East Indoor Track Clu, Cheyenne
7 1155 Penman, Andrew 12 Bonneville Track Club, Ogden, UT
8 2905 Fisher, Gabriel 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
9 2478 Saunders, Jason 12 Saunders, Jason, South Jordan, UT
10 1184 Holmes, Jason 12 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
11 2508 Marowe, Tyler 11 Sixty‑Niners, Idaho Falls, ID
12 2140 Morley, Logan 10 Morley, bigfork, MT
13 2201 Asay, Nathan 10 Mountain View High School, Orem, UT
14 2131 Mines, Corey Mines, Corey
15 1161 White, Bailey 9 Bonneville Track Club, Ogden, UT
16 2455 Ramsey, Krey 11 Rock Springs High School, Rock Springs,
Heat 7 of 17 Prelims
1 1891 Barrett, Sam 10 Hellgate, Missoula, MT
2 2739 Van Orden, Joseph 10 Van Orden, blackfoot, ID
3 2334 Tokle, John 11 Portneuf Valley, chubbuck, ID
4 2463 Rollins, Jeffrey 12 Rollins, Jeffrey, Eagle Mountain, UT
5 2688 Malone, Jacob 10 Top of Utah Track Club, Logan, UT
6 2764 Brevig, Mason 10 Warrior Express, Centennial, CO
7 2772 Petersen, Nicholas 12 Warrior Express, Centennial, CO
8 2228 Bearmedicine, Marcus 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
9 2360 Jones, Kyle 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
10 1152 Matlack, Dylan 10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
11 1604 Todd, Camren 9 Davis Track Club, Kaysville, UT
12 2748 Palmer, Spencer 11 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
13 1588 Perry, Mitch 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
14 2854 Tucker, Teron 10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
15 2454 Portillo, Preston 9 Rock Springs High School, Rock Springs,
16 1605 Tumblin, Daniel 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
Heat 8 of 17 Prelims
1 1759 Krafsur, Joe 10 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
2 1051 Hoopes, Connor 11 American Fork, American Fork, UT
3 1685 Richards, Jace 10 Evanston Red Devils, Evanston, WY
4 2836 Johnson, Davis 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5 1594 Rayl, Jackson 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 1611 Wilde, Zach 11 Davis Track Club, Kaysville, UT
7 1022 Benson, Cameron 10 Alpha wolves, Orem, UT
8 2354 Barnhill, Duncan 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
9 2359 Jones, Cody 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
10 2786 Hull, Talon 9 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
11 1428 Andreason, Zander 12 Cody Track, Cody, WY
12 1056 Simmons, Joseph 10 American Fork, American Fork, UT
13 1488 Medina, Marco 11 Corner Canyon, Draper, UT
14 2747 Nelson, Tanner 10 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
15 1845 Glasscock, Steven 12 Green River Wolves Track, Green River, W
16 2273 Saayman, Jacques 10 Northeast Alberta Track & Fiel, St Paul,

Heat 9 of 17 Prelims...(Event 11 Men 1600 Meter Run ‑)
1 2749 Penrod, John 12 Viking Track Club, Pleasant Grove, UT
2 1854 Greener, Joseph 12 Greener, Joseph, Burley, ID
3 2769 Maddalone, Nick 10 Warrior Express, Centennial, CO
4 2834 Hughes, Chris 10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5 2202 McIntire, Konnor 11 Mountain View High School, Orem, UT
6 2159 Odell, Thomas 10 Mount Olympus, Holladay, UT
7 1156 Perry, Denver 9 Bonneville Track Club, Ogden, UT
8 1148 Coy, Tyler 9 Bonneville Track Club, Ogden, UT
9 2182 Franklin, Peter 10 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
10 1065 Bohling, Branden 10 Angel Flight Track Club, Aurora, CO
11 2722 Unck, Michael 12 Uintah Utes, Vernal, UT
12 2236 Hollist, Tristen 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
13 1575 Hovley, Jake 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
14 1157 Perry, Jansen 9 Bonneville Track Club, Ogden, UT
15 1644 Bates, Jakob 9 East, Holladay, UT
16 1151 Hansen, Matt 10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
Heat 10 of 17 Prelims
1 1580 Larson, Dallin 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
2 1592 Porter, Britton 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
3 2853 Sutherland, Alex 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
4 1412 Hernandez, Luis 11 Club Diggers, Sugar City, ID
5 2563 Miller, Andrew 12 South High School, Cheyenne, WY
6 2349 Wilson, Jonah 10 Preston Track Club, Preston, ID
7 2345 Fuller, Christian 11 Preston Track Club, Preston, ID
8 2698 Clarke, Sam 10 Trojan Track Club, Rigby, ID
9 1073 Baker, Dontae 11 Baker, Dontae, Helena, MT
10 2687 Baird, Carlton 11 Top of Utah Track Club, Logan, UT
11 2153 Alder, Jacob 12 Mount Olympus, Holladay, UT
12 1577 Johnson, Kelton 9 Davis Track Club, Kaysville, UT
13 1585 Oldham, JR 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
14 2515 Grimaud, Stockton 11 Sky View Boys, Smithfield, UT
15 2740 Vance, Josh 11 Vance, Josh, Idaho Falls, ID
16 2860 Winter, Kaden 11 Winter, Kaden, Farr West, UT
Heat 11 of 17 Prelims
1 1961 Christensen, McKay 11 Juab High School, Nephi, UT
2 2272 Foote, Brenden 9 Northeast Alberta Track & Fiel, St Paul,
3 2112 McLennan, Scott 11 McLennan, Scott, Jackson, WY
4 1851 Shafe, Josh 12 Green River Wolves Track, Green River, W
5 2784 Hall, Kyler 10 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
6 2428 Zoller, Ben 10 Riverton High School Wyoming, Riverton,
7 2706 Perry, Jonathan 10 Trojan Track Club, Rigby, ID
8 1559 Christiansen, Josh 9 Davis Track Club, Kaysville, UT
9 1228 Sweeney, Micah 10 Bronc Track Club, Sheridan, WY
10 2514 Field, Ethan 10 Sky View Boys, Smithfield, UT
11 2840 Kleinman, Connor 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
12 2052 Lund, Chantz 11 Lund, Chantz, Kimberly, ID
13 2401 Ricks, Porter 11 Ricks, Porter, Monteview, ID
14 1204 Brinkerhoff, Blake 11 Brinkerhoff, Blake, Layton, UT
15 1147 Christiansen, Jared 10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
16 1686 Robinson, Draper 11 Evanston Red Devils, Evanston, WY

Heat 12 of 17 Prelims...(Event 11 Men 1600 Meter Run ‑)
1 1574 Horrocks, Tanner 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
2 1182 Bennett, Theo 12 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
3 2581 Hirschi, Coulton 12 Star Valley, Afton, WY
4 2842 Midgley, Caden 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5 1101 Bell, Jeff 11 Big Piney, Big Piney, WY
6 2724 Walk, Mason 10 Uintah Utes, Vernal, UT
7 1609 Welling, Jake 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
8 2902 Davis, Ethan 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
9 1687 Sorenson, Nathanial Evanston Red Devils
10 2156 Johnston, Paul 12 Mount Olympus, Holladay, UT
11 2677 Reed, Jeff 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
12 2333 Stites, Ian 11 Portneuf Valley, chubbuck, ID
13 1154 Mott, Josh 10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
14 1675 Evans, Josh 11 Evans, Josh, Payson, UT
15 1284 Escobedo, Christian 10 Canyon Track Club, Nampa, ID
16 2416 Rausch, Courtland 11 Riverton (Utah), Riverton, UT
Heat 13 of 17 Prelims
1 1848 McGuire, Shawn 10 Green River Wolves Track, Green River, W
2 1411 Hernandez, Carlos 11 Club Diggers, Sugar City, ID
3 1413 Sercy, Daniel 11 Club Diggers, Sugar City, ID
4 1400 Allsop, Brandon 11 Cheyenne East Indoor Track Clu, Cheyenne
5 1681 Bindl, Holden 11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
6 2448 Butterfield, Call 10 Rock Springs High School, Rock Springs,
7 1797 Johnson, Grant 9 Gate City Track Club, Pocatello, ID
8 1158 Peterson, Dallin 10 Bonneville Track Club, Ogden, UT
9 2044 Hinckley, Austin 9 Lehi High, Lehi, UT
10 1150 Hall, Jacob 9 Bonneville Track Club, Ogden, UT
11 2670 Griffin, Zachary 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
12 1454 Bertin, Kian 12 Colstrip Athletic Club, Colstrip, MT
13 1181 `van Houten, Walker 11 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
14 1596 Rindlisbacher, Spencer 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
15 2850 Spackman, Cody 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
16 2723 Valentine, Austin 10 Uintah Utes, Vernal, UT
Heat 14 of 17 Prelims
1 2689 Olson, Brandon 10 Top of Utah Track Club, Logan, UT
2 1963 Newey, Jacob 11 Juab High School, Nephi, UT
3 2355 Bullock, Brandon 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
4 2547 Stone, Wesley 10 Skyhawk Track Club, Salem, UT
5 2678 Robb, Tanner 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
6 2718 Grindle, Nathan 10 Uintah Utes, Vernal, UT
7 2720 Searle, Kenny 9 Uintah Utes, Vernal, UT
8 1570 Haviland, Logan 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
9 2362 Krasauskas, Justin 10 Pure Speed TC, Aurora, CO
10 2371 Thomas, Nate 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
11 2788 Lee, Jacob 10 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
12 1286 Groner, Vincent 9 Canyon Track Club, Nampa, ID
13 2364 Mead, Austin 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
14 1578 Kitchen, Dallin 9 Davis Track Club, Kaysville, UT
15 1032 Terry, Riker 11 Alpha wolves, Orem, UT
16 1680 Asmus, James 11 Evanston Red Devils, Evanston, WY

Heat 15 of 17 Prelims...(Event 11 Men 1600 Meter Run ‑)
1 1803 Northrup, Tyler 9 Gate City Track Club, Pocatello, ID
2 1033 Wilks, Tate 11 Alpha wolves, Orem, UT
3 1683 Olson, Brady 10 Evanston Red Devils, Evanston, WY
4 2830 Evans, Jon 10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
5 1026 Dayley, Caleb 10 Alpha wolves, Orem, UT
6 1486 Hansen, Garrett 10 Corner Canyon, Draper, UT
7 2045 Hinckley, Michael 9 Lehi High, Lehi, UT
8 1441 Waltari, Jeron 9 Cody Track, Cody, WY
9 2229 Beatty, Marshall 9 Mountain West Youth Track Club, Missoula
10 1188 Oelkers, Logan 11 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
11 1682 Huack, Hyrum 11 Evanston Red Devils, Evanston, WY
12 1590 Peters, Josh 9 Davis Track Club, Kaysville, UT
13 2852 Stone, Joseph 10 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
14 2375 Wallisch, Lealand 11 Pure Speed TC, Aurora, CO
15 1591 Petty, Branson 9 Davis Track Club, Kaysville, UT
16 1183 Equall, Chase 9 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
Heat 16 of 17 Prelims
1 1024 Berry, Joey 12 Alpha wolves, Orem, UT
2 2104 Robertson, Seth 12 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
3 2187 Meek, Joseph 9 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
4 2664 Burrell, Zackary 10 Titan Track Club, Syracuse, UT
5 1934 Schwope, Carson 12 Indian Track Club, Pocatello, ID
6 1674 Esplin, Garrett 11 Esplin, Garrett, Payson, UT
7 2823 Coleman, Spencer 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
8 1027 Liddle, Jacob 10 Alpha wolves, Orem, UT
9 2242 Marsh, Trevor 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
10 2546 Stone, Mitchell 11 Skyhawk Track Club, Salem, UT
11 2662 Brayden, Burrell 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
12 1805 Paulsen, McKay 10 Gate City Track Club, Pocatello, ID
13 2549 Tribett, Keon 10 Skyhawk Track Club, Salem, UT
14 2935 Young, Logan 12 Young, Logan, Soda Springs, ID
15 2845 Petersen, Sam 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
16 2155 Johnson, Alex 10 Mount Olympus, Holladay, UT
Heat 17 of 17 Prelims
1 2843 Murray, Parker 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
2 2397 Kline, Mathew 10 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
3 1414 Cobabe, Luke 9 Cobabe, Luke, Midvale, UT
4 2930 Stolp, Jarod 9 YMCA Team Idaho, Boise, ID
5 1847 Lake, Jonna 11 Green River Wolves Track, Green River, W
6 2822 Christiansen, Shawn 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
7 2542 McConahay, Taten 11 Skyhawk Track Club, Salem, UT
8 1849 McMicheal, Cheyenne 11 Green River Wolves Track, Green River, W
9 1030 Male, Justin 12 Alpha wolves, Orem, UT
10 2667 Dunstan, Lane 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
11 2177 Brouwer, Henry 9 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
12 1796 Gardner, Jye 11 Gate City Track Club, Pocatello, ID

Event 13 Men 3200 Meter Run ‑
Lane Comp# Name Year School
Heat 1 of 5 Prelims
1 1925 Armstrong, Elijah 11 Indian Track Club, Pocatello, ID
2 1287 Hamilton, Nick 11 Canyon Track Club, Nampa, ID
3 1866 Harbertson, Kaden 11 Harbertson, Kaden, Vancouver, WA
4 2267 Geberkidane, Cerake 12 NiteMoves TC, Denver, CO
5 1593 Potter, Kimball 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
6 2022 Morgan, Jacob 10 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
7 1975 Davila, Hunter 11 Kelly Walsh High School, Casper, WY
8 2298 Buckley, Mike 12 Ogden Track Club, Ogden, UT
9 2726 Daniel, Stefan 11 University of Calgary Athletic, Calgary,
10 2381 Reed, Aidan 10 Reed, Aidan, Helena, MT
11 1031 Moore, Koy 11 Alpha wolves, Orem, UT
12 2019 Henry, Jonah 12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
13 2799 Wheeler, Isaac 11 Wheeler, Isaac, Orem, UT
14 2030 LaVallie, Shay 12 LaVallie, Shay, Great Falls, MT
Heat 2 of 5 Prelims
1 2518 Mantz, Conner 11 Sky View Boys, Smithfield, UT
2 1050 Clinger, Casey 9 American Fork, American Fork, UT
3 1893 Herrick, Chris 12 Hellgate, Missoula, MT
4 2412 Earley, Brady 12 Riverton (Utah), Riverton, UT
5 1055 McMillan, Connor 12 American Fork, American Fork, UT
6 1924 Armstong, Malachi 9 Indian Track Club, Pocatello, ID
7 1054 Johns, McKay 9 American Fork, American Fork, UT
8 1281 Babbel, Jonah 11 Canyon Track Club, Nampa, ID
9 2521 Olsen, Kyler 12 Sky View Boys, Smithfield, UT
10 2541 Hasty, Gavin 11 Skyhawk Track Club, Salem, UT
11 1595 Rimann, Colton 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
12 2047 Heaps, Thomas 9 Lehi High School, Lehi, UT
13 2851 Stone, Jacob 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
14 1052 Jacklin, Zac 11 American Fork, American Fork, UT
15 1282 Deleon, Jesus 11 Canyon Track Club, Nampa, ID
Heat 3 of 5 Prelims
1 1185 Martell, Michael 12 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
2 1048 Bentley, Daniel 11 American Fork, American Fork, UT
3 1571 Hawkins, Matt 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
4 1332 Williamson, Austin 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
5 2672 Kelley, Cody 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
6 2459 Thomas, Kody 12 Rock Springs High School, Rock Springs,
7 2077 Krogstad, Tony 10 Manhattan Track Club, Manhattan, MT
8 1895 Provo, Danny 10 Hellgate, Missoula, MT
9 1897 Stark‑Ragsdale, Skyler 10 Hellgate, Missoula, MT
10 2075 Colmenero, Daniel 12 Manhattan Track Club, Manhattan, MT
11 2608 Galante, Pablo 11 Team Provo, Provo, UT
12 2915 Lee, Jimmy 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
13 2668 Fessler, Tyler 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
14 1860 Mitchell, Niels 11 Grizz Track Club, Idaho Falls, ID
15 1807 Rushing, Dallin 10 Gate City Track Club, Pocatello, ID

Heat 4 of 5 Prelims...(Event 13 Men 3200 Meter Run ‑)
1 1892 Clarke, Will 12 Hellgate, Missoula, MT
2 1859 Borschel, Alan 12 Grizz Track Club, Idaho Falls, ID
3 1485 Hanks, Albert 10 Corner Canyon, Draper, UT
4 1794 Carlson, Jon 10 Gate City Track Club, Pocatello, ID
5 2660 Andreasen, Carson 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
6 1899 Tobalske, Brendan 11 Hellgate, Missoula, MT
7 1190 Swartz, Joe 12 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
8 1487 Lawson, Andrew 10 Corner Canyon, Draper, UT
9 2411 Davis, Tyson 11 Riverton (Utah), Riverton, UT
10 1820 Garcia, Eliseo 11 Gooding Runners, Gooding, ID
11 1898 Steen, Jett 9 Hellgate, Missoula, MT
12 1896 Puckett, Jack 10 Hellgate, Missoula, MT
13 1205 Brogan, Garrett 12 Brogan, Garrett, Ovid, ID
14 2622 Rhodes, Harley 12 Thermopolis High School, Theremopolis, W
15 1853 Wright, Daniel 12 Green River Wolves Track, Green River, W
Heat 5 of 5 Prelims
1 2496 Crandall, Mark 10 Shelley Track Club, Shelley, ID
2 1218 Bruso, Taylor 11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
3 2596 Gonzales, Alexis 11 Team High Altitude, Bellevue, ID
4 1139 Bohl, Vincent 10 Bohl, Vincent, Great Falls, MT
5 1285 Faulks, Micah 10 Canyon Track Club, Nampa, ID
6 1006 Agamenoni, Edin 11 Agamenoni, Edin, Great Falls, MT
7 1235 Buck, Collin 10 Buck, Collin, Great Falls, MT
8 1668 Shea, Austin 12 Elko Track Club, Elko, NV
9 1456 Mendoza, Tyus 11 Colstrip Athletic Club, Colstrip, MT
10 1189 Smithgall, Daniel 12 Bozeman Distance Crew, Bozeman, MT
11 1757 Holsten, Johnny 11 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
12 2925 Rusher, Derick 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
13 2462 Rogers, Devon 10 Rogers, Devon, Santaquin, UT
Event 18 Men 1600 Sprint Medley ‑
Lane Relay 
Heat 1 of 10 Prelims
1 A Riverton High School Wyoming
2 A Mountain View Colorado‑Track C
3 A Cardinal Track Club
4 B Pure Speed TC
5 B Ric Rojas Running
Heat 2 of 10 Prelims
1 B Wildcat Track Club
2 B Titan Track Club
3 A Rock Springs High School
4 A Titan Track Club
5 A Juab High School
Heat 3 of 10 Prelims
1 A Northridge Track Club
2 A Warrior Express
3 A YMCA Team Idaho
4 B Blazin Bruins
5 C Davis Track Club

Heat 4 of 10 Prelims...(Event 18 Men 1600 Sprint Medley ‑)
1 A Chey Central
2 A Bonneville Track Club
3 B YMCA Team Idaho
4 A Catc
5 A Warrior Track Club
Heat 5 of 10 Prelims
1 D Davis Track Club
2 B Maple Mountain Track Club
3 A New Image Training Group
4 A Pure Speed TC
5 A Mountain West Youth Track Club
Heat 6 of 10 Prelims
1 B Mountain View Colorado‑Track C
2 B Davis Track Club
3 A Core Speed
4 A Davis Track Club
5 A Cody Track
6 A Team Provo
Heat 7 of 10 Prelims
1 E Davis Track Club
2 A Mount Olympus
3 A Blazin Bruins
4 A Trojan Track Club
5 A Skyhawk Track Club
6 B Skyhawk Track Club
Heat 8 of 10 Prelims
1 C Wildcat Track Club
2 A Bozeman Distance Crew
3 C YMCA Team Idaho
4 A Maple Mountain Track Club
5 A Star Valley
6 B Cody Track
Heat 9 of 10 Prelims
1 C Mountain View Colorado‑Track C
2 A Idaho Dash Track Club
3 A Fossil Ridge Track Club
4 A Fort Collins Track Club
5 D YMCA Team Idaho
6 E Wildcat Track Club
Heat 10 of 10 Prelims
1 F Davis Track Club
2 A Beast Athletic Perfomance
3 A Wildcat Track Club
4 A Ric Rojas Running
5 A Kelly Walsh High School
6 D Wildcat Track Club

Event 20 Men 4x200 Meter Relay ‑
Lane Relay 
Heat 1 of 8 Prelims
1 A Cheetah International
2 B Core Speed
3 A Blazin Bruins
4 A Campbell County High School
5 B Davis Track Club
6 B Gate City Track Club
Heat 2 of 8 Prelims
1 C YMCA Team Idaho
2 A Fort Collins Track Club
3 A Core Speed
4 A Maple Mountain Track Club
5 C Davis Track Club
6 A Skyhawk Track Club
Heat 3 of 8 Prelims
1 A Portneuf Valley
2 A Casper Natrona Mustangs
3 A New Image Training Group
4 A Davis Track Club
5 A Gate City Track Club
6 A Bronc Track Club
Heat 4 of 8 Prelims
1 A Idaho Dash Track Club
2 A Ric Rojas Running
3 A Fossil Ridge Track Club
4 B YMCA Team Idaho
5 A Rock Springs High School
6 A Park City Track Club
Heat 5 of 8 Prelims
1 A Indian Track Club
2 A Kelly Walsh High School
3 A Pure Speed TC
4 B Blazin Bruins
5 A Warrior Express
6 A Northridge Track Club
Heat 6 of 8 Prelims
1 A Big Piney
2 A Mountain West Youth Track Club
3 A Mhs Wildcats
4 A Wildcat Track Club
5 A Beast Athletic Perfomance
6 A Riverton High School Wyoming
Heat 7 of 8 Prelims
1 A East
2 A CR Elite
3 A Bsharp Academy
4 A YMCA Team Idaho
5 A Green River Wolves Track
6 B Mountain West Youth Track Club

Heat 8 of 8 Prelims...(Event 20 Men 4x200 Meter Relay ‑)
1 B Maple Mountain Track Club
2 A Titan Track Club
3 A Cardinal Track Club
4 A Fluid Motion
5 B Pure Speed TC
6 D YMCA Team Idaho
Event 22 Men 4x400 Meter Relay ‑
Lane Relay 
Heat 1 of 7 Prelims
1 B Davis Track Club
2 A Mountain View Colorado‑Track C
3 A New Image Training Group
4 A Kelly Walsh High School
5 A Alpha wolves
6 C Skyhawk Track Club
Heat 2 of 7 Prelims
1 C Davis Track Club
2 A Sky View Boys
3 A Core Speed
4 B Blazin Bruins
5 A Cheetah International
6 C Alpha wolves
Heat 3 of 7 Prelims
1 A Grand Valley Thunder Birds
2 A Rock Springs High School
3 A Flying Jaguars
4 B Core Speed
5 B Pure Speed TC
6 C Wildcat Track Club
Heat 4 of 7 Prelims
1 B Mountain View Colorado‑Track C
2 A Cardinal Track Club
3 A Riverton (Utah)
4 A Pure Speed TC
5 A Wildcat Track Club
6 B Skyhawk Track Club
Heat 5 of 7 Prelims
1 A Evanston Red Devils
2 A Maple Mountain Track Club
3 A Mountain West Youth Track Club
4 A Casper Natrona Mustangs
5 A Park City Track Club
6 B Wildcat Track Club
Heat 6 of 7 Prelims
1 A Uintah Utes
2 C Blazin Bruins
3 A Bsharp Academy
4 A Davis Track Club
5 A Ric Rojas Running
6 B Alpha wolves

Heat 7 of 7 Prelims...(Event 22 Men 4x400 Meter Relay ‑)
1 B Casper Natrona Mustangs
2 B Mountain West Youth Track Club
3 A Blazin Bruins
4 A Box State Fitness Speed Team
5 A Chey Central
6 A Cottonwood High School
Event 24 Men 4x800 Meter Relay ‑
Lane Relay 
Section 1 of 2 Timed Finals
1 B Davis Track Club
2 A Titan Track Club
3 C Davis Track Club
4 A Pure Speed TC
5 A Wildcat Track Club
6 A University of Calgary Athletic
Section 2 of 2 Timed Finals
1 A YMCA Team Idaho
2 A New Image Training Group
3 A Davis Track Club
4 A Kelly Walsh High School
5 A Rock Springs High School
6       A    Warrior Express
Event 30 Men Weight Throw ‑
Pos Comp# Name Year School
Flight 1 of 1 Finals
1 1315 Bailey, Michael 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
2 1391 Fleming, Grayson 12 Chey Central, Cheyenne, WY
3 1393 Fuller, Zack 12 Chey Central, Cheyenne, WY
4 1457 Mckown, Marshall 12 Comstock Track and Field Club, Carson Ci
5 1472 Franklin, Jeremy 12 Core Speed, Gardena, CA
6 1625 Eager, Brock 12 Eager, Brock, Renton, WA
7 1672 Ellis, Joe 12 Ellis, Joe, Sammamish, WA
8 1704 Merkley, Tyler 11 Fluid Motion, Alta Loma, CA
9 1705 Pertusati, Michael 11 Fluid Motion, Alta Loma, CA
10 1754 Cleverly, Curtis 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
11 1761 Matsutani, John 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
12 1764 Pelichowski, Austin 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
13 1816 Holt, Cody 11 Golden State Throwers, Elk Grove, CA
14 2180 Forrest, Justin 11 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
15 2239 Lindeman, Luke 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
16 2244 Murphy, Matthew 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
17 2452 Nilles, Kyle 11 Rock Springs High School, Rock Springs,
18 2460 White, Kris 12 Rock Springs High School, Rock Springs,
19 2461 Wilson, Jake 12 Rock Springs High School, Rock Springs,
20 2474 Dunivan, Nathan 12 Sand Creek TC, Colorado Springs, CO
21 2580 Gertsch, Sam 12 Star Valley, Afton, WY
22 2631 Delphin, Richard 12 Throw1deep Club, Marietta, GA
23 2632 Edge, Robert 9 Throw1deep Club, Marietta, GA
24 2633 Harp, Bradley 12 Throw1deep Club, Marietta, GA
25 2634 Haugh, Daniel 12 Throw1deep Club, Marietta, GA
26 2635 Judge, Jason 9 Throw1deep Club, Marietta, GA
27 2636 Moots, Robby 11 Throw1deep Club, Marietta, GA
28 2637 Rogers, Isaiah 10 Throw1deep Club, Marietta, GA
29 2638 Whitener, Seth 11 Throw1deep Club, Marietta, GA
30 2642 Jenkins, William 9 Throwers Respect Field and Tra, North La
31 2643 Ruliffson, Ethan 11 Throwers Respect Field and Tra, North La
32 2666 Cook, Hyrum 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
33 2676 Purser, Jace 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
34 2680 Woodhall, Spencer 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
35 2716 Atwood, Trenton 11 Uintah Utes, Vernal, UT
36 2719 Norton, Dawson 12 Uintah Utes, Vernal, UT
37 2753 Wardian, Hunter 12 Wardian, Hunter, Liberty Lake, WA

Event 32 Men Pole Vault ‑
Pos Comp# Name Year School
Flight 1 of 1 Finals
1 1261 Adams, Kris 12 Campbell County High School, Gillette, W
2 1263 Erisman, Dustin 12 Campbell County High School, Gillette, W
3 1269 Newell, Walker 11 Campbell County High School, Gillette, W
4 1321 Hunsicker, Lane 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
5 1403 Mehalick, Ryan 12 Cheyenne East Indoor Track Clu, Cheyenne
6 1410 Gerges, Nathan 10 Club Diggers, Sugar City, ID
7 1435 Pehringer, Tate 11 Cody Track, Cody, WY
8 1436 Phister, Brendan 12 Cody Track, Cody, WY
9 1450 Van Horn, Nick 11 Colorado Sun TC, Lakewood, CO
10 1607 Tyndall, Andrew 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
11 1620 Dringman, Brett 12 Dringman, Brett, Billings, MT
12 1669 Shelley, Brendan 12 Elko Track Club, Elko, NV
13 1758 King, Dylan 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
14 1903 Hidalgo, Lucas 11 Hidalgo, Lucas, Banks, OR
15 1951 Johnson, Tanner 12 Johnson, Tanner, Boise, ID
16 1954 Jones, Adam 12 Jones, Adam, Meridian, ID
17 1982 Jennings, Trey 10 Kelly Walsh High School, Casper, WY
18 2050 Lloyd, Ashton 11 Lloyd, Ashton, morgan, UT
19 2053 Lynch, Ty 12 Lynch, Ty, Helena, MT
20 2078 McCloud, Cody 12 Manhattan Track Club, Manhattan, MT
21 2191 Salgado, Ramon 10 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
22 2347 Sparks, Owen 12 Preston Track Club, Preston, ID
23 2380 Ramirez, Jake 11 Ramirez, Jake, Helena, MT
24 2477 Sasser, Seth 11 Sasser, Seth, Helena, MT
25 2550 Smith, Chase 11 Smith, Chase, Helena, MT
26 2587 Sterk, Jake 12 Sterk, Jake, eagle, ID
27 2617 Meihaus, Nicholas 12 Team Pueblo, Pueblo, CO
28 2673 Merriman, Nicholas 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
29 2702 Hansen, Cameron 11 Trojan Track Club, Rigby, ID
30 2773 Ray, Zachary 11 Warrior Express, Centennial, CO
31 2914 Lawerence, Alex 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
32 2923 Reeve, Mitch 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID

Event 34 Men High Jump ‑
Pos Comp# Name Year School
Flight 1 of 1 Finals
1 1201 Kailey, Keven 11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
2 1219 Campbell, Aaron 12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
3 1220 Craft, Cameron 11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
4 1230 Bruton, Daniel 12 Bruton, Daniel, Rexburg, ID
5 1236 Bursach, Trevor 12 Bursach, Trevor, Lehi, UT
6 1273 Wagner, Dalton 12 Campbell County High School, Gillette, W
7 1297 Carbin, Darius 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
8 1319 Creager, Robert 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
9 1331 Trout, Tyler 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
10 1349 Whalen, Jack 9 Centennnial Track Club, Aurora, CO
11 1433 Housel, Jordan 11 Cody Track, Cody, WY
12 1501 Barton, Keegan 10 CR Elite, Twin Falls, ID
13 1562 Erickson, Jaron 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
14 1643 Bakenra, Kasim 9 East, Holladay, UT
15 1707 Solomon, William 12 Fluid Motion, Alta Loma, CA
16 1766 Russell, Tyler 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
17 1774 Garrett, Ethan 11 Garrett, Ethan, Helena, MT
18 1927 Bosh, Nick 10 Indian Track Club, Pocatello, ID
19 1933 Pray, Kaleb 11 Indian Track Club, Pocatello, ID
20 1994 Klassen, Oscar 11 Klassen, Oscar, Aberdeen, ID
21 2025 Weatherill, Cole 10 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
22 2102 Ramone, Landon 11 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
23 2134 Montgomery, Devon 12 Montgomery, Pahrump, NV
24 2232 Casey, Jadin 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
25 2234 Hayes, Coleman 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
26 2237 Jones, Robert 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
27 2325 Gunter, Braden 12 Portneuf Valley, chubbuck, ID
28 2420 Campbell, Shepp 11 Riverton High School Wyoming, Riverton,
29 2516 Jones, Corry 11 Sky View Boys, Smithfield, UT
30 2523 von Niederhausern, Josh 11 Sky View Boys, Smithfield, UT
31 2617 Meihaus, Nicholas 12 Team Pueblo, Pueblo, CO
32 2674 Nielson, Karson 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
33 2700 Garcia, Diego 11 Trojan Track Club, Rigby, ID
34 2771 McNulty, Dan 11 Warrior Express, Centennial, CO
35 2794 Cunningham, Wyatt 12 West Coast Penguins, North Bend, OR
36 2839 Keller, Grant 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
37 2863 Woodward, Daniel 12 Woodward, Daniel, Lehi, UT
38 2870 Hodge, Colton 12 Worland H.S., Worland, WY
39 2896 Adams, Keagam 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
40 2897 Allen, Treysean 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
41 2910 Hemenway, Skyler 11 YMCA Team Idaho, Boise, ID

Event 36 Men Long Jump ‑
Pos Comp# Name Year School
Flight 1 of 1 Finals
1 1079 Roe, Matthew 10 Beast Athletic Perfomance, Tracy, CA
2 1081 Velasco, Justin 10 Beast Athletic Perfomance, Tracy, CA
3 1085 Berg, Samuel 11 Berg, Samuel, Longmont, CO
4 1168 Hall, Kharon 10 Box State Fitness Speed Team, Aurora, CO
5 1197 Cooper, Chris 11 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
6 1199 Evans, Oliver 9 Bozeman Track Club, Bozeman, MT
7 1236 Bursach, Trevor 12 Bursach, Trevor, Lehi, UT
8 1270 Penning, Story 12 Campbell County High School, Gillette, W
9 1296 Babauta, Tre' 9 Cardinal Track Club, San Jose, CA
10 1298 Carbin, Demetrius 12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
11 1299 Cindowza, Andrew 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
12 1300 Felicitas, Kurt 11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
13 1303 Hipol, Mike 11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
14 1304 Illio, Chris Cardinal Track Club
15 1306 Marquez, Johnny 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
16 1317 Cloward, Tristan 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
17 1319 Creager, Robert 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
18 1327 Meike, Cord 10 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
19 1338 Awakoaiye, Bakare 12 Catc, Oakland, CA
20 1339 Guiton, D'Angelo 12 Catc, Oakland, CA
21 1340 Robertson, Travis 11 Catc, Oakland, CA
22 1401 Downey, Michael 11 Cheyenne East Indoor Track Clu, Cheyenne
23 1431 Dickson, David 12 Cody Track, Cody, WY
24 1432 England, Chris 10 Cody Track, Cody, WY
25 1440 Taylor, Jordan 12 Cody Track, Cody, WY
26 1449 Stephens, Patrick 11 Colorado Sun TC, Lakewood, CO
27 1475 Jackson, Adoree 12 Core Speed, Gardena, CA
28 1479 Santiago, Alex 12 Core Speed, Gardena, CA
29 1506 Warner, Scott 12 CR Elite, Twin Falls, ID
30 1555 Baird, Logan 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
31 1557 Butterfield, Nate 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
32 1583 Moffett, Jacob 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
33 1586 Owen, Davis 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
34 1599 Southwick, Taylor 10 Davis Track Club, Kaysville, UT
35 1643 Bakenra, Kasim 9 East, Holladay, UT
36 1649 Dudley, Peter 9 East, Holladay, UT
37 1707 Solomon, William 12 Fluid Motion, Alta Loma, CA
38 1715 McGowen, Caleb 11 Flying Aj's Track, Tacoma, WA
39 1716 Russell, Lane 12 Flying Aj's Track, Tacoma, WA
40 1717 Sallee, Mason 10 Flying Aj's Track, Tacoma, WA
41 1755 Crane, Josh 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
42 1760 Kravec, Nick 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
43 1768 Williams, Tucker 11 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
44 1817 Golding, Trevor 12 Golding, Trevor, Santaquin, UT
45 1825 Clayton, Cody 10 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
46 1828 Likes, Kade 10 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
47 1830 Miller, Rylan 10 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
48 1850 Munoz, Isaiah 12 Green River Wolves Track, Green River, W
49 1945 Coburn, Ryan 10 Isc International Empire Athle, San Jose
50 1951 Johnson, Tanner 12 Johnson, Tanner, Boise, ID
51 1964 Oveson, Mark 12 Juab High School, Nephi, UT
52 1977 Fanto, John 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY

Flight 1 of 1 Finals
53 1988 Szymczak, Blake 11 Kelly Walsh High School, Casper, WY
54 2014 Brooks, Blake 11 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
55 2015 Bye, Hunter 11 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
56 2048 Lewis, Alex 12 Lewis, Alex, Moscow, ID
57 2130 Raines, Seth 11 Mhs Wildcats, Altadena, CA
58 2137 Moore, Nathaniel 12 Moore, Nathaniel, Fremont, CA
59 2138 Moran, Matt 11 Moran, Matt, Bothell, WA
60 2157 Meier, Coleman 12 Mount Olympus, Holladay, UT
61 2230 Block, Kai 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
62 2231 Burckhard, Zachary 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
63 2241 Maes, Chance 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
64 2243 Morren, Alexander 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
65 2249 Staats, Nolan 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
66 2251 Nafus, Kendrick 12 Nafus, Kendrick, Bountiful, UT
67 2254 Neil‑Evergin, Asan 12 Neil‑Evergin, Asan, Olympia, WA
68 2269 North, AJ 11 North, AJ, Bothell, WA
69 2323 Blaser, Dallin 11 Portneuf Valley, chubbuck, ID
70 2329 Prince, E.J. 12 Portneuf Valley, chubbuck, ID
71 2398 McClanahan, Kevin 12 Ric Rojas Running, Broomfield, CO
72 2413 Jacobsen, Parker 11 Riverton (Utah), Riverton, UT
73 2475 Martinez, Brandon 12 Sand Creek TC, Colorado Springs, CO
74 2504 Pineda Roriguez, Jorge 11 Simplot Mexico Morelia Plant, Morelia, M
75 2512 Clark, Zayden 12 Sky View Boys, Smithfield, UT
76 2519 Mikesell, Calvin 11 Sky View Boys, Smithfield, UT
77 2550 Smith, Chase 11 Smith, Chase, Helena, MT
78 2553 Smith, Nick 11 Smith, Nick, Santaquin, UT
79 2673 Merriman, Nicholas 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
80 2679 Taurone, Blake 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
81 2770 McDaniel, Luke 10 Warrior Express, Centennial, CO
82 2789 Liston, Ryan 12 Warrior Track Club, Pleasant View, UT
83 2901 Clow, Justis 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
84 2912 King, Marcell 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID

Event 38 Men Shot Put ‑
Pos Comp# Name Year School
Flight 1 of 1 Finals
1 1105 McAdams, Jake 12 Big Piney, Big Piney, WY
2 1221 Hall, Ethan 12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
3 1223 Johnson, Kris 12 Bronc Track Club, Sheridan, WY
4 1271 Settelmyer, John 12 Campbell County High School, Gillette, W
5 1315 Bailey, Michael 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
6 1323 Jorgenson, Colton 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
7 1324 Kelly, Justin 12 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
8 1329 Schroer, Matt 11 Casper Natrona Mustangs, Casper, WY
9 1391 Fleming, Grayson 12 Chey Central, Cheyenne, WY
10 1393 Fuller, Zack 12 Chey Central, Cheyenne, WY
11 1398 Stewart, Judd 12 Chey Central, Cheyenne, WY
12 1405 Chilson, Gabriel 12 Chilson, Gabriel, Dillon, MT
13 1434 Lynch, Garrett 12 Cody Track, Cody, WY
14 1457 Mckown, Marshall 12 Comstock Track and Field Club, Carson Ci
15 1458 Miranda, Chris 10 Comstock Track and Field Club, Carson Ci
16 1472 Franklin, Jeremy 12 Core Speed, Gardena, CA
17 1688 Wilkinson, Cole 12 Evanston Red Devils, Evanston, WY
18 1704 Merkley, Tyler 11 Fluid Motion, Alta Loma, CA
19 1705 Pertusati, Michael 11 Fluid Motion, Alta Loma, CA
20 1754 Cleverly, Curtis 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
21 1761 Matsutani, John 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
22 1764 Pelichowski, Austin 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
23 1768 Williams, Tucker 11 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
24 1863 Gunnell, Kaleb 12 Gunnell, Kaleb, Hansen, ID
25 1901 Babbitt, Zayne 11 Hellgate Track, Bonner, MT
26 1912 Andrew, Zach 10 Idaho Dash Track Club, Boise, ID
27 1936 Weaver, J.J. 12 Indian Track Club, Pocatello, ID
28 1946 James, Andre 11 James, Andre, south jordan, UT
29 1951 Johnson, Tanner 12 Johnson, Tanner, Boise, ID
30 1978 Geil, Jake 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
31 1979 Gray, Jake 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
32 1984 Pietrzak, Alex 12 Kelly Walsh High School, Casper, WY
33 1991 Kilgore, Reed 12 Kilgore, Reed, Kuna, ID
34 1996 Koch, Josh 12 Koch, Josh, Dayton, NV
35 2021 McGuire, Lane 12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
36 2024 Parks, Bay 11 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
37 2049 Lindsley, Drew 11 Lindsley, Drew, Grangeville, ID
38 2101 Porcaro, Jordan 12 Maple Mountain Track Club, Spanish Fork,
39 2107 Maughan, Tristan 12 Maughan, Tristan, Montpelier, ID
40 2110 McKnight, Michael 12 McKnight, Michael, Grand Junction, CO
41 2180 Forrest, Justin 11 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
42 2239 Lindeman, Luke 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
43 2244 Murphy, Matthew 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
44 2250 Mulitalo, Rory 12 Mulitalo, Rory, West Jordan, UT
45 2255 Nettleton, Joe 12 Nettleton, Joe, Payson, UT
46 2326 Mauseth, Tanner 11 Portneuf Valley, chubbuck, ID
47 2344 Dodge, McKay 12 Preston Track Club, Preston, ID
48 2347 Sparks, Owen 12 Preston Track Club, Preston, ID
49 2422 Lupher, Joe 12 Riverton High School Wyoming, Riverton,
50 2425 Savage, Casey 11 Riverton High School Wyoming, Riverton,
51 2452 Nilles, Kyle 11 Rock Springs High School, Rock Springs,
52 2460 White, Kris 12 Rock Springs High School, Rock Springs,

Flight 1 of 1 Finals
53 2461 Wilson, Jake 12 Rock Springs High School, Rock Springs,
54 2467 Royer, Dale 10 Royer, Dale, Jackson, MT
55 2474 Dunivan, Nathan 12 Sand Creek TC, Colorado Springs, CO
56 2524 White, Seth 12 Sky View Boys, Smithfield, UT
57 2565 Sims, Isaiah 12 South High School, Cheyenne, WY
58 2580 Gertsch, Sam 12 Star Valley, Afton, WY
59 2589 Stevens, Kreston 11 Stevens, Kreston, Helena, MT
60 2616 Garcia, Nick 12 Team Pueblo, Pueblo, CO
61 2631 Delphin, Richard 12 Throw1deep Club, Marietta, GA
62 2632 Edge, Robert 9 Throw1deep Club, Marietta, GA
63 2633 Harp, Bradley 12 Throw1deep Club, Marietta, GA
64 2634 Haugh, Daniel 12 Throw1deep Club, Marietta, GA
65 2635 Judge, Jason 9 Throw1deep Club, Marietta, GA
66 2636 Moots, Robby 11 Throw1deep Club, Marietta, GA
67 2637 Rogers, Isaiah 10 Throw1deep Club, Marietta, GA
68 2638 Whitener, Seth 11 Throw1deep Club, Marietta, GA
69 2642 Jenkins, William 9 Throwers Respect Field and Tra, North La
70 2643 Ruliffson, Ethan 11 Throwers Respect Field and Tra, North La
71 2666 Cook, Hyrum 11 Titan Track Club, Syracuse, UT
72 2676 Purser, Jace 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
73 2680 Woodhall, Spencer 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
74 2699 Franz, Noah 11 Trojan Track Club, Rigby, ID
75 2716 Atwood, Trenton 11 Uintah Utes, Vernal, UT
76 2719 Norton, Dawson 12 Uintah Utes, Vernal, UT
77 2798 Westling, Jeff 12 Westling, Jeff, Santaquin, UT
78 2824 Day, Byron 11 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
79 2828 Drinkall, Michael 12 Wildcat Track Club, Woods Cross, UT
80 2900 Choate, Marcus 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID

Event 40 Men Triple Jump ‑
Pos Comp# Name Year School
Flight 1 of 1 Finals
1 1068 Annis, Dylan 12 Annis, Dylan, Battle Mountain, NV
2 1080 Velasco, Christian 10 Beast Athletic Perfomance, Tracy, CA
3 1168 Hall, Kharon 10 Box State Fitness Speed Team, Aurora, CO
4 1220 Craft, Cameron 11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
5 1225 Kovar, Seth 11 Bronc Track Club, Sheridan, WY
6 1297 Carbin, Darius 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
7 1298 Carbin, Demetrius 12 Cardinal Track Club, San Jose, CA
8 1299 Cindowza, Andrew 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
9 1300 Felicitas, Kurt 11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
10 1303 Hipol, Mike 11 Cardinal Track Club, San Jose, CA
11 1306 Marquez, Johnny 10 Cardinal Track Club, San Jose, CA
12 1338 Awakoaiye, Bakare 12 Catc, Oakland, CA
13 1340 Robertson, Travis 11 Catc, Oakland, CA
14 1343 Cates, Devin 11 Cates, Devin, yuba city, CA
15 1388 Alexander, Kyle 11 Chey Central, Cheyenne, WY
16 1390 Bullock, Talon 12 Chey Central, Cheyenne, WY
17 1440 Taylor, Jordan 12 Cody Track, Cody, WY
18 1468 Atkinson, Rodrick 11 Core Speed, Gardena, CA
19 1501 Barton, Keegan 10 CR Elite, Twin Falls, ID
20 1557 Butterfield, Nate 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
21 1586 Owen, Davis 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
22 1607 Tyndall, Andrew 12 Davis Track Club, Kaysville, UT
23 1671 Elliott, Ethan 11 Elliott, Ethan, Aberdeen, ID
24 1701 Adegoke, Tomi 11 Fluid Motion, Alta Loma, CA
25 1715 McGowen, Caleb 11 Flying Aj's Track, Tacoma, WA
26 1716 Russell, Lane 12 Flying Aj's Track, Tacoma, WA
27 1717 Sallee, Mason 10 Flying Aj's Track, Tacoma, WA
28 1760 Kravec, Nick 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
29 1766 Russell, Tyler 12 Fossil Ridge Track Club, Fort Collins, C
30 1817 Golding, Trevor 12 Golding, Trevor, Santaquin, UT
31 1825 Clayton, Cody 10 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
32 1828 Likes, Kade 10 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
33 1830 Miller, Rylan 10 Grand Valley Thunder Birds, Grand Juncti
34 1864 Gurchiek, Tyler 9 Gurchiek, Tyler, billings, MT
35 1944 Baynard, Daryon 11 Isc International Empire Athle, San Jose
36 1987 Romsa, Seth 11 Kelly Walsh High School, Casper, WY
37 2020 Leman, Justin 12 Laramie Tracc Club, Laramie, WY
38 2048 Lewis, Alex 12 Lewis, Alex, Moscow, ID
39 2137 Moore, Nathaniel 12 Moore, Nathaniel, Fremont, CA
40 2183 Goltz, Jonathan 11 Mountain View Colorado‑Track C, Loveland
41 2230 Block, Kai 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
42 2231 Burckhard, Zachary 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
43 2243 Morren, Alexander 12 Mountain West Youth Track Club, Missoula
44 2249 Staats, Nolan 11 Mountain West Youth Track Club, Missoula
45 2252 Nash‑Harris, Javin 12 Nash‑Harris, Javin, Seattle, WA
46 2325 Gunter, Braden 12 Portneuf Valley, chubbuck, ID
47 2329 Prince, E.J. 12 Portneuf Valley, chubbuck, ID
48 2351 Pruneda, Ruby 12 Pruneda, Ruby, lehi, UT
49 2373 Thompson, Jake 12 Pure Speed TC, Aurora, CO
50 2413 Jacobsen, Parker 11 Riverton (Utah), Riverton, UT
51 2420 Campbell, Shepp 11 Riverton High School Wyoming, Riverton,
52 2504 Pineda Roriguez, Jorge 11 Simplot Mexico Morelia Plant, Morelia, M

Flight 1 of 1 Finals
53 2679 Taurone, Blake 12 Titan Track Club, Syracuse, UT
54 2897 Allen, Treysean 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID
55 2901 Clow, Justis 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
56 2912 King, Marcell 12 YMCA Team Idaho, Boise, ID
57 2917 Mullanix, Cory 10 YMCA Team Idaho, Boise, ID