Girls 800 Meter Run Prelim

Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  4:22 PM  2/20/2015
                           Simplot Games 2015 - 2/19/2015 to 2/21/2015
                                     Results - Simplot Games

  Girls 800 Meter Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ciluffo, Kaley               Ciluffo, Kaley       2:08.00    2:15.78q  1
  2 DeMone, Ginelle           11 Leduc Track,Leduc,   2:16.51    2:17.33q  2
  3 Cantine, Sophie           10 Speed Unlimited      2:10.10    2:18.21q  2
  4 Leggatt, Hannah           12 MAC Track,Edmonton,  2:17.86    2:20.70q  4
  5 Cooney, Riley             12 Mountain Vie,Lovela  2:16.00    2:21.46q  1
  6 Brooks, Ellen             11 Mountain Wes,Missou  2:20.00    2:22.88q  3
  7 Ball, Maddie              12 Maple Mounta,Spanis  2:19.32    2:24.77q  2
  8 Mahlke, Julia             11 Mahlke, Juli,Spring  2:20.23    2:25.20q  4
  9 Cipriano, Tiahna          12 Davis Track,Kaysvil  2:25.00    2:25.41q  4
 10 Day, Keegan               12 Day, Keegan,Billing  2:16.00    2:25.54q  4
 11 Freeman, Hannah           10 Ric Rojas Ru,Broomf  2:26.00    2:26.14q  3
 12 Lara, Ashley              12 South Bay Ex,San Jo  2:16.88    2:26.47q  3
 13 Van Lith, Danielle        10 Canyon Track,Caldwe  2:25.10    2:26.77q  1
 14 Sharp, Chloe               9 Sharp, Chloe,Clovis  2:22.39    2:26.87q  2
 15 Case, Nikita              11 MAC Track,Edmonton,  2:24.37    2:26.95q  2
 16 Khounviseth, Tatyjania    11 Leduc Track,Leduc,   2:25.90    2:27.32q  1
 17 DeWolf, Ella              12 Laramie Trac,Larami  2:24.33    2:27.48q  1
 18 Duckworth, Katie           9 Olympus,Holladay, U  2:22.72    2:27.49q  4
 19 Henry, Alyse              12 Rock Springs,Rock S  2:26.20    2:27.51q  2
 20 Givens, Josie             11 Green River,Green R  2:26.32    2:27.69q  3
 21 Dilmore, Faith            10 YMCA Team Id,Boise,  2:19.00    2:27.95q  1
 22 Christensen, Rebekah      10 Timpanogos,Orem, UT  2:28.00    2:27.96q  1
 23 Corpus, Carli             11 YMCA Team Id,Boise,  2:23.00    2:28.32q  2
 24 O'Neill, Julia Kay         9 Cody Track C,Cody,   2:30.00    2:28.50q  2
 25 Gallegos, Emily           10 Ric Rojas Ru,Broomf  2:28.00    2:28.71q  2
 26 Sherrodd, Kayla           11 Laramie Trac,Larami  2:29.66    2:28.94q  4
 27 De Pasquale, Jordana      10 MAC Track,Edmonton,  2:28.02    2:28.95q  3
 28 Waltari, Mishayla         12 Cody Track C,Cody,   2:25.67    2:29.45   4
 29 Moffitt, Madison           9 Timpanogos,Orem, UT  2:30.00    2:29.72   3
 30 Fredrick, Abbie           11 Cheyenne Eas,Cheyen  2:29.74    2:29.74   1
 31 Pearson, Timera           12 Blazin Bruin,Long B  2:25.21    2:29.76   3
 32 Nielsen, Virginia         10 Nielsen, Vir,Idaho   2:22.51    2:30.34   3
 33 Wasielewski, Daniella     10 MAC Track,Edmonton,  2:29.21    2:30.95   3
 34 Steele, Emma               9 MAC Track,Edmonton,  2:27.47    2:31.60   4
 35 Hik, Felicity             10 MAC Track,Edmonton,  3:32.34    2:32.08  10
 36 Christensen, Claire       12 Olympus,Holladay, U  2:29.08    2:32.42   1
 37 Swanson, Alycia           11 Leduc Track,Leduc,   2:24.67    2:32.43   3
 38 Bianchini, Michaela       11 Calgary Warr,Calgar  2:30.49    2:32.76   5
 39 Ferrell, Anna             12 Davis Track,Kaysvil  2:32.00    2:32.77   5
 40 Foster, Lydia             11 Campbell Cou,Gillet  2:33.76    2:32.84   6
 41 Joseph, Elena             11 Speed Unlimited      2:26.03    2:33.08   1
 42 Edmondson, Amber          12 Salem Hills,Salem,   2:35.00    2:33.36   6
 43 Spackman, Kathryn         12 Viking Track,Pleasa  2:30.00    2:33.45   5
 44 Andersen, Klarissa        11 Shelley,Shelley, ID  2:33.00    2:34.54   6
 45 Sanchez, Katie            10 Ric Rojas Ru,Broomf  2:30.00    2:34.56   4
 46 Draney, Kayli             10 Star Valley,Auburn,  2:34.90    2:34.98   6
 47 Powell, Katelyn           11 YMCA Team Id,Boise,  2:24.00    2:35.15   3
 48 Braun, Malia              12 Braun, Malia,Pocate  2:24.00    2:35.78   4
 49 Franklin, Rachel          11 Mountain Vie,Lovela  2:36.00    2:35.98   6
 50 Fowler, Riley              9 Fowler, Rile,Coeur   2:26.00    2:36.21   4
 51 Clowers, Bethany          10 Speed Unlimited      2:25.20    2:36.47   2
 52 Sauerwein, Kathryn         9 Cody Track C,Cody,   2:36.45    2:36.53   7
 53 Ackerman, Abby            10 MAC Track,Edmonton,  2:30.23    2:36.58   5
 54 Benson, Emily             12 Wasatch High,Heber   2:32.00    2:36.64   5
 55 Comstock, Emily            9 Blazin Bruin,Long B  2:39.01    2:36.74   8
 56 Scott, Desire             10 Cardinal Tra,San Jo  2:33.00    2:37.37   6
 57 Nava, Jackie              12 Blazin Bruin,Long B  2:30.00    2:37.43   5
 58 Lane, Hanna               10 Chey Central,Cheyen  2:36.80    2:37.78   7
 59 Smiedala, Maggie           9 Helena Track,Montan  2:23.00    2:37.85   1
 60 Price, Shelby             11 Chargers Tra,Draper  2:35.20    2:38.30   6
 61 Vilhauer, Maddy           10 Bozeman Dist,Bozema  2:31.00    2:38.42   5
 62 Ali, Marwa                11 MAC Track,Edmonton,  2:32.79    2:38.85   5
 63 Olsen, Katarina           11 Capital,Helena, MT   2:45.00    2:38.97   9
 64 Ashworth, Madi            11 Star Valley,Auburn,  2:34.64    2:39.97   6
 65 Huntzinger, Emmaline      11 Davis Track,Kaysvil  2:32.00    2:40.16   5
 66 Woods, Taylor             10 Davis Track,Kaysvil  2:32.00    2:40.47   5
 67 Yoho, Carri               12 Knights Trac,Layton  2:38.23    2:41.07   7
 68 Leslie, Dakota            12 Leslie, Dako,Firth,  2:34.33    2:41.71   6
 69 Jackson, Celestial        11 Chey Central,Cheyen  2:36.54    2:41.76   7
 70 Pinnock, Tori             11 Trojan Track,Rigby,  2:33.00    2:42.00   5
 71 Smith, Elisha             11 Cody Track C,Cody,   2:39.00    2:42.19   7
 72 Radakovich, Bailee         9 Rock Springs,Rock S  2:30.70    2:42.44   5
 73 Thomas, Liz                9 Cougar Track,Parker  2:34.00    2:42.52   6
 74 downes, maddie            11 Diamondback,pocatel  2:38.00    2:42.53   7
 75 Howard, Katie             11 Elko Track C,Elko,   2:40.00    2:42.62   8
 75 Clouse, Rachel            11 Davis Track,Kaysvil  2:33.00    2:42.62   6
 77 Shipley, Julianne          9 Shipley, Jul,kuna,   2:36.00    2:43.05   6
 78 Raby, Daria                9 Blazin Bruin,Long B  2:39.00    2:43.89   7
 79 Moore, Libby               9 Ric Rojas Ru,Broomf  2:38.00    2:44.34   7
 80 Kingsbury, Madison        10 Kingsbury, M,Kuna,   2:38.00    2:44.43   7
 81 Allison, Kaleigh           9 Green River,Green R  2:52.00    2:44.59   9
 82 Yates, Ashley             11 Trojan Track,Rigby,  2:59.00    2:45.05  10
 83 Thompson, Hannah          11 Star Valley,Auburn,             2:45.18  10
 84 Galbraith, Megan           9 Digger Elite,Sugar   3:00.00    2:45.75  10
 85 Taylor, Ashley            10 Davis Track,Kaysvil  2:40.00    2:46.16   8
 86 olcott, siera             11 Diamondback,pocatel  2:45.00    2:46.47   9
 87 Goodrich, Katheryn        11 Chey Central,Cheyen  2:43.65    2:46.59   8
 88 Wood, Malaree             10 Davis Track,Kaysvil  2:45.00    2:47.05   8
 89 Sheridan, Nicole           9 Viking Track,Pleasa  2:42.00    2:47.10   8
 90 Tayler, Bronwyn           12 Wasatch High,Heber   2:51.00    2:47.83   9
 91 Christensen, Emma         10 Olympus,Holladay, U  2:47.43    2:48.05   9
 92 Guadarrama, Alejandra     11 East Track,Salt Lak  2:55.00    2:48.39   9
 93 Stott, Ashlyn             10 Chargers Tra,Draper  2:39.50    2:48.93   8
 94 Murray, Darian            12 Wildcat Trac,Woods   2:58.04    2:51.50  10
 95 Call, Emma                12 Davis Track,Kaysvil  2:42.00    2:52.17   8
 96 Wood, Elizabeth           11 Titan Track,Syracus  2:53.00    2:52.54   9
 97 Berry, Amber              11 Davis Track,Kaysvil  2:40.00    2:52.74   8
 98 Hammond, McKenzie         10 Bear Lake Ru,Montpe  2:40.00    2:53.40   8
 99 Leininger, Laura          10 Bozeman Trac,Bozema  2:50.52    2:55.02   9
100 Jacob, Karissa            12 Titan Track,Syracus  2:55.00    2:55.54   9
101 Rusher, Emma              10 YMCA Team Id,Boise,  2:45.00    2:56.29   8
102 Greer, Danika             11 Mountain Wes,Missou  2:51.50    2:57.18   9
103 Gardner, Sadie             9 Gardner, Sad,Pocate  2:56.00    2:58.66  10
104 Hegy, Marissa             12 Bronc Track,Sherida  2:51.56    2:58.76   9
105 Garz, Jordyn              12 Garz, Jordyn,Emmett  2:38.00    3:01.49   7
106 Jeminez, Christina         9 Blazin Bruin,Long B  2:42.01    3:01.79   8
107 Ozmon, Hannah             10 Thermopolis,Thermop  2:51.00    3:04.05   9
108 olcott, sydney             9 Diamondback,pocatel  3:05.00    3:05.29  10
109 Meyers, Madison           12 Davis Track,Kaysvil  3:05.00    3:12.18  10
110 Rodriguez, Michelle       10 East Track,Salt Lak  3:25.00    3:16.03  10
111 Dillon, Morgan            10 Wildcat Trac,Woods   3:25.00    3:16.68  10
112 Bremer, Lia               10 Wildcat Trac,Woods   3:30.00    3:17.55  10
 -- Calabrese, Izze           12 Calabrese, I,edwrds  2:29.10        DNF   2