Girls 400 Meter Dash prelim

Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  2:12 PM  2/19/2016
                           Simplot Games 2016 - 2/18/2016 to 2/20/2016
                                     Results - Simplot Games

  Girls 400 Meter Dash -
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Carolyn           11 Wilson, Caro,Thousa    55.00      56.19q  5
  2 Hall, Julia               12 Warrior Expr,Centen    56.91      57.27q 13
  3 Mecham, Elsja             12 Mecham, Elsj,Highla    56.69      57.28q 12
  4 Baron, Heide              12 Fort Collins,Windso    55.13      57.52q  7
  5 Schulte, Becca            12 Fort Collins,Windso    53.64      57.73q  2
  6 Ellis, Emily              10 Lone Peak,Highland,    55.03      58.07q  6
  7 Ealum, Tanner             12 Alaska Peak,Anchora    54.87      58.44q  4
  8 Tachinski, Victoria       11 Stride Ahead,Winnip    54.05      58.54q  3
  9 Hales, Harlee             10 Hales, Harle,McCamm    57.80      58.87q 16
 10 Sullivan, Melanie         12 Davis Track,Layton,    58.17      59.04q  7
 11 Zimmerman, Alyssa         11 Spokane Spee,Spokan    58.50      59.39q 15
 12 Stephens, Nicole          11 Stephens, Ni,Issaqu    55.20      59.52q  8
 13 Rees, Kayla               11 Syracuse Tra,Syracu    57.70      59.94q 15
 14 Oyler, Kaylee             12 YMCA Team Id,Boise,    58.18    1:00.28q  6
 15 Khounviseth, Tatyjania    12 Leduc Track,Leduc,     58.41    1:00.41q 16
 16 Neyman, McKenna           12 Gold Medal A,Provo,    56.53    1:00.63q 11
 17 Farley, Krista            10 Warrior Trac,Pleasa  1:00.22    1:00.81q  5
 18 Rawlinson, Lauren         12 Rawlinson, L,Smithf    55.76    1:00.87q  9
 19 Kehr, Laura               12 Knights Trac,Layton    59.42    1:00.96  10
 20 Erisman, Ashlyn           11 Campbell Cou,Gillet  1:03.18    1:01.06  11
 21 Umpierre, Jasmyne         10 South Bay Ex,San Jo    58.71    1:01.42  13
 22 Gipson, BriAnna           12 Davis Track,Layton,  1:00.85    1:01.52   2
 23 Jackson, Khiely           12 Bsharp Acade,Fairfi    58.50    1:01.56  14
 24 Critchfield, Nicole       10 Gold Medal A,Provo,    57.82    1:01.72  17
 25 Menegatti, MaLeigha       10 Menegatti, M,Pueblo    59.60    1:01.76   8
 26 Gomm, Ally                 9 Provo High,Provo, U  1:00.66    1:01.90   3
 27 Christensen, Siri         12 Casper Natro,Casper    57.65    1:01.92  14
 28 Newton, Sarah             12 Olympus,Holladay, U  1:01.80    1:01.97   7
 29 Gibson, Willa              9 Central City,West V  1:01.00    1:02.39   1
 30 Swanson, Becky            10 Davis Track,Layton,  1:05.00    1:02.47   1
 31 Herrmann, Breanne          9 Grizz Track,Idaho F  1:06.00    1:02.56  10
 32 Allen, Sage               11 Olympus,Holladay, U  1:01.10    1:02.63   4
 33 Munoz, Gigi               12 Academy Of S,Rancho  1:00.35    1:03.15   4
 34 Phillips, Ali             12 YMCA Team Id,Boise,  1:01.20    1:03.20   6
 35 Argyle, Tiana             11 Payson Track & F,Sa  1:05.23    1:03.49   2
 36 Turner, Caitlyn           12 Star Valley,Afton,   1:03.70    1:03.62  13
 36 Peck, Kennedy              9 Lehi High Sc,Lehi,   1:04.10    1:03.62  11
 38 Preigh, Marlena            9 Ric Rojas Ru,Broomf  1:03.22    1:03.79  17
 39 Blain, Sydney             10 Blain, Sydne,Billin    59.48    1:04.11   9
 40 Goertzen, Taylor          10 Airdrie Aces,Airdri  1:02.54    1:04.13  14
 41 Barnes, Kyra               9 Ric Rojas Ru,Broomf  1:04.26    1:04.25   9
 42 Anderson, Theresa         12 Campbell Cou,Gillet  1:05.20    1:04.41   1
 43 Brophy, Emily             10 Airdrie Aces,Airdri    58.82    1:04.46  12
 44 Haggans, Vanessa           9 Ric Rojas Ru,Broomf  1:05.53    1:04.49   7
 45 Black, Molly              10 Cheyenne Cen,Cheyen  1:04.93    1:04.51   7
 45 Goertzen, Brooke          12 Airdrie Aces,Airdri  1:01.10    1:04.51   5
 47 Phillips, Amelia          12 Lehi High Sc,Lehi,   1:04.21    1:04.53  10
 48 Tueller, Ansley           10 Box Elder Hi,Brigha             1:04.61  10
 49 Downham, Raegan            9 South High S,Cheyen  1:06.66    1:04.89  14
 50 Clemetson, Breann         12 Campbell Cou,Gillet  1:05.36    1:04.93   6
 51 Carlee, Finney            10 Finney, Carlee,Buhl  1:05.23    1:05.19   4
  Simplot Games Meet                             Hy-Tek's MEET MANAGER  2:12 PM  2/19/2016
                           Simplot Games 2016 - 2/18/2016 to 2/20/2016
                                     Results - Simplot Games
 52 Wiley, Grace              11 Campbell Cou,Gillet  1:04.81    1:05.64   8
 53 Wunderli, Lauren           9 Central City,West V  1:02.12    1:05.74  12

  ....Girls 400 Meter Dash -
 54 Lange, Ali                10 Rock Springs,Rock S  1:03.37    1:05.81  16
 55 Calhoun, Ashton           10 YMCA Team Id,Boise,  1:02.10    1:05.99  11
 56 Spradlin, Madison         11 Cody Track C,Cody,   1:03.20    1:06.01   4
 57 Tuttle, Adah              12 Gold Medal A,Provo,  1:02.00    1:06.05   8
 58 Schraft, Alexis           10 Moapa Valley,Overto  1:02.52    1:06.23  13
 59 Mathers, Haylee           11 Riverton,Riverton,   1:02.00    1:06.26   9
 60 Battistella, Jamieson     10 Maribyrnong,maribyr  1:03.00    1:06.32  16
 61 Trevino, Azure            12 Payson Track & F,Pa  1:06.48    1:06.34  13
 62 Hutchinson, Ashley        10 Donnelleys T,Twin F  1:03.50    1:06.44  15
 63 Coffman, Brittany         10 Idaho Dash T,Boise,  1:04.98    1:06.52   6
 64 Sweeney, Janika           12 Bronc Track,Sherida  1:04.99    1:06.77   5
 65 O'Neill, Julia Kay        10 Cody Track C,Cody,   1:01.00    1:06.80   1
 66 Evans, Summer             12 Moapa Valley,Overto  1:05.32    1:06.94   5
 67 Jackson, Celestial        12 Cheyenne Cen,Cheyen  1:05.99    1:07.03   8
 68 Inkley, Makena            10 Warrior Trac,Pleasa  1:05.23    1:07.42   3
 69 Larsen, Sydney            11 Davis Track,Layton,  1:06.80    1:07.64  15
 70 Smuin, Daicee              9 Uintah,Vernal, UT    1:08.00    1:07.74  14
 71 Clift, Kaley              12 Cheyenne Cen,Cheyen  1:07.74    1:07.82  16
 72 Bizco, Elle               12 Tri-valley f,Concor  1:03.80    1:08.02  12
 73 Hamson, Emily             11 Top of Utah,Logan,   1:11.26    1:09.13  10
 74 Hall, Jenna               12 Ram Trackclu,pocate  1:06.00    1:09.20   9
 75 DeLeon, Haleigh           10 Cody Track C,Cody,   1:05.00    1:09.26   3
 76 Goodrich, Katheryn        12 Cheyenne Cen,Cheyen  1:07.02    1:09.43  17
 77 Kern, Emma                12 Leduc Track,Leduc,   1:07.67    1:09.63  17
 78 Davidson, Shea             9 Logan Track,Logan,   1:08.03    1:09.65  13
 79 Smith, Whitney            10 Timpanogos,Orem, UT  1:07.00    1:09.66  16
 80 Smith, Elisha             12 Cody Track C,Cody,   1:03.67    1:09.72  14
 81 Delaney, Anna             10 Logan Track,Logan,   1:13.00    1:09.79   9
 82 Briggs, Mickinley         12 Lehi High Sc,Lehi,   1:09.00    1:10.05  12
 83 Mills, Natalie            10 Moapa Valley,Overto  1:06.25    1:10.57  11
 84 Schuster, Regina          10 Zetroc Runne,Cortez  1:07.05    1:10.79   2
 85 Hinojosa-Rodriguez, Ange  10 Tri-valley f,Concor  1:07.10    1:11.13   1
 86 Allen, Delaysia            9 Southern Cal,Altade  1:03.00    1:11.94  17
 87 Repscher, Mallory          9 Bozeman Trac,Bozema  1:15.00    1:12.52   8
 88 Turcios, Flora            11 Bsharp Acade,Fairfi  1:08.00    1:14.26  15
 89 Nelson, Saylor            10 Idaho Dash T,Boise,  1:09.50    1:15.07  11
 90 Bendall, Shayla           11 Canyon Track,Caldwe  1:05.00    1:18.78   4
 -- Bowen, Winter              9 Casper Natro,Casper  1:15.00        DNF   7